Marathonpartijen in tennis verleden tijd: super tiebreak overal per direct ingevoerd
Marathonpartijen in het tennis gaan nooit meer elf uur duren. Althans, in theorie kan dat nog wel, maar door de introductie van de verplichte super tiebreak wordt dat praktisch onmogelijk. Op alle vier grandslamtoernooien wordt verplicht een zogeheten super tiebreak ingevoerd.
Bij een stand van 6-6 in de beslissende set wordt deze tiebreak gespeeld. De speler die het eerst tien punten maakt, wint de wedstrijd, mits er twee punten verschil zit tussen beide spelers. Dat wil zeggen: bij 10-8 is de zege binnen, bij 9-9 gaan de tennissers door tot minimaal elf.
Bij alle grandslams wordt de regel ingevoerd. De regel is voor het eerst officieel van kracht bij Roland Garros in mei. Dat heeft de Grand Slam Board besloten. ,,Na uitgebreid overleg met de WTA, ATP, ITF en tennisgemeenschap is de beslissing van de Grand Slam Board genomen om een consistent beleid door te voeren bij alle grandslamtoernooien. We denken dat spelers en supporters dit systeem als prettiger ervaren”, laten de bonden weten in een gezamenlijke verklaring.
Verschillende regels grandslams
Tot voor kort had elke grandslam zijn eigen regels rondom de vijfde set. Op de Australian Open werd de super tiebreak al gebruikt, op de US Open ging de tiebreak in de vijfde set zoals elke andere tiebreak (tot de zeven punten, met minimaal twee punten verschil), op Wimbledon kreeg een vijfde set pas een tiebreak tot de zeven punten bij een stand van 12-12 en Roland Garros had tot nu toe helemaal geen tiebreaks in de vijfde set.
De verplichte super tiebreaks gelden een jaar lang. Na dat jaar wordt er opnieuw geëvalueerd en besluit de Grand Slam Board of de verandering permanent wordt doorgevoerd.
De langst gemeten tennispartij ooit werd gespeeld tussen John Isner uit Amerika en de Fransman Nicolas Mahut. De twee stonden in hun eersterondepartij van Wimbledon in 2010 ruim elf uur op de baan, verdeeld over sessies in drie dagen. Isner won de vijfde set uiteindelijk met 70-68.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Met video
Victoria Pelova met Arsenal na wondergoal Maanum naar halve finales Champions League
Arsenal is knap doorgedrongen tot de halve finales van de Champions League in het vrouwenvoetbal. De ploeg van Jonas Eidevall maakte woensdagavond in Londen tegen Bayern München een nederlaag van 1-0 uit de eerste wedstrijd ongedaan: 2-0. Victoria Pelova werd in 77ste minuut gewisseld. -
PREMIUMInterview
Megan de Cler werd geschorst door boksbond na deelname aan geboycot WK: ‘Ik had geen andere optie’
Het was opvallend nieuws. Boksster Megan de Cler negeerde een Nederlandse boycot van het IBA WK in Delhi en deed deze maand toch mee. Maar er is meer aan de hand tussen het 19-jarige talent en de boksbond. Zij ervoer een onveilig sportklimaat en kaartte dat aan. Nadat er in haar beleving geen verbetering optrad, sloot ze zich af van de nationale selectie. De bond blijft achter de bondscoach staan. ,,Ik word gestraft omdat ik me uitspreek.’’ -
IOC-voorzitter Thomas Bach slaat terug na kritiek op besluit over Russen: ‘Ze hanteren een dubbele standaard’
Voorzitter Thomas Bach betreurt alle reacties op de aanbeveling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om sporters uit Rusland en Belarus weer te laten meedoen aan internationale evenementen. -
Redouan El Yaakoubi over OneLove-rel: ‘Ik vond het hypocriet wel achter die banner te staan en niet die band te dragen’
Redouan El Yaakoubi heeft voor het eerst gereageerd op het besluit van Excelsior om hem de aanvoerdersband af te nemen. Hij staat nog altijd achter zijn beslissing om de OneLove-band niet te dragen. ,,De reden maakt niet uit, je echt vrij voelen is het belangrijkste.”
-
Met video
Sergio Agüero (34) krijgt hartritmestoornis tijdens stream, maar gaat vrolijk verder: ‘Niets aan de hand’
Sergio Agüero (34) moest halverwege vorig seizoen al stoppen met voetballen vanwege hartproblemen, maar het is duidelijk dat de voormalig topspits uit Argentinië daar nog altijd mee te maken hebben. Woensdagavond konden duizenden kijkers op Twitch dat zelfs live zien gebeuren. -
-
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.