Schedelbreuk dwingt eenmalig Engels international al op 26-jarige leeftijd tot stoppen
Ryan MasonRyan Mason keert niet meer terug op een voetbalveld. De eenvoudig Engels international heeft zijn carrière op doktersadvies beëindigd nadat hij in januari vorig jaar een schedelbreuk opliep in het duel met Chelsea.
Als speler van Hull City sloeg het noodlot toe bij de middenvelder. Op een regenachtige maandagavond op Stamford Bridge klapte Chelsea-aanvoerder Gary Cahill vol met zijn hoofd tegen dat van Mason. Hij werd bijna tien minuten behandeld op het veld om vervolgens met spoed naar het St. Mary’s ziekenhuis in Londen te worden gebracht.
,,Ik heb keihard gewerkt om terug te keren op het veld", schrijft Mason in een verklaring op Instagram. ,,Helaas heb ik op medisch advies besloten mijn carrière te beëindigen." Mason trainde de laatste weken wel weer mee met Hull, maar zat niet meer bij de selectie.
Mason dankt zijn verloofde Rachel, zijn steun en toeverlaat bij het herstel. ,,We zijn enorm gelukkig dat we de ouders hebben kunnen worden van onze gezonde zoon, George."
Op sociale media regent het steunbetuigingen voor Mason (bekijk hieronder een selectie), die doorbrak als speler van Tottenham Hotspur. Bij de Spurs schopte hij het zelfs tot international. In het vriendschappelijke duel met Italië in maart 2015 behaalde Mason zijn enige 'cap'.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Van Gerwen kan na eerste wedstrijd biezen al pakken op Premier League-avond in Berlijn
-
Prachtige treffer Omgba leidt overtuigende zege NAC op VVV-Venlo in
Mede door een wonderschone treffer van Aimé Omgba heeft NAC een klinkende zege op VVV-Venlo behaald. In stadion De Koel toonden de Bredanaars zich veerkrachtig en versloegen de hoogvlieger in de Keuken Kampioen Divisie met 1-3.Breda -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
podcast
Willem van Hanegem in aanloop naar Rotterdamse derby: ‘Spartanen gunnen Feyenoord titel niet’
„Sparta staat terecht zesde.” Dat zegt Willem van Hanegem in de nieuwste aflevering van de AD Willem & Wessel podcast. ,,Zeg je voor de start van de competitie: Sparta staat zesde na 28 wedstrijden, dan had ik je niet geloofd. Maar als ik kijk naar het niveau daaronder dan is het eigenlijk wel logisch. Sparta is beter dan de ploegen die onder ze staan en dus horen ze ook op plek zes.”
-
Met video
Barcelona staat open voor terugkeer Lionel Messi: ‘Zijn verhaal bij deze club verdient een mooi einde’
Het lijkt steeds realistischer dat Lionel Messi (35) na twee jaar Paris Saint-Germain zal terugkeren naar FC Barcelona, de club waar hij 21 jaar voor speelde en 34 prijzen won. ,,Het is de club van zijn leven", zegt trainer en oud-teamgenoot Xavi. -
-
-
Benfica beloont ex-PSV-trainer Roger Schmidt met nieuw driejarig contract
Trainer Roger Schmidt heeft zijn contract bij Benfica verlengd. De Portugese club meldt op de website dat de Duitse coach heeft bijgetekend tot medio 2026. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.