Toch geen vervolg op serie De kinderen van Ruinerwold
Er komt geen vervolg op de documentaireserie De kinderen van Ruinerwold. Eerder kondigde maker Jessica Villerius een nieuwe reeks aan, maar de documentairemaker laat aan deze site weten dat ze daar geen aanleiding meer toe ziet. ,,Ze hebben hun ziel en zaligheid al op tafel gelegd.”
In De kinderen van Ruinerwold vertellen broers Edino, Israël en Shin en zus Mar Jan over hun jeugd bij vader Gert Jan. Jarenlang woonden ze met negen broers en zussen in het geheim en ongeregistreerd in een boerderij in Ruinerwold, onder streng regime van hun vader. Vorig jaar won de serie de Gouden Televizier-Ring. In de nieuwe reeks zouden de kinderen laten zien hoe het nu met hen gaat.
De opnames gingen wel van start, maar na een openhartig gesprek met de kinderen besloot Villerius toch geen vervolg te maken. ,,Ik merkte gaandeweg al dat ze hun leven oppakten”, vertelt ze. ,,Net vóór het Televizier-gala kregen we veel vragen, mensen waren nieuwsgierig hoe ze dan hun leven oppakten. Op dat moment voelde het als een natuurlijke afsluiting om met een vervolg te komen, maar tijdens het filmen hadden we zoiets van: wat moeten we nog laten zien? Iedereen wist ondertussen dat het goed met ze ging. Ze hadden hun ziel en zaligheid al op tafel gelegd, het voelde gewoon alsof er niets meer in te lossen was.”
Een nieuwe reeks komt er dus niet, maar de deur is nog niet helemaal dicht. ,,We hebben afgesproken dat als er een aanleiding is of als ze iets graag willen delen, ze weer bij mij komen”, aldus de documentairemaker.
Ingrijpend
De opnames voor de nieuwe serie waren volgens Edino behoorlijk ingrijpend, vertelt hij vandaag aan Veronica Superguide. ,,We hadden een duidelijk doel met de documentaire, maar niet met een nieuwe serie. Dan wordt het een soort reallifesoap en dat voelt niet oké.” Bovendien, stelt Edino, is de nieuwe reeks ‘niet genoeg reden om weer ons hele leven op z’n kop te zetten’.
Villerius’ werk ligt overigens niet stil. Op 15 april is haar documentaire Clinton Young: About time op NPO 3 te zien. ,,En er lopen nog grote filmprojecten, maar daar kan ik niet te veel over zeggen.”
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Volgend jaar vervolg op Ruinerwold-docu: 'Laten zien hoe kinderen nu in het leven staan’
Er komt een vervolg op De Kinderen van Ruinerwold, de documentaire die donderdagavond de Gouden Televizier-Ring won. ,,Veel mensen willen weten hoe zij nu in het leven staan”, zegt documentairemaakster Jessica Villerius. -
met video
Van der Gijp ergerde zich aan Derksen en Genee tijdens uitzending met Rutte: ‘Was echt belachelijk’
René van der Gijp heeft vrijdag kritisch teruggeblikt op de uitzending van Vandaag Inside met Mark Rutte. ,,Met drie man op hem inhakken en niet naar zijn antwoorden luisteren, waar gaat dat nog over? Als je hem volgende keer weer zo behandelt, blijf ik thuis’’, beet Van der Gijp tafelgenoot Johan Derksen toe. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
RTL wil ‘stevig gesprek’ met producent ITV: ‘Bevindingen Voice-rapport verschrikkelijk’
RTL wil een ‘stevig gesprek’ met Voice-producent ITV. Aanleiding is het rapport dat vandaag naar buiten kwam, waaruit blijkt dat kandidaten en medewerkers zich al ver voor 2022 hadden beklaagd over grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. ,,Het is duidelijk dat er geen veilige werkomgeving was en dat er niet adequaat is gehandeld op meldingen. Dat vinden we verschrikkelijk.’’
-
PREMIUMAngela Kijkt TV
Het haar van Merel Ek was het onbetwiste hoogtepunt op het Binnenhof gisteravond
Het land mag dan in een politieke crisis verkeren, maar er viel ook wat te lachen in Den Haag, zag Angela de Jong. -
-
-
Olga Commandeur voor derde keer onder het mes na borstamputatie
Nederland in beweging-presentatrice Olga Commandeur (64) gaat binnenkort voor de derde keer onder het mes voor een borstreconstructie. Bij de oud atlete werd vorig jaar borstkanker vastgesteld. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.