Engelse clubs stappen binnen 48 uur uit Super League: ‘We hebben een grote fout gemaakt, onze excuses’
VideoAlle zes Engelse clubs (Liverpool, Arsenal, Manchester United, Tottenham Hotspur en Chelsea hebben zich afgelopen nacht teruggetrokken uit de Super League. Ze hebben dat in een gezamenlijke verklaring gemeld. Er blijven nog drie clubs uit Spanje en drie uit Italië over: Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, AC Milan en Internazionale. Zij zetten het project voorlopig in de ijskast.
City was de eerste die er gisteravond van afzag. ,,We zijn de formaliteiten gestart om ons terug te trekken”, meldde de koploper van de Premier League. Arsenal bood excuses aan voor het mislukte project. ,,We hebben een fout gemaakt.” Liverpool: ,,We dachten dat we in de kopgroep zaten. Dat bleek niet zo te zijn.” Manchester United: ,,We hebben heel goed geluisterd naar de fans, naar onze politici en naar de aandeelhouders. De enige juist keuze is om ons terug te trekken.”
In de vroege ochtend van woensdag verspreidde Liverpool ook nog een videoboodschap via sociale media, waarin eigenaar John W Henry met een spijtbetuiging aan alle fans van de Britse club komt. ,, We hebben jullie pijn gedaan, ik heb jullie pijn gedaan. Ik wil mijn excuses aanbieden.”
Twee dagen geleden maakten twaalf Europese topclubs bekend de Super League tot stand te brengen, een soort van besloten competitie. Dat leidde tot een storm van kritiek, niet in het minst van de Engelse voetbalfans.
Inmiddels is de voetbalwereld er van overtuigd dat het initiatief binnen enkele uren definitief wordt afgezegd. Veel topbestuurder van de betreffende clubs trekken vermoedelijk hun conclusies uit het mislukte project. Internazionale zou de volgende club zijn die uit het project wil stappen. ,,Het Super League-project heeft in zijn huidige staat niet meer de interesse van Inter”, meldde een bron aan het Italiaanse persbureau ANSA.
Arsenal plaatste op haar website een open brief, waarin het bestuur van de Londense club haar excuses aanbiedt aan de fans. ,,De afgelopen dagen hebben ons nog maar eens laten zien hoe diep het gevoel is dat onze supporters over de hele wereld hebben voor deze geweldige club en het spel waar we van houden. We hoefden hier niet aan herinnerd te worden, maar de reactie van supporters van de afgelopen dagen heeft ons tijd gegeven voor verdere reflectie", staat er in de open brief aan de fans.”
,,Het was nooit onze bedoeling om zoveel ellende te veroorzaken, maar toen de uitnodiging om lid te worden van de Super League kwam, wilden we, hoewel we wisten dat er geen garanties waren, niet achterblijven om ervoor te zorgen dat we Arsenal en zijn toekomst zouden beschermen. Als resultaat van het luisteren naar jou en de hele voetbalgemeenschap de afgelopen dagen, trekken we ons terug uit de voorgestelde Super League. We hebben een grote fout gemaakt en we bieden daarvoor onze excuses aan”, luidt het vervolg.
,,We weten dat het tijd zal kosten om het vertrouwen te herstellen in wat we hier bij Arsenal proberen te bereiken, maar laten we duidelijk zijn dat de beslissing om deel uit te maken van de Super League werd ingegeven door ons verlangen om Arsenal, de club waar u van houdt, te beschermen en te zoeken naar meer solidariteit en financiële stabiliteit.”
,,Stabiliteit is essentieel voor het succes van het spel en we zullen blijven streven naar het bieden van de veiligheid die het spel nodig heeft om vooruit te komen. Het systeem moet worden gerepareerd. We moeten samenwerken om oplossingen te vinden die de toekomst van het spel beschermen en de buitengewone kracht van voetbal benutten om ons op het puntje van onze stoelen te krijgen. Ten slotte weten we dat dit enorm verontrustend is geweest aan het einde van een ongelooflijk moeilijk jaar voor ons allemaal. We hebben jullie gehoord, het bestuur van Arsenal.”
