Federer verwacht loodzware finale tegen Dimitrov in Rotterdam
VideoRoger Federer wacht een zware finale bij het ABN World Tennis Tournament in Rotterdam. De nieuwe nummer één van de wereld neemt het vanmiddag op tegen Grigor Dimitrov, nadat hij gisteren in twee sets afrekende met de Italiaan Andreas Seppi 6-3 7-6 (3).
Roger Federer was gisteren dolblij na het bereiken van de finale in Ahoy. ,,Hier ben ik voor naar Rotterdam gekomen. Om de nummer 1 van de wereld te worden én om het toernooi te winnen."
Om dat laatste te bewerkstelligen, moet hij vanmiddag (vanaf 15.30 uur) winnen van de Bulgaar Grigor Dimitrov, die gisteren de finale bereikte nadat zijn Belgische opponent David Goffin moest opgeven met een oogblessure.. ,,Dat wordt heel zwaar", denkt Federer. ,,Ik denk dat we dezelfde stijl van spelen hebben. De meest stabiele in zijn service zal de overhand hebben. Ik voel me sinds de kwartfinale beter, speelde beter, maar Dimitrov heeft een indrukwekkend jaar achter de rug. Hij won de ATP Finals dus het wordt zwaar."
De laatste keer dat Federer en Dimitrov elkaar troffen, was vorig jaar op Wimbledon. Federer won toen in drie sets.
Halve finale
Federer won gisteren de halve finale van Seppi. De Zwitser kwam traag op gang, in zijn eerste service beurt kreeg hij een breakpoint tegen en zijn tweede opslagbeurt moest hij zelfs inleveren. Hetzelfde overkwam de Italiaan waardoor de stand op 2-2 kwam. Eén break was daarna voldoende voor de 36-jarige Federer om de eerste set te pakken. De tweede set ging gelijk op waarna een tiebreak de beslissing moest brengen. Na zijn eerste service te hebben ingeleverd maakte Federer vijf punten op rij om vervolgens de wedstrijd definitief met 7-3 naar zich toe te trekken.
De gedroomde finale tussen de nummers één en twee van de plaatsingslijst is een mooie kroon op het toernooi. Volgens Ahoy-directeur Jolanda Jansen wordt het toeschouwersrecord zondag in ieder geval gebroken. ,,Het is waanzinnig om te zien dat je een vol huis hebt. Vanaf woensdagavond hebben we zes uitverkochte sessies gehad. Uniek voor dit toernooi'', zei ze tegen RTV Rijnmond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Federer oudste nummer 1 ooit na zege op Haase in Ahoy
-
Kun je dat contract van die gehaaide telefonische verkoper nog ongedaan maken?
‘Nee’ zeggen tegen een getrainde, telefonische verkoper is niet altijd makkelijk. Zeker niet als een energiebedrijf dolgraag een contract met je wil afsluiten. In deze rubriek legt Consumentenbond-redacteur en onderzoeker Marco van ’t Woudt je rechten als consument uit. Deze week: er is je een contract aangepraat, wat nu? -
‘Dit is nog specialer dan de eerste keer’
Anderhalf uur na zijn historische prestatie in Ahoy sprak Roger Federer uitgebreid over het wederom behalen van de nummer 1-positie, als oudste speler ooit. ,,Dit is ongelooflijk bijzonder. Ik ben zo gelukkig.’’ -
Roger Federer is de oudste nummer één ooit
Roger Federer heeft (voor de zoveelste keer) geschiedenis geschreven. De Zwitserse grootmeester klopte Robin Haase in Ahoy en onttroonde daarmee André Agassi als oudste nummer één in de tennisgeschiedenis. -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel?
-
PREMIUM
Ajax gaat bij opvolging Van der Sar headhunterskantoor inschakelen: ‘We werden verrast door besluit Edwin’
-
-
-
met poll
José Mourinho vol vertrouwen richting Europa League-finale: 'Ik ben een betere coach en een beter mens’
Paulo Dybala prijst zich gelukkig met José Mourinho als coach van AS Roma. ,,Iedereen kent hem, iedereen wil hem zien en hij is een heel speciale coach, die spelers en personeel gelijk behandelt. Dat is zijn geheim, iedereen voelt zich belangrijk”, zegt de Argentijnse aanvaller van de Romeinse club in aanloop naar de finale van de Europa League. -
Vogelpoep en insectenresten zijn hardnekkig, maar met dit trucje is je auto zo weer schoon
Vogelpoep is zeer schadelijk voor de lak van auto’s. Weghalen heeft dus prioriteit, maar hoe verwijder je de harde uitwerpselen zonder krassen?