Pulp met feministische insteek haalt veel overhoop
recensieIn onze playlist maken we je wegwijs in het actuele aanbod van on demand-films, series, albums en podcasts. Wat moet je (niet) gezien of geluisterd hebben en waarom? Vandaag rechtbankdrama Anatomy of a Scandal.
Politici die in hun contacten met vrouwen hun boekje te buiten gaan zijn niet alleen een Haags probleem. Ook in Londen liggen de voorbeelden voor het oprapen. Op dat gegeven stoelt de dramaserie Anatomy of a Scandal, waarin het gezin van een minister wordt gevolgd. Hij zou zijn medewerkster in een lift van het par- lementsgebouw verkracht hebben.
De focus ligt vooral op twee vrouwen, de echtgenote van het Conservatieve kabinetslid, en de fanatieke officier van justitie die de aanklacht voor het gerecht brengt en zelf ook met een trauma kampt. Vreemd genoeg komt het slachtoffer amper in beeld.
Anatomy of a Scandal behandelt de kwestie vanuit alle denkbare gezichtspunten; de rol van de media, politiek gekonkel, de achtergrond van de aangeklaagde dader die nota bene als kind al vals speelde met Monopoly.
De serie, gebaseerd op een boek van Sarah Vaughan, oogt als gelikte pulp met een feministische insteek. In psychologisch opzicht wordt veel overhoop gehaald, vooral het studentenleven in Oxford met tal van excessen wordt in een overdadige reeks terugblikken uitgemolken.
Maar toch intrigeert de reeks door de sterke vertolking van Sienna Miller bij wie gaandeweg de ogen opengaan over het ware karakter van haar echtgenoot. Voor haar is deze kwestie ook een zelfonderzoek.
Bekijk hier al onze recensies:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bezoek van koning Charles aan Frankrijk uitgesteld vanwege grote protesten tegen pensioenwet
Het driedaagse staatsbezoek van de Britse koning Charles aan Frankrijk is uitgesteld vanwege de aanhoudende stakingen en protesten in het land in tegen pensioenhervormingen. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
4 sterren
Recensie: Finnen gelukkigste volk? Niet in de serie Helsinki Crimes
Vergeleken met Denemarken, Zweden en zelfs Noorwegen komen de misdaadseries uit Finland er bekaaid af op de diverse streamingsdiensten. Gelukkig wordt dat enigszins rechtgezet met de serie Helsinki Crimes (originele titel: Harjunpää) die ook een heftig beeld geeft van wat er mis is in de Finse samenleving. -
PREMIUMGudo zoomt uit
Doen of niet: dagenlang schransen en voorpiepen bij de achtbanen in Disneyland
Verslaggever en cinefiel Gudo Tienhooven zoomt wekelijks uit om zich te verwonderen over alles wat met film te maken heeft. -
Beyoncé en Adidas uit elkaar na tegenvallende verkoopcijfers kledinglijn popster
Zangeres Beyoncé en kledingmerk Adidas hebben besloten uit elkaar te gaan. Dat meldt de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. De kledinglijn van de popster, ‘Ivy Park’, verkoopt kennelijk onvoldoende.
-
Zangeres Laura Pausini getrouwd met muzikant Paolo Carta
Laura Pausini is getrouwd met Paolo Carta, zo deelt de zangeres woensdag op Instagram. De 48-jarige Italiaanse heeft sinds 2005 een relatie met de tien jaar oudere muzikant. Samen kregen zij in 2013 dochter Paola. -
-
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.