Koeman en De Jong met kater het jaar uit na puntenverlies tegen laagvlieger Eibar
SamenvattingRonald Koeman en Frenkie de Jong hebben met FC Barcelona een nieuwe tik gekregen in La Liga. De thuiswedstrijd tegen laagvlieger Eibar eindigde namelijk in een gelijkspel: 1-1. Lionel Messi keek vanaf de tribune toe, kort na zijn terugkeer uit Rosario.
Voor rust leek FC Barcelona twee keer op voorsprong te komen, maar beide keren ging het feest van Martin Braithwaite niet door. De Deense spits schoot eerst een makkelijk gegeven penalty naast en dacht dit even later te herstellen door te scoren, maar de goal werd afgekeurd wegens buitenspel.
Na rust kreeg basisspeler Frenkie de Jong een enorme kans op de openingstreffer, maar de Oranje-international schoot de rebound veel te slap in. Aan de andere kant was het kort daarop wel raak: Kike García strafte verdedigend geklungel van Ronald Araújo feilloos af.
Teleurstellende zesde plaats
Niet veel later tekende Ousmane Dembélé, halverwege ingevallen voor Sergiño Dest, voor de gelijkmaker. De Fransman schoot van dichtbij een lage voorzet van Philippe Coutinho binnen. Barcelona zette daarna nog aan, maar kon duur puntenverlies niet voorkomen.
Door het gelijkspel blijft FC Barcelona op de tegenvallende zesde plaats in La Liga staan. De achterstand op koploper Atlético Madrid, dat ook nog eens twee duels minder heeft gespeeld, bedraagt zeven punten.
Koeman hoopt dat er in een korte winterstop toch nog geld is voor versterkingen. In de zomer was er onvoldoende geld om Memphis Depay, Georginio Wijnaldum of Eric Garcia aan te trekken. Het zal sowieso nog wel even onrustig blijven bij Barcelona. Want op 24 januari kiezen de leden van de club een nieuwe voorzitter, die vervolgens gaat proberen zijn beloften waar te maken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
De afsluiting van het schooljaar komt eraan, met (voor de basisschool) een avondvierdaagse, afscheidsmusical en barbecue met de klas. Structuurcoach Marleen Gondelach heeft tips om de hectiek van de maand juni te helpen bedwingen. ,,Zeg je ‘nee’ tegen anderen, dan zeg je ‘ja’ tegen jezelf en je kinderen.” -
PREMIUMnacompetitie derde/vierde divisie
Baronie balend terug naar Breda: ‘Als wij met 5-0 of 6-0 winnen, mogen zij niet klagen’
Baronie moet zondag flink aan de bak om degradatie te voorkomen. De Bredanaars verloren hun eerste duel in de nacompetitie op bezoek bij Juliana’31, dat de wedstrijd eindigde met tien man. Het werd 1-0 voor de Gelderse vierdedivisionist.Breda -
PREMIUM
Ajax gooit het met Mislintat na mislukt seizoen over andere boeg: 'Trainer niet verantwoordelijk voor transfers’
Ajax-directeur Sven Mislintat haalde John Heitinga gisteren weer van het schild waar hij vier maanden geleden op was gehesen. Daarop hoopt de Duitser nu zo snel mogelijk een ervaren coach te presenteren, die Ajax met aanvallend voetbal en oog voor jeugd naar nieuwe glorietijden gidst. ,,De lijst die we hebben, is niet lang.” -
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid.
-
PREMIUMTime-Out
Column Jan Martens I Moederziel alleen lag het vlaggetje van de grensrechter langs de zijlijn
Dinteloord -
-
-
Ajax ziet toekomst in Klaas Jan Huntelaar: technisch manager tekent tot 2027
Klaas Jan Huntelaar heeft zijn contract bij Ajax verlengd. De 39-jarige oud-spits blijft tot 2027 technisch manager van de Amsterdammers. Hij gaat zich vooral richten op de doorstroom van jeugdspelers naar Jong Ajax en Ajax 1, zo meldt de club. -
PREMIUM
Heerenveen juicht weer voor ontslagen Heero: ‘Als mascotte ben je een soort clown’
Hij was de eerste mascotte ter wereld die op non-actief werd gesteld. Maar nu is ‘Heero’, alter ego van de Friese schilder Hendrik Pasveer, terug bij Heerenveen, dat vanavond in de play-offs voor Europees voetbal thuis tegen FC Twente speelt. Over de glorieuze rentree van het pluche clubicoon. ,,Zonder hem is de sfeer in het stadion zo veel minder.’’