Bundesliga-duel definitief gestaakt omdat grensrechter beker bier op zijn hoofd krijgt
VideoDe wedstrijd tussen VfL Bochum en Borussia Mönchengladbach is vanavond na 68 minuten stilgelegd en vervolgens definitief gestaakt. Dat gebeurde nadat grensrechter Christian Gittelmannn door een supporter was geraakt met een beker bier.
De bezoekers uit Mönchengladbach kwamen tien minuten na rust op voorsprong via Alassane Plé. Zijn Zwitserse aanvalspartner Breel Embolo maakte in de 62ste minuut de 0-2, waarna de frustratie toesloeg bij sommige supporters van VfL Bochum. Een fan van de nummer twaalf van de Bundesliga gooide een beker bier vol op het hoofd van Christian Gittelmannn, die scheidsrechter Benjamin Cortus bij zich riep. De arbiter besloot daarop de wedstrijd stil te leggen en kort daarna zelfs definitief te staken.
De spelers van Bochum spraken eerst met de supporters en gingen daarna ook van het veld. De wedstrijd wordt niet meer hervat en is officieel gestaakt, meldde de stadionspeaker na enige tijd. De spelers van Mönchengladbach kwamen nog even terug op het veld om de meegereisde fans te bedanken.
Volgens eerste berichten is de betreffende assistent-grensrechter niet ernstig gewond, al liet de thuisclub weten dat hij uit voorzorg wel naar een ziekenhuis is gegaan voor onderzoek.
VfL Bochum heeft alle begrip voor die beslissing, zo schrijft de club op Twitter. ,,De wedstrijd wordt niet meer hervat. We kunnen ons alleen verontschuldigen bij grensrechter Christian Gittelmann. Een zeer genante en bittere avond voor ons. Een buitengewoon domme zet.”
Eerder op de dag had Bochum de supporters via een filmpje op social media nog opgeroepen om hun bier vooral op te drinken en niet richting het veld te gooien. Die boodschap was dus niet bij iedereen even goed aangekomen.
Stadionverbod
VfL Bochum hoopt snel te achterhalen welke supporter de drinkbeker op het veld gooide. ,,De focus ligt nu op het identificeren van de dader. De videobeelden worden nog onderzocht. VfL hoopt op een snelle opheldering en zal de politie actief ondersteunen bij haar onderzoek”, aldus VfL Bochum. De club zegt dat de dader een stadionverbod krijgt en ook de kosten moet betalen van een eventuele boete voor de club. Bochum verwacht een straf te krijgen van de Duitse voetbalbond.
,,Iedereen die relevante informatie kan aandragen voor identificatie, vragen wij contact op te nemen met het politiebureau van Bochum”, aldus het bestuur van de Bundesligaclub verder.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Overzicht amateurvoetbal | 15-jarige scoort bij debuut en Beek Vooruit helpt RBC in titelstrijd met doelpuntenfestijn
Het is weer zondag en dat betekent dat de bal weer rolde op veel amateurvelden in de regio. Van de derde divisie tot de lagere klasses: hieronder lees je alles na!Breda, Bergen op Zoom, Oosterhout, Etten-Leur -
Players Championship 8
Michael van Gerwen lijdt zeldzame nederlaag tegen Gerwyn Price, Gian van Veen beste Nederlander
Een dag na zijn zege op Players Championship 7 is Michael van Gerwen op Players Championship 8 gestrand in de achtste finales. Gerwyn Price was met 6-4 te sterk voor Mighty Mike. Gian van Veen was uiteindelijk de beste Nederlander met een plek in de kwartfinales in Hildesheim. Hij verloor van Gary Anderson, die zijn eerste PDC-titel in drie jaar tijd pakte. -
Arantxa Rus pakt in Colombia eerste titel van 2023
Arantxa Rus heeft in Colombia haar eerste toernooizege van 2023 geboekt. De 32-jarige Nederlandse tennisster schreef het ITF-toernooi van Anapoima op haar naam. Rus versloeg Sinja Kraus uit Oostenrijk in de finale in drie sets: 6-3 6-7 (3) 6-2.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
PREMIUM
ADO dreigt nooit terug te keren in het Zuiderpark: ‘Het gaat om vele miljoenen. Wie gaat die betalen?’
De terugkeer van ADO Den Haag naar het Zuiderpark dreigt voor altijd een droom te blijven. De Haagse profclub overweegt zelfs permanent naar Rijswijk te verhuizen als de Haagse gemeente niet snel duidelijkheid geeft. ,,Het gaat om vele miljoenen. Wie gaat die betalen?”Den Haag -
PREMIUM
Nu Sergio Pérez de enige concurrent lijkt van Max Verstappen, wil de Mexicaan geen tweede viool spelen
De strijd om de wereldtitel van 2023 lijkt er één te worden tussen teamgenoten Max Verstappen en Sergio Pérez. Aangezien de Mexicaan zich niet wil neerleggen bij een duidelijke rolverdeling binnen Red Bull, kan dat gevecht nog best smeuïg worden. ,,We mogen tegen elkaar racen en de beste finisht als eerste.’’