Rafael Nadal bereikt nieuw hoogtepunt in carrière en veroordeelt actie Alexander Zverev
Met zijn vijfendertig jaar is Rafael Nadal niet meer de jongste van het tenniscircuit. Toch bewijst de Spanjaard dit jaar dat de honger om te winnen voorlopig nog niet gestild is. Na zijn baanbrekende 21e grandslamtitel eerder dit jaar is de nummer vijf van de wereld na vandaag opnieuw een record rijker.
Nadal beleeft namelijk de beste seizoensstart uit zijn imposante loopbaan. De 21-voudig grandslamkampioen boekte op het toernooi van de Mexicaanse stad Acapulco al zijn twaalfde opeenvolgende zege sinds de start van het tennisjaar.
Nadal veroordeelt uitbarsting Alexander Zverev
Rafael Nadal vindt het terecht dat Alexander Zverev is gediskwalificeerd op het ATP-toernooi van Acapulco vanwege wangedrag na een partij in het dubbelspel.
,,Je kunt je niet op deze manier gedragen en ik geloof dat hij zich daarvan bewust is”, aldus Nadal. ,,Ik onderhoud een goede relatie met Alexander, maar uiteindelijk is de straf verdiend.”
,,Ik begrijp de frustratie en snap dat je in een moment van woede een racket kunt breken”, aldus Nadal. ,,Maar ik ga hem niet meer bekritiseren dan zeggen dat het me niet bevalt omdat ik zo niet ben opgevoed.”
De 35-jarige Nadal gooit zelf nooit met zijn racket, na harde lessen van zijn voormalig coach Toni Nadal. ,,Helaas geven de beelden van Zverev, versterkt door de verspreiding via sociale media, een slecht voorbeeld aan de miljoenen kinderen die het zien. Zij baseren hun gedrag op ons en wij moeten het juiste voorbeeld geven en een bepaalde mate van respect tonen.”
In 2014 wist Nadal zijn eerste elf wedstrijden van het jaar te winnen. Hij verloor toen na winst op het toernooi van Doha voor het eerst dat jaar in de finale van de Australian Open van Stan Wawrinka.
De 35-jarige Nadal, de nummer 5 van de wereld, won dit jaar een voorbereidingstoernooi voor de Australian Open en vervolgens óók het grandslamtoernooi in Melbourne. Hij treft in Acapulco in de halve finales mogelijk Daniil Medvedev. De Spanjaard kan dan voorkomen dat de Rus, die hij in een zinderende vijfsetter versloeg in de finale van de Australian Open eerder dit jaar, de nieuwe nummer 1 wordt op de wereldranglijst.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tallon Griekspoor ligt niet wakker van online haat: ‘Krijg zo 200 tot 300 toewensingen per partij’
-
Fred Rutten over ‘haarscheurtjes’ in band met Ruud van Nistelrooij: ‘Ik wilde mezelf dit volgend jaar niet weer aandoen’
De samenwerking tussen hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij en assistent Fred Rutten bij PSV was niet meer optimaal. Dat zei Rutten zondag nadat hij, als vervanger van de woensdag opgestapte Van Nistelrooij, met PSV met 2-1 had gewonnen bij AZ. De Eindhovenaren plaatsten zich daarmee voor de voorronde van de Champions League.Eindhoven -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUM
Weergaloze Ómarsson verbijt de pijn en heeft vertrouwen in reservedoelman: ‘Hij kan de druk aan, daar ben ik niet bang voor’
Maastricht -
PREMIUM
Uitblinker Jordy Clasie kon genieten van landstitel Feyenoord, maar houdt gemengde gevoelens over aan seizoen AZ
Jordy Clasie speelde misschien wel het beste seizoen uit zijn carrière en werd in mei bovendien Speler van de Maand bij deze krant, maar toch kijkt hij met gemengde gevoelens terug op het AZ-seizoen. ,,Als we willen doorgroeien moeten we écht stabieler worden.”
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
PSV’er Joey Veerman en familie bedreigd na vertrek Ruud van Nistelrooij: ‘Het is echt een schijtwereld’
Joey Veerman deed na de gewonnen wedstrijd tegen AZ een boekje open over de roerige week van PSV én vooral ook die van hemzelf. De middenvelder en zijn familie kregen bedreigingen binnen na het vertrek van Ruud van Nistelrooij. Dat is de Volendammer niet in de koude kleren gaan zitten.Eindhoven -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.