The Black Phone: Ouderwetse draaitelefoon zorgt voor kippenvel in verhaal van zoon Stephen King
filmrecensieEr komt maar geen eind aan de trend om films en series te situeren in en/of te laten knipogen naar de jaren 80. De Netflix-hit Stranger Things is momenteel het bekendste voorbeeld, maar recent was ook de Marvel-productie Thor: Love and Thunder bezeten van neonkleurtjes en muzikale Guns N’ Roses-verwijzingen. Het unheimische The Black Phone van Scott Derrickson (Sinister) móet het decennium wel omarmen; de non-verbale hoofdrol is namelijk weggelegd voor een draaitelefoon. Zo eentje die hard rinkelt en nagalmt. Vroeger was alles enger, zo luidt al langer het devies in horrorland.
De bewuste telefoon hangt in een geluiddichte kelder waarin een griezelige goochelaar van straat geplukte kinderen opsluit. Finney, zo heet het laatste slachtoffer van de man die in de suburbs van het Amerikaanse Denver bekend staat als The Grabber. Die wordt, heel gemeen, gespeeld door de vaak juist als goedzak gecaste Ethan Hawke (Boyhood), al herkennen we hem slechts vaag achter een collectie maskers die het vast goed doen tijdens de eerstvolgende Halloweenviering.
Die zwarte telefoon gaat, hoewel niet aangesloten, geregeld af, waarna Finney stemmen hoort van personen die hem wel eens zouden kunnen helpen uit deze dodencel te ontsnappen. Er zijn meer bovennatuurlijke krachten aan het werk. Zo blijkt ook Finney’s zusje nuttige informatie door te krijgen via haar dromen. Heel doortimmerd is het niet, dit verhaal van Stephen Kings zoon Joe Hill. Wie lak heeft aan logica en binnen dit universum afgebakende regels zal zich uitstekend vermaken bij The Black Phone, waarin voldoende elementen - zoals de onvoorspelbare Hawke, de groezelige beelden en de atonale spookhuismuziek - voor een nerveuze kijkervaring zorgen.
En toch, niks is enger dan een simpele telefoon aan de muur die elk moment kan afgaan. Ouderwetse apparaten (denk ook aan de videoband in The Ring) die voor kippenvel zorgen, het is inmiddels voer voor psychologen.
Regie: Scott Derrickson. Hoofdrollen: Ethan Hawke, Mason Thames, Madeleine McGraw en Jeremy Davies
Bekijk hier al onze video’s over de laatste films en series:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jim Bakkum en zijn Bettina keren eenmalig terug in Grease
Jim Bakkum en zijn echtgenote Bettina Holwerda kruipen nog één keer in de huid van Danny en Sandy, de personages die zij speelden in de Grease-musical. Op de Uitmarkt in Amsterdam zingen ze eind deze maand nog één keer wat klassiekers uit het bekende verhaal. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig. -
Martien en Erica blikken terug op huwelijk Maxime: ‘Was eigenlijk net een modeshow’
Het huwelijk van Maxime Meiland en Leroy Molkenboer was ‘eigenlijk net een modeshow’. Dat zeggen haar ouders Martien Meiland en Erica Renkema in hun podcast Wat Goéééd. Maxime droeg namelijk maar liefst drie jurken op haar trouwdag, leggen haar ouders uit. -
Showbytes
Romee deelt haar grootste angst en Kim schittert in weinig verhullend pak
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.
-
Top Gun 2 is enorme blockbuster, nu ook voorbij de Titanic in de VS
Top Gun: Maverick blijft in de Amerikaanse bioscopen een publiekstrekker. Het vervolg op de kaskraker uit 1986 heeft nu meer dan 662 miljoen dollar opgeleverd en neemt daarmee de zevende plek over van Titanic in het lijstje van succesvolste blockbusters in de VS. -
PREMIUMGudo zoomt uit
Bewegende bioscoopstoelen? Een grove belediging voor de cinema!
Verslaggever en cinefiel Gudo Tienhooven zoomt wekelijks uit om zich te verwonderen over alles wat met film te maken heeft. -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past.