Max Verstappen heeft in eerste training Saoedi-Arabië opnieuw Charles Leclerc voor zich
WK-leider Charles Leclerc heeft het weekend in Saoedi-Arabië geopend met de snelste tijd in de eerste vrije training. Vlak voordat de geblokte vlag gezwaaid werd, dook de Monegask nog even onder de tijd van Max Verstappen: 1.30,772 om 1.30,888 op voor de Ferrari-coureur zachtere banden. Heel veel conclusies zijn er dus nog niet te trekken.
Voor de tweede keer zijn de coureurs deze week te gast op het ultrasnelle stratencircuit van Djedda, dat na het eerste bezoek in december op een aantal punten is aangepast om het onder meer wat overzichtelijker te maken. Of bijvoorbeeld het plaatsen van de nodige videoschermen om door blinde bochten heen te kunnen kijken de zaken verbeterd heeft zal nog moeten blijken, maar de meeste teams waren er in ieder geval al vroeg bij om alvast een kijkje te nemen. De focus lag daarbij op het maken van kilometers, aangezien de omstandigheden (zonnig en winderig) zich nog niet minder goed leenden voor een kwalificatiesimulatie dan bijvoorbeeld in VT2 later vandaag het geval zal zijn.
Die plannen konden voor Kevin Magnussen al vroeg de prullenbak in door een hydraulisch probleem. De Deen, in Bahrein als vijfde gefinisht, kreeg over de radio al na amper vijf minuten trainen te horen dat hij niet meer mocht schakelen en bracht zijn wagen terug naar het team. Voor hem was het einde training.
Vlak voordat er vanwege wat opruimwerkzaamheden vroeg in de training ook nog even code rood van kracht was, was het Max Verstappen die zijn eigen snelste tijd aanscherpte: 1.30,888. Dat deed hij op harde banden, waar iedereen later in de training wel een poging op softs deed. De wereldkampioen ook, maar hij brak zijn ronde na een snelle eerste sector af vanwege verkeer. Ondertussen maakte Lewis Hamilton (P9) opnieuw melding van ‘porpoising’, het stuiteren over het circuit, terwijl Charles Leclerc vlak voor het vallen van de vlag alsnog de toptijd wist aan te scherpen: 1.30,772 voor de Monegask die na zijn overwinning in Bahrein aan de leiding gaat in het WK.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen respectvolle reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een gesprek willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Charles Leclerc is de gedroomde rivaal van Max Verstappen
-
video
‘Aanval’ op Saoedisch oliedepot zorgt voor rookpluimen nabij F1-circuit, GP gaat door zoals gepland
Een oliedepot nabij Djedda, niet ver van het Formule 1-circuit werd vandaag onder vuur genomen tijdens de eerste vrije training. De F1-leiding heeft inmiddels de teams ingelicht dat het raceweekend gewoon door kan gaan, zoals gepland. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
PREMIUM1
Kritiek van Marco van Basten wordt omarmd: ‘De boel besodemieteren lijkt een verdienmodel geworden’
Meer voetbal, minder ‘gedoe en gezeik’. De oproep van Marco van Basten aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino om spelbederf nadrukkelijker te bestrijden, wordt breed gedragen. Dat blijkt uit een rondgang die deze krant maakte, volgend op de noodkreet die de oud-spits vandaag slaakte. ,,Ons voetbal moet opgeschoond worden.”
-
PREMIUMamateurvoetbal
TSC moet heel het land door in jacht op promotie: ‘Zo kom je nog eens ergens’
Oosterhout -
-
-
Voetbalpodcast | ‘De woorden van Van Basten waren ook bij de FIFA gesprek van de dag’
De oproep van Marco Van Basten krijgt steun, maar vindt hij gehoor bij de FIFA? Sparta en FC Twente spelen gelijk in play-offs. Wie wint de finale van de Champions League? En gezocht: iemand die algemeen directeur van Ajax wil worden, want intern wil niemand. Etienne Verhoeff bespreekt het met Maarten Wijffels. -
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer