Nummer 1-positie legt Iga Swiatek geen windeieren: ‘Ik zit in een flow’
Tennisster Iga Swiatek heeft haar vijftiende overwinning op rij geboekt. De 20-jarige Poolse bereikte de halve finales van het WTA-toernooi in Miami door Petra Kvitova uit Tsjechië te verslaan: 6-3 6-3. Swiatek, de nieuwe nummer 1 van de wereld, won de afgelopen weken de toernooien van Qatar en Indian Wells.
,,Ik gebruik het vertrouwen dat ik sinds mijn eerste partij in Qatar heb opgebouwd”, zei Swiatek, die begin dit jaar de halve finales haalde op de Australian Open. ,,Ik ben in vorm, ik voel me fit en zit in een flow. Ik ben heel blij dat ik van speelsters als Petra kan winnen, zij is een legende.”
Swiatek, die volgende week de gestopte Ashleigh Barty aflost als aanvoerster van de wereldranglijst, neemt het in de halve finales op tegen Jessica Pegula. De Amerikaanse zag in de kwartfinales haar Spaanse tegenstander Paula Badosa ziek opgeven. De andere halve finale gaat tussen de Japanse Naomi Osaka en Belinda Bencic uit Zwitserland.
In het mannentoernooi zorgde Casper Ruud voor een verrassing door Alexander Zverev, de Duitse nummer 4 van de wereld, in de kwartfinales te verslaan: 6-3 1-6 6-3. De 23-jarige Noor, die achtste staat op de mondiale ranking, treft nu Francisco Cerundolo. De Argentijnse nummer 103 van de wereld bereikte de laatste vier omdat zijn Italiaanse opponent Jannik Sinner zich al tijdens de eerste set bij een 4-1-achterstand vanwege blaren terugtrok.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gestopte Ashleigh Barty staat eerste plaats op wereldranglijst al af: ‘Ik schrok enorm’
Het vrouwentennis krijgt op korte termijn een nieuwe nummer 1. Ashleigh Barty, de huidige aanvoerster van de wereldranglijst, laat zich uitschrijven door de WTA. Dat betekent dat bij de volgende publicatie van de ranglijst een nieuwe naam bovenaan staat. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
Tenniswereld reageert op stoppen Barty: ‘Tennis zal nooit meer hetzelfde zijn’
Ashleigh Barty heeft vandaag op haar 25ste haar pensioen aangekondigd. De tenniswereld reageert met niets dan lof op het afscheid van de Australische nummer 1 van de wereld, die 121 weken de ranglijst aanvoerde. -
podcast
Willem van Hanegem in aanloop naar Rotterdamse derby: ‘Spartanen gunnen Feyenoord titel niet’
„Sparta staat terecht zesde.” Dat zegt Willem van Hanegem in de nieuwste aflevering van de AD Willem & Wessel podcast. ,,Zeg je voor de start van de competitie: Sparta staat zesde na 28 wedstrijden, dan had ik je niet geloofd. Maar als ik kijk naar het niveau daaronder dan is het eigenlijk wel logisch. Sparta is beter dan de ploegen die onder ze staan en dus horen ze ook op plek zes.” -
Teambaas Red Bull vindt sprintrace in Bakoe belachelijk: ‘Grote kans dat je een auto kan weggooien’
Teambaas Christian Horner van Red Bull voorziet vooral schade in de eerste sprintrace van dit jaar die is gepland bij de Grand Prix van Azerbeidzjan eind april. ,,Het is in mijn ogen belachelijk om de eerste sprintrace van het jaar te houden op een stratencircuit zoals dat in Bakoe. De kans op extra kosten voor de teams is erg groot”, zei de Brit bij de Grote Prijs van Australië.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
Ongekend: 20.000 supporters reizen HSV achterna voor topper in de Tweede Bundesliga
Of het HSV dit jaar wél lukt om te promoveren is nog maar de vraag, maar aan de supporters zal het niet liggen. Liefst 20.000 fans van de club uit Hamburg reisden hun ploeg vrijdag achterna voor de topper in de Tweede Bundesliga tegen Fortuna Düsseldorf: 2-2. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.