Franse media: ‘Olympique Marseille koerste tegen Feyenoord af op een regelrechte nachtmerrie’
Feyenoord - Olympique Marseille was een heerlijke kraker in de halve finale van de Conference League. Wat schrijven de Franse media over deze wedstrijd? Een overzicht.
‘Nog in leven’, kopte sportkrant L’Équipe op de voorpagina. ,,L’OM is door de eigen verdediging verraden, maar had ook de kans om te scoren, voordat het nipt verloor. Het belooft volgende week donderdag bij de return in Marseille een spannende avond te worden.”
Het dagblad zag ook dat de defensie van Marseille schutterde in de Kuip en dat de verdediging in de return echt heel veel beter zal moeten presteren tegen Feyenoord, dat telkens gevaarlijk kon worden zodra het kon versnellen. Maar L’Équipe zag ook dat Feyenoord ruimte weggaf. ,,En als Dimitri Payet, bijgestaan door twee aanvallers, veel vrijheid kreeg dan kon hij Bamba Dieng tot twee keer toe lanceren.” Al redde doelman Ofir Marciano beide keren.
De sportkrant lichtte Caleta-Car uit, al was dit niet op een positieve manier. ,,Hij stond symbool voor een Marseille dat niet kon omgaan met diepgang door Feyenoord.” In de tussenkop in het wedstrijdverslag staat ‘Caleta-Car, een nachtmerrie.’
Op de voorpagina schreef de regionale krant La Provence: ,,Aan het einde van een avond vol wendingen gaf Olympique toe na een enorme misser van Caleta-Car. Maar ze behouden wel hun kansen om zich te plaatsen voor de finale.”
Feyenoord - Olympique Marseille
• Lees hier het wedstrijdverslag van Feyenoord - Olympique Marseille
• Lees hier over het gevolg van de Feyenoord-zege op de coëfficiëntenranglijst
• Lees hier de reacties van het Marseille-kamp
• Lees hier de reacties van Arne Slot en Cyriel Dessers
Het ontging de lokale krant van Marseille niet dat de verdediging ver ondermaats presteerde. ,,De gehele defensie zakte door de bodem, van lichaam tot ziel. De oorzaken volgens La Provence: slechte keuzes, een gebrek aan toewijding en koortsachtig spel, met ook hier Duje Caleta-Car als de grote boeman. Al was hij volgens de krant niet de enige die diep was gezonken. ,,Er is nog steeds hoop. l’OM verloor in Rotterdam maar heeft nog altijd kans. De return op 5 mei belooft een heet avondje te worden.”
,,Doelpunten, spektakel en wendingen, maar een zwakke operatie van Olympique Marseille", schreef Le Figaro. De krant merkte op dat de gasten uit Zuid-Frankrijk moeite hadden met het drukzetten van Feyenoord, wat tot twee snelle treffers leidde, waarvan Cyriel Dessers er één maakte. ,,De club uit Marseille koerste af op een regelrechte nachtmerrie, maar de mannen van Sampaoli waren in staat om te reageren en terug te vechten tijdens een knotsgekke eerste wedstrijd.”
,,Olympique Marseille heeft een gedenkwaardige wedstrijd in het Velódrome nodig om te overleven", schrijft RMC. ,,Een wedstrijd die de fans net zo in vuur en vlam zal zetten als Feyenoord dat gisteren deed.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
UEFA: clubs uit Oekraïne en Belarus spelen niet meer tegen elkaar
Voetbalclubs uit Oekraïne en Belarus ontlopen elkaar voorlopig in de Europese toernooien. De UEFA besloot vrijdag, tot nader order, clubs uit die twee landen bij lotingen uit elkaar te houden vanwege de oorlog in Oekraïne. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
Met video
Nederland sprint weg bij Portugal: Feyenoord doet uitstekende coëfficiëntenzaken
Feyenoord heeft Nederland dankzij de 3-2 overwinning op Olympique Marseille opnieuw een uitstekende dienst bewezen op coëfficiëntengebied. De Rotterdammers zijn bovendien nog slechts negentig minuten verwijderd van een plek in de finale van de Conference League, wat rijkelijk beloond zal worden.
-
PREMIUM
NAC neemt afscheid van trainer Edwin de Graaf
In alle opzichten beleefde Edwin de Graaf een onwaarschijnlijk zwaar jaar. Op persoonlijk vlak won hij de strijd van een vreselijke ziekte. Als beginnend hoofdtrainer werd hij geconfronteerd met een ontmantelde spelersgroep van een stuurloze club die het hele seizoen te koop stond. Vandaag communiceert NAC dat zijn aflopende contract niet verlengd wordt. -
samenvatting
Feyenoord verslaat Marseille in prachtige halve finale
Bekijk hier de samenvatting van Feyenoord - Olympique Marseille. -
met video's
Feyenoord overtreft verwachtingen Arne Slot: ‘Ik moest echt even bijkomen’
,,Wat een avond”, zei Feyenoord-trainer Arne Slot na de 3-2 zege van zijn ploeg op Olympique Marseille in de halve finale van de Conference League. ,,Er is vanavond zo veel gebeurd, ik moest echt even bijkomen om te kunnen analyseren. Uiteindelijk vind ik wel dat we terecht gewonnen hebben, maar er waren zoveel verrassingen en plotwendingen.”