Woede en feest rond Stamford Bridge
Chelsea speelde gisteren de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion (0-0) op Stamford Bridge. Voor de wedstrijd verzamelden zeker duizend voetbalfans zich buiten het stadion om hun grote woede over de Super League-plannen kenbaar te maken. Nog voor de wedstrijd kwam via Engelse media al naar buiten dat Chelsea en Manchester City van plan waren om uit het project te stappen. Daardoor sloeg de woede buiten het stadion al snel om in een feeststemming.
City-coach Pep Guardiola sprak zich dinsdagmiddag al duidelijk uit tegen de Super League, nadat Liverpool-manager Jürgen Klopp maandagavond al liet weten geen voorstander te zijn. ,,Sport is geen sport meer als succes is gegarandeerd. Er hoort een relatie te bestaan tussen inspanning en beloning", zei Guardiola.
Ceferin verheugd: ‘Welkom terug in de Europese voetbalfamilie’
UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin was verheugd met de beslissing van de Engelse koploper. ,,Ik ben verheugd Manchester City weer te verwelkomen in de Europese voetbalfamilie. Ze hebben grote intelligentie getoond. City is een echte aanwinst voor het spel en ik ben verheugd om met hen samen te werken aan een betere toekomst.”
Zondagavond laat werden de plannen voor de Super League gepresenteerd door de twaalf clubs: Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur, AC Milan, Internazionale, Juventus, Atlético Madrid, Real Madrid en FC Barcelona. De Super League had plannen om uit te breiden naar twintig deelnemers, waarvan vijftien vaste clubs. Gisteren maakten clubs Bayern München, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, FC Porto, Sevilla en Ajax al duidelijk niets te voelen voor de plannen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
-
PREMIUM
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
PREMIUMMet video
Mark van Bommel door het dolle heen na krankzinnige ontknoping: ‘Dan weet je niet meer wat je doet’
Een sprookjesachtig seizoen kreeg het gepaste einde. Liefst 66 jaar na de vorige titel voor Royal Antwerp schoot kind van de stad Toby Alderweireld de club van coach Mark van Bommel in extremis naar een nieuw kampioenschap. ,,Vorige week zat je zo diep en dan loopt het nu zo. Waanzinnig.” -
PREMIUM
Hoe Mark van Bommel na het verdriet van Antwerpen het wonder van Genk beleefde: ‘Mijn kinderen moesten me oprapen’
Het was onwaarschijnlijk, zinderend, waanzinnig, ongelooflijk, bizar, krankzinnig, knotsgek, sensationeel en episch tegelijk. België beleefde zondagavond misschien wel een van de meest bijzondere voetbalavonden ooit. Een van de grote winnaars? Trainer Mark van Bommel, de coach van Royal Antwerp FC.Eindhoven -
PREMIUM
Bomvolle zomer voor Mathieu van der Poel: ‘In het verleden hebben we te veel van wedstrijd naar wedstrijd gewerkt’
Na zijn trainingskamp start Mathieu van der Poel zaterdag in Dwars door het Hageland. Als opmaat voor een bomvolle zomer met het NK op de weg - en misschien ook de tijdrit -, de Tour de France en daarna het WK op de weg én de mountainbike.
-
PREMIUMVrouwenvoetbal
Schijf degradeert door wedstrijd af te zeggen: ‘Het is heel jammer’
Schijf -
-
-
Podcast Formule 1 | ‘Verstappen hoeft zich geen enkele zorgen te maken dit seizoen’
Overmacht. Met dat woord kunnen we het weekend in Barcelona van de Formule 1 wel samenvatten. En dan overmacht van 1 man: Max Verstappen. Cruisend won hij de GP van Spanje voor twee Mercedes-coureurs. Over het weekend in Spanje praten presentator Etienne Verhoeff en AD F1-watcher Marijn Abbenhuijs na in Pitstop. -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden?