Bayern wint in blessuretijd vanaf de stip na overtreding op Robben
Bayern München heeft ook de zesde wedstrijd na de winterstop gewonnen. Dankzij een penalty van Robert Lewandowski in blessuretijd werd VfL Wolfsburg in de Volkswagen Arena met 1-2 verslagen.
De strafschop werd toegekend na een overtreding op Arjen Robben, die neer ging toen hij door Wolfsburg-verdediger Gian-Luca Itter even aan het shirt werd getrokken. De Nederlander had eerder in de wedstrijd, bij een 1-0 achterstand, zelf een penalty voor Bayern gemist.
In Wolfsburg kwam Bayern al in de achtste minuut op achterstand, door een rake kopbal van Daniel Didavi. Robben mocht tien minuten na rust aanleggen voor een strafschop, maar zag hoe keeper Koen Casteels zijn schot tegen de paal tikte. Tien minuten later vond Robben met een voorzet het hoofd van spits Sandro Wagner, die de 1-1 binnen kopte.
Ondanks de gelijkmaker leek Bayern toch op het eerste puntenverlies sinds november af te stevenen. Een domme actie van Itter stelde Lewandowski, die kort daarvoor was ingevallen, echter toch nog in staat om zich tot matchwinner te kronen.
Jeffrey Bruma speelde de hele wedstrijd bij Wolfsburg, waarbij de zieke Paul Verhaegh ontbrak. Riechedly Bazoer bleef op de bank.
Bayern München koerst onbedreigd af op de landstitel. De 'Rekordmeister' heeft negentien punten voorsprong op de eerste 'achtervolgers' Bayer Leverkusen en RB Leipzig. Leverkusen won met 2-1 bij Hamburger SV, waarbij verdediger Rick van Drongelen de hele wedstrijd speelde.
HSV staat met zeventien punten op de voorlaatste plaats. Alleen 1. FC Köln heeft er minder. De club uit Keulen kwam zaterdag met een gelijkspel tegen Hannover 96 (1-1) op veertien punten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUMamateurvoetbal
Ook restant van gestaakt duel tussen DEVO en OVV'67 zorgt voor spektakel: ‘Heb ik in al die jaren nog nooit meegemaakt’
OVV’67-trainer Fatih Kaya gaf het deze week al aan: eigenlijk zat niemand bij de club op het uitduel met DEVO te wachten. Desondanks werd het restant van de eerder gestaakte wedstrijd in de vijfde klasse A tussen beide clubs werd donderdagavond afgewerkt. En ook deze 23 minuten leverden genoeg gespreksstof op.Bosschenhoofd, Oosteind -
Verstappen moet vogel ontwijken tijdens kwalificatie voor GP van Australië
Tijdens de kwalificatie voor de GP van Australië moest Max Verstappen bij het ingaan van een bocht plots uitwijken voor een vogel op de baan. -
PEC Zwolle zet grote stap richting titel in Keuken Kampioen Divisie, ADO knokt zich naar belangrijke zege
PEC Zwolle heeft opnieuw een horde genomen richting het kampioenschap in de Keuken Kampioen Divisie. De koploper boekte een zwaarbevochten 2-0 overwinning op Jong FC Utrecht. Naaste achtervolgers Heracles en Almere City morsten punten tegen elkaar. -
Ongekend: 20.000 supporters reizen HSV achterna voor topper in de Tweede Bundesliga
Of het HSV dit jaar wél lukt om te promoveren is nog maar de vraag, maar aan de supporters zal het niet liggen. Liefst 20.000 fans van de club uit Hamburg reisden hun ploeg vrijdag achterna voor de topper in de Tweede Bundesliga tegen Fortuna Düsseldorf: 2-2.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
De vraag wat de meerwaarde van Edwin van der Sar bij Ajax is wordt steeds prangender
De directeurssoap bij Ajax heeft een volgend hoofdstuk opgeleverd. Het nul op rekest van Julian Ward is het zoveelste voorbeeld van het gebrek aan daadkracht in de hopeloze zoektocht naar een nieuwe voetbalbaas. Wat betekent dit voor algemeen directeur Edwin van der Sar?