Argentinië geschrapt als gastland van Copa América
Met nog slechts twee weken voor de start van het toernooi, zit de Copa América zonder gastland. De Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol heeft besloten de Copa América niet meer in Argentinië te laten plaatsvinden.
Het voetbaltoernooi zou aanvankelijk in Argentinië en Colombia gespeeld worden, maar de bond schrapte Colombia eerder al als gastland vanwege de gespannen politieke situatie in het land. Ook Argentinië wordt nu ongeschikt bevonden als gastland, vanwege de stijging van het aantal coronabesmettingen.
De Copa América staat gepland van 13 juni tot 10 juli. Onduidelijk is waar het toernooi nu wordt gespeeld. ,,CONMEBOL analyseert op dit moment aanbiedingen van andere landen die interesse hebben getoond in het hosten van het continentale toernooi’’, zei de organisatie in een korte verklaring.
De Argentijnse president Alberto Fernández zei vorige week nog dat zijn land klaar was om het hele toernooi te organiseren na de beslissing om Colombia uit de organisatie te verwijderen.
Een meerderheid van de Argentijnen zag het doorgaan van het toernooi echter helemaal niet zitten, bleek uit een peiling waarvan de uitkomst vrijdag bekend werd gemaakt. Daaruit kwam naar voren dat 70 procent vindt dat het kampioenschap van Zuid-Amerika beter niet kan worden georganiseerd in Argentinië omdat het coronavirus weer heeft toegeslagen. Het land registreerde op één dag tienduizenden besmettingen en honderden doden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Hamilton eindigt als zesde achter teamgenoot Russell tijdens kwalificatie Barcelona
Lewis Hamilton is als zesde geëindigd tijdens de kwalificatie van Barcelona. Zijn teamgenoot George Russell had een betere zaterdag en zette zijn Mercedes neer op de vierde plaats. -
PREMIUM
Arne Slot gruwelt in aanloop naar finale van koerswijzigingen en rare fratsen bij Feyenoord
Arne Slot veranderde de afgelopen maanden veel bij Feyenoord. Het proces dat werd ingezet moet de sleutel tot succes zijn in de Conference League finale. ,,De voorbereiding op deze wedstrijd begon maanden geleden al.’’ -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
Cyriel Dessers: ‘Het toernooi de Dessers Cup noemen als we winnen? Nee, dit is een teamprestatie’
-
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Stilte en verdriet bij gedegradeerd Heracles: ‘Gifbeker moest blijkbaar helemaal leeg’
Heracles-trainer René Kolmschot wist zaterdag na de gelijkmaker van Excelsior dat degradatie naar de eerste divisie onvermijdelijk was. ,,We zijn na dat moment niet samen gebleven. Dan worden het allemaal individualisten en is er nog weinig aan te doen. Na de 1-1 heeft het er helemaal niet meer ingezeten”, aldus Kolmschot tegen ESPN. -
Podcast | ‘Dumoulin is nu dichter bij stoppen dan bij terugkomen op zijn oude niveau’
Elke dag bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de etappe van de dag. Vandaag een fantastische rit in de bloedhitte van Turijn en de dag van het afstappen van Tom Dumoulin.