Roger Federer maakt zijn opwachting in Basel, ook rentree voor Rafael Nadal
Het tennistoernooi van Basel heeft de komst van Roger Federer bekendgemaakt. Het indoortoernooi van Zwitserland staat van 24 tot en met 30 oktober op de kalender. ,,Ik kijk ernaar uit om weer in eigen huis te spelen”, schrijft Federer in een reactie op sociale media.
De 40-jarige Federer heeft sinds Wimbledon 2021 geen wedstrijd meer gespeeld door meerdere knie-operaties. Hij is van plan om eind september ook deel te nemen aan de Laver Cup, een demonstratietoernooi. Verder is er nog weinig bekend over het programma van de 20-voudig grandslamkampioen. Op Roland Garros is hij er zeker niet bij, maar Wimbledon is nog niet uitgesloten.
,,Ik wil sterk terugkomen en alles geven wat ik heb”, zei Federer begin februari. ,,Ik heb een zeer interessante en belangrijke komende paar maanden voor me. Ik denk dat ik tegen april/mei veel meer zal weten. De drive is er nog steeds. Ik ben gemotiveerd om terug te komen.” De afgelopen dagen deelde Federer met enige regelmaat tennisgerelateerde foto’s op sociale media.
Federer wist het toernooi in Basel al tien keer te winnen. In 2019 werd het toernooi voor het laatst gehouden. ,,Na een pauze van twee jaar door de coronapandemie keert het indoortoernooi van Basel terug. Lokale favoriet Federer heeft zijn terugkeer naar de St. Jakobshalle bevestigd”, aldus het toernooi.
Het kaartverkoop voor het tennistoernooi begint woensdagochtend.
Rafael Nadal
Ook Rafael Nadal keert volgende week terug. Op het masterstoernooi van Madrid. De 35-jarige nummer 4 van de wereld hervatte vorige week de training na een ribblessure. De 35-jarige Nadal verloor vorige maand de finale van Indian Wells, waarna hij weken niet in actie kwam wegens een stressfractuur in een rib. De verwachting was dat hij zo’n zes weken aan de kant zou staan, maar hij maakt nu iets eerder dan gepland zijn rentree.
,,Hoewel ik pas net weer in voorbereiding ben, wil ik heel graag spelen in eigen huis, ook omdat er niet zoveel mogelijkheden zijn. Ik ga mijn best doen. Tot ziens in Madrid”, schreef Nadal op sociale media. Nadal is bezig aan een goed seizoen en hij won dit jaar al de Australian Open en toernooien in Melbourne en Acapulco.
Het masterstoernooi van Madrid begint zondag. Nadal won het graveltoernooi in de Spaanse hoofdstad vijf keer en in 2017 voor het laatst. Nadal bereidt zich in Madrid voor op Roland Garros, dat op zondag 22 mei begint.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMInterview
Megan de Cler werd geschorst door boksbond na deelname aan geboycot WK: ‘Ik had geen andere optie’
Het was opvallend nieuws. Boksster Megan de Cler negeerde een Nederlandse boycot van het IBA WK in Delhi en deed deze maand toch mee. Maar er is meer aan de hand tussen het 19-jarige talent en de boksbond. Zij ervoer een onveilig sportklimaat en kaartte dat aan. Nadat er in haar beleving geen verbetering optrad, sloot ze zich af van de nationale selectie. De bond blijft achter de bondscoach staan. ,,Ik word gestraft omdat ik me uitspreek.’’ -
PREMIUM
Golftopper op zaterdag, rondemiss op zondag: ‘Alleen het kussen is nog een dingetje’
Op zaterdag speelt ze golf in de hoogste competitieklasse, de dag erop is ze rondemiss in de Brabantse dorpscriteriums. Welkom in de wondere wereld van Amber Somers. ‘Hoe kom je erbij?’, vragen ze niet alleen op de golfbaan.Woensdrecht, Ossendrecht, Huijbergen -
Met video
Slot ziet in Van den Belt zelfde type aankoop als Wieffer: ‘Maar ontwikkeling is moeilijk in te schatten’
Feyenoord-trainer Arne Slot ziet in de deze week gecontracteerde Thomas van den Belt van PEC Zwolle een zelfde type aankoop als Mats Wieffer. De Rotterdammers namen de 23-jarige Wieffer na vorig seizoen over van Excelsior, dat toen nog in de eerste divisie voetbalde. Afgelopen week maakte de middenvelder zijn debuut als international. -
PREMIUMDubbelinterview
Xavi Simons en Patrick van Aanholt over Messi, hun vriendschap, Oranje en de toekomst bij PSV
Hoe is het om als 17-jarige al de kleedkamer te delen met wereldtoppers als Messi, Ramos, Lampard of Drogba? De PSV’ers Xavi Simons (19) en Patrick van Aanholt (32) maakten het beiden mee. Samen praten ze ook over hun vriendschap, Oranje en de toekomst bij PSV. ,,Ik ben vooral blij voor mijn moeder, dat ik haar trots maak.’’ -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.
-
Wending in directeursoap: Ajax onderhandelt met Duitse ‘talentenspotter’ Mislintat na afhaken Ward
De soap rond de permanente aanstelling van een nieuwe voetbaldirecteur bij Ajax duurt voort. De komst van Julian Ward (41) van Liverpool is alsnog afgeketst, ook omdat bleek dat de Engelsman zich niet kon vinden in het voorgestelde salaris en startdatum. Ajax onderhandelt nu met de Duitser Sven Mislintat (50) voor die functie. -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.