Supersub Luuk de Jong flikt het bijna weer voor Barcelona met spectaculaire omhaal
VIDEOBarcelona kwam op eigen veld in de play-off ronde van de Europa League tegen Napoli niet verder dan 1-1. Ondanks een opnieuw weer opvallende invalbeurt van Luuk de Jong.
De Jong heeft de harten van de voetballiefhebbers in Barcelona veroverd. Toen Xavi zijn supersub vijf minuten voor tijd liet invallen, ging er een golf van opwinding door Camp Nou. De Jong deed als stormram vervolgens wat er van hem werd verwacht, maakte oorlog in de zestien en had met een schitterende omhaal in de laatste minuut bijna de winnende treffer op zijn schoen. Hangend in de lucht - het begint zijn handelsmerk te worden - raakte De Jong de bal vol, maar zijn schot verdween net naast het doel.
Niet veel later bood hij Ferran Torres een uitstekende kans op de winnende goal, maar de maker van de 1-1 schoot na het slimme balletje breed van de Nederlandse spits naast. De Jong probeerde het ver in blessuretijd nog met een kopbal, maar die was van te grote afstand om doelman Alex Meret te verontrusten.
Piotr Zielinski zette Napoli na een half uur op voorsprong door van dichtbij raak te schieten. Zijn eerste inzet met links werd nog gekeerd door doelman Marc-André ter Stegen, maar bij de tweede poging met rechts was het wel raak. Na een uur kwam Barça op gelijke hoogte via Ferran Torres, die een penalty benutte. De strafschop werd gegeven na een handsbal en werd pas na tussenkomst van de VAR toegekend door de arbiter.
Frenkie de Jong werd door trainer Xavi na ruim een uur gewisseld. Sergio Busquets kwam voor hem in de ploeg.
FC Barcelona was tot de Europa League veroordeeld omdat het derde werd in de Champions League-groep met Bayern München, Benfica en Dinamo Kiev. Komend weekend wacht FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Valencia.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Hoe Xavi Simons nu al de leider van PSV kan zijn: ‘Deze jongen is in zijn hoofd al 27 of 28'
In tijden van nood leert men zijn vrienden kennen, maar staan ook leiders op. Xavi Simons (vorige maand 20 jaar geworden) was dit seizoen al van onschatbare waarde voor PSV en liet zondag nog eens zien wat hij allemaal in huis heeft. ,,Deze jongen leeft voor zijn sport en is in zijn hoofd al 27 of 28.”Eindhoven -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
European Darts Grand Prix
Gian van Veen maakt weer indruk op weg naar kwartfinales, Raymond van Barneveld uitgeschakeld
Op de European Darts Grand Prix is het één Nederlander gelukt om zich te plaatsen voor de kwartfinales. Gian van Veen boekte opnieuw een ijzersterke zege en schaarde zich bij de laatste acht, nadat Raymond van Barneveld eerder op de middag zijn meerdere moest erkennen in nummer 6 van de wereld Luke Humphries.
-
PREMIUM
NAC de dupe van idiote kaarten: ‘Het is natuurlijk super stom wat hij doet. Dat kan echt niet’
Breda -
-
-
samenvatting
Vreugde bij Everton na handhaving in de Premier League
Everton speelde zich op de spectaculaire en zenuwslopende slotdag van de Premier League veilig met een 1-0 overwinning op Bournemouth op Goodison Park, waar Everton zich vorig jaar ook al veilig speelde op de voorlaatste speeldag met een 3-2 overwinning op Crystal Palace. De ontlading was groot bij het laatste fluitsignaal. -
PREMIUM
Voetbalsupporter betaalt al 11 jaar maandelijks af voor die ene gegooide beker bier
Elf jaar geleden gooide een FC Twente-supporter een beker bier op het veld. Sindsdien betaalt hij maandelijks, voor de boete die de club kreeg. Hij wel. Een verhaal over het claimen van schade op fans die zich misdroegen (en hoe lastig dat in de praktijk is).Enschede