Oranjes vrolijk tijdens fotosessie: ‘Alleen jammer dat de koning weer zijn tropenpakje draagt’
update/met videoDe zomerfotosessie van koning Willem-Alexander, koningin Máxima en de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane vond vanmiddag plaats in de achtervestibule van Paleis Noordeinde. Op verschillende foto's die zijn vrijgegeven door de Nederlandse persbureau's is een stralend gezin te zien. Wat de kledingkeuze betreft: modedeskundige en royalty-expert Josine Droogendijk is enthousiast over de dames, maar ze kraakt het ‘tropenpakje’ van onze koning.
Nadat het voltallige gezin poseerde, werden vader en oudste dochter voor de camera gezet. De koning gaf lachend toe dat Amalia ‘nog altijd niet langer is dan hij’. Al scheelt het, als de prinses zoals nu hoge hakken draagt, slecht enkele centimeters. ,,Nog meer wensen?”, zei Willem-Alexander lachend, waarna de prinsessen allemaal nog eventjes alleen poseerden. Na tien minuten vertrokken ze naar beneden, waar ze op verzoek van de fotojournalisten op de trap poseerden.
De fotoshoot zou eigenlijk bij strandtent La Cantina plaatsvinden, maar het KNMI heeft vandaag voor een groot gedeelte van het land, waaronder Zuid-Holland, code geel afgegeven. Dat leidt mogelijk tot regen, onweersbuien en windstoten, meldt het instituut. Na het maken van de foto's spreekt het koningspaar met de pers. Het is de eerste keer dat ook prinses Amalia het woord neemt.
Huilen
Modedeskundige en royalty-expert Josine Droogendijk zocht traditiegetrouw uit wat de royals dragen. Máxima schittert in een asymmetrische jurk van Altuzarra, Amalia draagt Diane von Furstenberg. Haar zusjes Alexia en Ariane kozen voor een blouse en pantalon van Sandro en een witte jurk van eveneens Sandro. Vooral over Máxima is ze te spreken. ,,Qua kleur en model is het waanzinnig interessant, het staat haar echt heel goed. Jammer dat onze koning weer zijn tropenpakje aantrok. Het is veel te lang en te wijd. De kleur flatteert hem ook al niet. Een goede maatkleermaker gaat er van huilen.”
Over de prinsessen is Droogendijk (Modekoningin Máxima) positiever gestemd. ,,Wel jammer dat Amalia dezelfde jurk draagt als in Noorwegen. Ik zou voor de zomerfoto toch iets nieuws aantrekken. Ik krijg verder veel berichten van mopperende vrouwen die zich bij Alexia afvragen waarom ze een pyjama draagt, maar ik vind de kleurencombinatie verrassend. Ze toont lef. En Ariane valt qua mode het minst op. Ook nu is ze weer in het wit. Misschien past het wel goed bij wie ze is. Als ik voor tachtig fotografen moest poseren, zou ik ook voor keurig en veilig gaan.”
In februari van dit jaar maakte de Rijksvoorlichtingsdienst bekend dat de jaarlijkse fotosessies met de Oranjes er voortaan anders uit zouden komen te zien. Vanwege de studies van de prinsessen zouden zij niet altijd bij de tot dan vaste momenten in Lech en aan het einde van de zomervakantie aanwezig kunnen zijn en het gezin wil alleen compleet op de foto. In plaats daarvan zou de RVD nu andere momenten kiezen voor de fotosessies.
Bekijk onze video's over het Koninklijk Huis in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FBI: Alec Baldwin haalde trekker wel degelijk over op filmset Rust
Alec Baldwin heeft de trekker van het geweer op de set van Rust zeker zélf overgehaald. Dat heeft de FBI geconcludeerd, zo meldt ABC News. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
Showbytes
Waylon deelt eindelijk weer gezinskiekje, Stefania danst door Griekse straten
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie.
-
met foto's
Trotse oma: prinses Beatrix weer gespot met tas met foto van kleindochters
Prinses Beatrix (84) heeft gisteravond haar favoriete tas meegenomen naar een galadiner in het Koninklijk Paleis Amsterdam. Op de tas staat een foto van haar kleindochters Amalia, Alexia en Ariane. -
R. Kelly wil mensen die misbruik-docu hebben gezien niet in jury
R. Kelly heeft de rechter in Chicago gevraagd om mensen die de documentaire Surviving R. Kelly hebben gezien, niet in de jury plaats te laten nemen. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, die rechtbankdocumenten heeft ingezien. -
Showbytes
Yolanthe en zussen flaneren in bikini en Ruud heeft verborgen talent
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.