FC Barcelona speelt één seizoen in Olympisch Stadion vanwege verbouwing Camp Nou
FC Barcelona verhuist in het seizoen 2023-2024 naar het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. De gemeente heeft de vereiste vergunningen verstrekt voor de verbouwing van Camp Nou, die al in juni - direct na het lopende seizoen - gaat beginnen.
Komend seizoen kan Barça in het stadion blijven spelen, maar in het seizoen 2023-2024 moet de club uitwijken. In het seizoen 2024-2025 zijn fans weer welkom in Camp Nou, maar mag naar verwachting slechts de helft van de capaciteit worden benut.
De oplevering van het verbouwde stadion vindt in het seizoen 2025-2026 plaats. ,,Het wordt het beste stadion ter wereld, in de beste stad en het beste land ter wereld”, aldus voorzitter Joan Laporta.
FC Barcelona had ook kunnen uitwijken naar het Estadi Johan Cruyff, het eigen tweede stadion dat plaats biedt aan zo’n 6000 toeschouwers. ,,Als we uitwijken, is ‘Montjuïc’ de meest haalbare en logische optie. De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is”, liet Laporta vorige maand al optekenen.
Het in 1957 geopende stadion biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. Het is ook de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro voor de verbouwing. Volgens de clubleiding is de renovatie en uitbreiding van Camp Nou van fundamenteel belang voor de toekomst van de club. Het zou jaarlijks gaan om een bedrag van 200 miljoen euro aan extra inkomsten.
FC Barcelona staat tweede in La Liga, op ruime afstand van Real Madrid, dat komend weekend de landstitel kan veroveren.
Bekijk hier al onze video's over La Liga.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Spaanse kranten zien gefrustreerde Frenkie de Jong: ‘Hij explodeerde toen hij nummer 21 op het wisselbord zag’
Trainer Xavi wil met FC Barcelona de motivatie vinden om dit seizoen als tweede te eindigen, maar de Spaanse kranten vragen zich af of dat na het verlies tegen Rayo Vallecano, nog wel kan. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Bankzitter Boere baalt van zijn rol bij NAC: ‘Voor mij is dit gewoon een vervelende situatie’
Vier weken bleef hij verstoken van speeltijd. Woensdag maakte Tom Boere zijn rentree in het verloren oefenduel met Lierse. De spits had zich een ander begin voorgesteld bij NAC.Breda -
PREMIUM
Ook in oefenduel is de NAC-verdediging een gatenkaas
Breda -
Cristiano Ronaldo op schot in recordinterland, maar maakte hij er twee of drie voor Portugal?
Portugal heeft in de recordinterland van Cristiano Ronaldo (38) ruim van Liechtenstein gewonnen. De ploeg won de eerste wedstrijd van de nieuwe bondscoach Roberto Martínez met 4-0. Ronaldo die zijn 197e interland speelde en daarmee alleen mondiaal recordhouder is bekroonde zijn jubileumwedstrijd met twee doelpunten, waarmee hij het recordaantal interlandgoals naar 120 treffers bracht.
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Met video
Invallers Memphis en Luuk de Jong kunnen derde thuisnederlaag op rij voor Barça ook niet voorkomen
Rayo Vallecano heeft voor de tweede keer dit seizoen FC Barcelona verslagen. De 1-0 in Madrid op 27 oktober leidde het ontslag van Ronald Koeman in. De 0-1 van vanavond in Camp Nou betekende de derde thuisnederlaag op rij onder het bewind van Xavi, die zijn ploeg de laatste weken flink ziet instorten.