

- 13' Nathan Redmond
- Takumi Minamino 27'
- Joel Matip 67'
Jürgen Klopp en Liverpool houden zicht op titel: ‘Het was bijna een beetje ontroerend’
Met videoManchester City is nog geen kampioen van Engeland. Liverpool kwam wel op achterstand, maar uiteindelijk werd Southampton met 1-2 verslagen. Alles komt nu aan op de laatste speelronde van de Premier League.
Niet alleen in het St. Mary’s Stadium zal er dinsdagavond een luid gejuich hebben geklonken na de 1-0 van Nathan Redmond namens Southampton tegen Liverpool. Nee, ook in het lichtblauwe deel van Manchester zal men na dertien minuten een klein vreugdedansje hebben gedaan.
Laatste speelronde
• Check hier het programma van de laatste competitieronde in de Premier League.
Manchester City zou namelijk kampioen zijn geworden bij een zege van Southampton op Liverpool. Die 1-0 was dus een valse start van de ploeg van coach Jürgen Klopp, die wel een overtreding van Lyanco op Diogo Jota had gezien in aanloop naar de goal van Southampton. De arbiter ging daar echter niet in mee.
Tot een vervroegd Manchester City-feest liet Liverpool, dat het zonder de geblesseerde Virgil van Dijk en Mohamed Salah moest doen, het uiteindelijk toch niet komen.
Voor rust maakte Takumi Minamino nog de gelijkmaker tegen zijn oude club. Hij juichte niet, hoewel de goal van cruciaal belang was voor Liverpool: 1-1, een stand die het gat drie punten zou maken tussen Manchester City en Liverpool. Er moest er dus nog eentje bij voor Liverpool, gezien het betere doelsaldo van The Citizens.
In de tweede helft barstte er dan ook een heuse Liverpool-storm los. The Reds gingen logischerwijs vól voor de 1-2. Klopp en consorten willen na de League Cup en de FA Cup immers nog twee prijzen aan de prijzenkast toevoegen: de landstitel én de Champions League, waarin de finale op 28 mei wordt gespeeld tegen Real Madrid.
De bevrijdende goal kwam er uiteindelijk in de 67ste minuut. Joel Matip kreeg ‘m op zijn naam, maar de bal viel zeer gelukkig binnen uit een hoekschop. Er kwam nog wel een klein slotoffensief van Southampton, maar Liverpool verkleinde het gat met Manchester City toch gewoon weer tot één punt.
En dus komt alles aan op de 38ste speelronde. Liverpool speelt dan thuis tegen Wolverhampton Wanderers. Manchester City krijgt het Aston Villa van Liverpool-legende Steven Gerrard op bezoek.
De titel is mogelijk, maar niet waarschijnlijk
Klopp was na afloop zeer te spreken over zijn ploeg, doordat hij veel spelers miste. „Ik ben zo blij met de prestatie dat het bijna een beetje ontroerend was. Het is alsof je Ferrari’s in de garage hebt staan.” Onder anderen Mohamed Salah en Virgil van Dijk waren er niet bij tegen The Saints.
„Het is heel zwaar voor de jongens, maar wat er dit jaar ook gebeurt, het komt door deze groep. Het is uitzonderlijk en vanavond hebben ze dat weer laten zien”, aldus de Duitse trainer, die niet veel rekening houdt met het kampioenschap.
„Het is mogelijk, maar niet waarschijnlijk. Maar dat is genoeg. Het is onwaarschijnlijk omdat City thuis speelt tegen Aston Villa, dat donderdag ook nog eens aantreedt. We gaan gewoon een poging wagen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
El Allouchi verlaat Marokko en tekent bij promovendus op Cyprus: ‘Aanbod dat ik niet kon weigeren’
-
Zo voorkom je een hoge telefoonrekening tijdens de vakantie
Niks zo vervelend als een gepeperde telefoonrekening op je mat, net als je thuiskomt van een ontspannende vakantie. Hoe zit het met je internetverbruik in het buitenland: moet je nou op je MB’s letten, of niet? -
Mijn bevalling
Lisa (17) beviel plotseling: 'Bij de spoedpost zagen ze dat ik zwanger was én aan het bevallen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Lisa Kuijpers had op haar 17e een verrassingsbevalling: zij wist tot op het moment dat ze haar zoontje kreeg niet dat ze zwanger was. -
Botic van de Zandschulp ziet nieuwe ontmoeting met Nadal wel zitten: ‘Gras beste ondergrond tegen hem’
Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn carrière de derde ronde op Wimbledon bereikt. De als 21ste geplaatste Nederlander kwam tegen Emil Ruusuvuori een stroeve start te boven: 3-6, 6-1, 6-4, 6-4. Daarmee nam Van de Zandschulp revanche voor zijn nederlaag eerder deze maand in de eerste ronde van de Libéma Open, toen hij zich liet verrassen door de Fin. -
PREMIUM
PSV staat op het punt om Ritsu Doan voor een stevig bedrag te verkopen
PSV staat op het punt om Ritsu Doan te verkopen aan het Duitse SC Freiburg. De nummer zes van de Bundesliga van vorig seizoen wil de Japanner graag overnemen en is voor Doan een zeer serieuze gespreksparter. De Aziaat ziet een stap terug naar Duitsland zitten, nadat hij eerder al op huurbasis voor Arminia Bielefeld uitkwam.
-
Speel mee met ons Tour Wielerspel en maak kans op mooie prijzen
-
PREMIUM
Na je vijftigste op zoek naar een nieuwe baan: zo verging het Erik en Jan
Nederland telt een recordaantal openstaande vacatures, maar toch ervaren veel oudere werkzoekenden problemen bij het zoeken naar een nieuwe baan. Erik Kuiper en Jan Elzen moesten beiden opnieuw solliciteren na hun vijftigste. Dit zijn hun ervaringen. -
Taco van der Hoorn leeft zijn droom, maar wil meer in de Tour: ‘Al weet ik dat de kans klein is’
Taco van der Hoorn maakt vrijdag zijn debuut in de Tour de France. De 28-jarige renner van Intermarché-Wanty Gobert droomt van ritwinst, maar beseft tegelijkertijd dat hem een moeilijke opdracht wacht. ,,De Tour is toch net dat tikkeltje grootser dan de Giro”, weet hij.