Geen Premier League en Champions League voor Liverpool, maar spelers en supporters vieren toch feest
Liverpool werd vorige week geen kampioen in de Premier League en verloor gisteravond ook de Champions League-finale tegen Real Madrid, maar toch vieren de spelers en supporters van The Reds vandaag een feestje in de stad aan de Mersey.
Liverpool-coach Jürgen Klopp riep de supporters gisteravond na de finale op om ondanks de teleurstelling zijn spelers toe te juichen tijdens een parade door de stad. ,,Zelfs als niemand op deze wereld begrijpt waarom we zo’n parade hebben, gaan we het toch doen”, zei Klopp daarover na de teleurstellende avond in het Stade de France in Parijs, waar veel Liverpool-fans ook buiten het stadion een vervelende avond beleefden. ,,Ik hoop dat iedereen die in de gelegenheid is naar Liverpool komt om met elkaar een fantastisch seizoen te vieren. Het is niet geëindigd zoals we wilden, maar zo zijn de feiten.”
The Reds wonnen dit seizoen wel de finales van de League Cup (27 februari) en de FA Cup (14 mei). Op Wembley werd Chelsea tot twee keer toe na strafschoppen verslagen. De ploeg van Klopp greep in de Premier League net naast de titel. Manchester City had na 38 wedstrijden een punt meer, nadat met drie goals in zes minuten een 0-2 achterstand tegen Aston Villa werd goedgemaakt. In de finale van de Champions League lukte het Liverpool maar niet om de uitblinkende doelman Thibaut Courtois van Real Madrid te passeren. De Spaanse kampioen pakte de winst dankzij een goal van Vinícius Júnior na 59 minuten.
Virgil van Dijk genoot ook zichtbaar van alle supporters langs de kant en van de muziek van Calvin Harris, die als dj mee was op de open bus tussen de spelers van Liverpool.
Het vrouwenteam van Liverpool, dat dit seizoen overtuigend kampioen werd op het tweede niveau in Engeland, ging ook met een open bus door de stad om toegejuicht te worden door tienduizende fans. Virgil van Dijk en zijn teamgenoten volgden even later. De ene speler nog flink sip na gisteravond, de ander weer genietend van alle fans die zich langs de weg hebben verzameld om de spelers te bedanken voor een mooie seizoen waarin lang kon worden gedroomd van de quadruple (vier prijzen).
Liverpool moest uiteindelijk genoegen nemen met de twee nationale bekers. Van Dijk moet zich morgen melden in Zeist, waar Oranje zich gaat voorbereiden op vier Nations League-wedstrijden in twaalf dagen tijd. Pas daarna kan hij op vakantie na een lang en zwaar seizoen na zijn zware knieblessure die hij in oktober 2020 opliep.
Eerder op de dag stonden aanvoerder Jordan Henderson en coach Jürgen Klopp al stil bij de tragedie in het Heizelstadion in Brussel, vandaag 37 jaar geleden. Op 29 mei 1985 braken voor de finale van de Europa Cup I rellen uit, toen Liverpool-fans het neutrale vak met fans bestormden dat met supporters van Juventus was gevuld. Daarbij kwamen 39 mensen om het leven, van wie 32 Italianen, en raakten ongeveer 400 mensen gewond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Voetbalpodcast | 'Door de Champions League vinden meer spelers Feyenoord interessant’
De transferzomer van Feyenoord is nog niet op gang gekomen. De trainerscarrousel bij Ajax en PSV wel. In de AD Voetbalpodcast bespreken Etienne Verhoeff en Mikos Gouka het vaak negatieve sentiment rondom een nieuwe trainer. Verder aandacht van de Champions League-finale en het grote geld in Saoedi-Arabië. -
1
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
Tourwinnaar Vingegaard moet landgenoot Bjerg voor laten gaan in tijdrit Dauphiné: ‘Te hard gestart’
Jonas Vingegaard heeft in de tijdrit van het Critérium du Dauphiné zijn meerdere moeten erkennen in landgenoot Mikkel Bjerg. De Deen uit de stal van UAE Team Emirates werkte de ruim 31 kilometer rit tegen de klok twaalf seconden sneller af dan de Tourwinnaar van Jumbo-Visma. De Fransman Rémi Cavagna werd op 27 seconden derde.
-
Cathelijn Peeters onder WK-limiet met persoonlijk record op 400 meter horden
's-Hertogenbosch, Dongen -
-
-
Dylan Groenewegen verliest in Dauphiné sprint van Christophe Laporte en wordt teruggezet
Dylan Groenewegen heeft in de derde etappe van het Critérium du Dauphiné naast de overwinning gegrepen. Hij moest zijn meerdere erkennen in Christophe Laporte, die in de gele leiderstrui als eerste over de finish kwam. De Nederlander werd later teruggezet. -
PREMIUM
Vermakelijke arrogantie bij Manchester City: ‘Naar de Champions League-finale? Nee, ik pak de volgende keer wel mee’
De favorietenrol van Manchester City in de finale van de Champions League tegen Internazionale klinkt door in de woorden van coach Pep Guardiola en de lichaamstaal van spits Erling Haaland.