Kritiek op oeuvreprijs Johnny Depp: ‘Het maakt blijkbaar niet uit of je een misbruiker bent’
De vereniging voor vrouwelijke Spaanse filmmakers heeft zich stevig uitgesproken tegen de oeuvreprijs die acteur Johnny Depp krijgt op het filmfestival van San Sebastian. Voorzitter Cristina Andreu zegt zeer verrast te zijn door de beslissing van de organisatie. ,,Deze onderscheiding brengt een vreselijke boodschap over naar het publiek", zegt ze tegen persbureau AP.
De groep vrouwelijke filmmakers is boos over de oeuvreprijs voor Johnny Depp, omdat ze vinden dat het Spaanse filmfestival daarmee een man eert die wordt beschuldigd van misbruik. De organisatie besloot hem de Donostia Award uit te reiken tijdens de 69ste editie van het festival volgende maand. Dit is de hoofdprijs van het evenement en bedoeld om het hele oeuvre van een filmmaker te eren.
Depp is al enige tijd in een juridisch gevecht verwikkeld met zijn ex-vrouw Amber Heard, die hem beschuldigt van huiselijk geweld. Vorig jaar verloor de acteur een zaak wegens smaad tegen een Britse krant die hem een vrouwenmepper noemde. Een rechter oordeelde dat de aantijgingen ‘in wezen correct’ waren. In maart weigerde een Britse rechtbank Depp toestemming te geven om in beroep te gaan tegen de uitspraak dat hij zijn ex-vrouw had aangevallen.
Vervolgstappen
,,Dit bezorgt het festival een slechte naam en zegt veel over het leiderschap”, stelt Christina Andreu. ,,Deze onderscheiding brengt een vreselijke boodschap over naar het publiek. Het maakt niet uit of je een misbruiker bent, als je maar een goede acteur bent.” De Spaanse vereniging voor vrouwelijke filmmakers heeft nauwe banden met het filmfestival van San Sebastian en ‘bestudeert vervolgstappen’.
Het San Sebastian International Film Festival vindt dit jaar plaats van 17 tot 25 september. Depp zal naar verwachting de prijs op 22 september persoonlijk in ontvangst nemen, in wat zijn derde optreden op het evenement zal zijn. De 58-jarige Amerikaan heeft nog niet gereageerd op de ontstane ophef rond zijn onderscheiding.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoe overleef ik mijn volwassen leven? Francine Oomen is terug en geeft survivaltips
Amsterdam -
met video
Manuel Venderbos valt tijdens Alpe d’HuZes, maar ploetert door: ‘Mam, deze is voor jou’
Presentator Manuel Venderbos is ‘he-le-maal kapot’ na zijn deelname aan de Alpe d’HuZes, het fietsevenement waarmee geld wordt opgehaald voor kankeronderzoek. Het werd een emotionele bergrit, inclusief een val op zijn achterhoofd en ‘een vrouw op leeftijd’ die hem joggend inhaalde. -
PREMIUMzes vragen
Een zonneboiler levert gratis warm water: in zoveel jaar verdien je hem terug
Ondanks stijgende prijzen en langere levertijden blijven zonnepanelen als warme broodjes over de toonbank vliegen. Terwijl zonneboilers maar mondjesmaat worden verkocht. Is dat terecht? Zes vragen over de potentie van een zonneboilersysteem op je dak. -
PREMIUMTips
Juni voor veel gezinnen stressvolle maand: ‘Werk als team om de hectiek aan te kunnen’
De afsluiting van het schooljaar komt eraan, met (voor de basisschool) een avondvierdaagse, afscheidsmusical en barbecue met de klas. Structuurcoach Marleen Gondelach heeft tips om de hectiek van de maand juni te helpen bedwingen. ,,Zeg je ‘nee’ tegen anderen, dan zeg je ‘ja’ tegen jezelf en je kinderen.” -
Romy Monteiro verkozen tot mooiste vrouw van Nederland, deze atleet is de mooiste sportvrouw
Zangeres en presentatrice Romy Monteiro (30) is door mannenblad FHM uitgeroepen tot de mooiste vrouw van Nederland 2023. De uitslag is voor het eerst bepaald door een volledig vrouwelijke jury, samen met stemmende lezers. Het resultaat van de jaarlijkse verkiezing, met ook een categorie voor sportvrouwen, is diverser dan ooit. ,,Dat ik win, zegt iets over waar we staan.’’
-
Advocaten Johnny Depp: ‘Hij heeft geen eerlijk proces gehad’
-
-
-
PREMIUM
Geen vet eten om hartkwaal te voorkomen? Een hardnekkige fabel, zegt cardioloog
Wat veroorzaakt hartaandoeningen, en hoe houd je je hart gezond? Daar gaan meerdere adviezen en wijsheden over rond. Cardioloog Janneke Wittekoek vertelt wat er waar is van zes veelgehoorde stellingen over hartgezondheid. -
update
Rechter: Britse krant mocht Johnny Depp ‘vrouwenmepper’ noemen
Acteur Johnny Depp heeft de rechtszaak tegen de Britse tabloid The Sun verloren. De acteur nam juridische stappen nadat hij in een opiniestuk een ‘wife beater’ (vrouwenmepper) werd genoemd. Hij legt zich niet bij de uitspraak neer en gaat in hoger beroep.