Juventus pakt nog een punt bij Inter na lichte overtreding Dumfries
SamenvattingInternazionale en Juventus zijn weinig opgeschoten met een gelijkspel in de 242ste editie van de Derby d’Italia. Het werd 1-1 in San Siro in Milaan, nadat Juventus in de slotfase nog een goedkope strafschop kreeg na een lichte overtreding van Denzel Dumfries.
Edin Džeko maakte in de zeventiende minuut de openingsgoal in San Siro, nadat Hakan Çalhanoğlu de kruising raakte met een mooie uithaal. Lange tijd leek dat genoeg voor de overwinning, maar in de 89ste minuut schoot Paulo Dybala vanaf elf meter de gelijkmaker binnen namens Juventus: 1-1. De bezoekers uit Turijn kregen in de slotfase een zeer goedkope strafschop, nadat Denzel Dumfries de Braziliaan Alex Sandro licht tegen de onderkant van zijn voet tikte. Dumfries was in de 72ste minuut ingevallen voor Ivan Perisic
Stefan de Vrij deed de hele wedstrijd mee bij Inter. De 29-jarige verdediger uit Ouderkerk aan den IJssel miste dit seizoen pas 23 minuten bij de kampioen van Italië. Vorige week verloor De Vrij nog met 3-1 in Stadio Olimpico in Rome tegen zijn oude club Lazio. Matthijs de Ligt bleef de hele wedstrijd op de bank bij Juventus, dat zesde staat met 15 punten na negen wedstrijden.
Inter staat op de derde plaats in de Serie A met 18 punten na negen wedstrijden. De titelverdediger heeft daarmee al zeven punten achterstand op de gedeelde koplopers Napoli en AC Milan.
Napoli laat voor het eerst punten liggen
Napoli is niet langer zonder puntenverlies. AS Roma hield de koploper van de Serie A in bedwang: 0-0. Voor het elftal van trainer José Mourinho was dat een kleine opsteker na de pijnlijke nederlaag van donderdag in de Conference League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt (6-1).
Oud-Feyenoorder Rick Karsdorp zorgde er als rechterverdediger mede voor dat Roma ‘de nul’ hield tegen Napoli, waar voormalig PSV’ers Hirving Lozano en Dries Mertens in de tweede helft als invallers in het veld kwamen. Karsdorp en Mertens kregen diep in blessuretijd bij een opstootje beiden geel.
Napoli moet de koppositie nu delen met AC Milan, dat zaterdag met 2-4 won bij Bologna. Beide clubs hebben na negen duels 25 punten. Napoli heeft een beter doelsaldo.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMInterview
Ze huilde soms meer dan ze lachte, de vele opofferingen van handbalster Isabelle Jongenelen zijn bijna voorbij: ‘Ze stampten me helemaal de bodem in’
Zevenbergen -
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMMet video
Einde Camp Nou in huidige vorm: stadion wordt (iets te laat) voor 1,5 miljard euro klaargemaakt voor deze eeuw
Op een ongedwongen, aangename voetbalavond nam FC Barcelona zondag met een 3-0 zege op Real Mallorca afscheid van het Camp Nou zoals het sinds 1957 bestaat. De betonnen kolos, die een maximale capaciteit van 120.000 toeschouwers heeft gekend, moet over anderhalf jaar onherkenbaar zijn vernieuwd. Wat achterblijft, zijn de herinneringen.
-
PREMIUMVierde klasse C
UVV’40 duwt PCP onder de streep, WDS'19 mag weer dromen van promotie
Rijsbergen, Breda -
-
-
PREMIUMDerde klasse B
DIA handhaaft zich na uitmuntende tweede seizoenshelft: ‘Dit hebben de jongens dik verdiend’
In een allesbeslissende wedstrijd heeft DIA zich gehandhaafd in de derde klasse. De ploeg van Alkan Uzun moest winnen van RCD en deed dit na een uitstekende tweede helft met 1-4.Breda -
PREMIUM
Ajax-iconen 50 jaar na Europacup 1-winst in Belgrado: ‘Dat tikkie-takkie was niets voor Johan, hoor’
Exact een halve eeuw nadat ze zich voor de derde keer op rij tot koningen van Europa hadden laten kronen, worden de oud-Ajacieden Heinz Stuy (78), Ruud Krol (74), Arie Haan (74) en Sjaak Swart (84) herenigd op een klein scherm. ,,Jij een premie van 30.000 gulden? Waarom ik dan 25.000?’’