Koning Willem-Alexander uitgejouwd door demonstranten in Nijmegen: ‘Schaam je kapot’
Koning Willem-Alexander heeft vandaag het nieuwe hoofdgebouw van het Radboudumc in Nijmegen geopend. Bij aankomst werd hij opgewacht door een groep demonstranten die leuzen riep als ‘schaam je kapot’.
De demonstranten riepen Willem-Alexander na toen hij uitstapte voor het ziekenhuisgebouw en naar binnen liep. De groep hield eveneens omgekeerde Nederlandse vlaggen omhoog.
De koning kreeg voorafgaand de opening een presentatie over duurzame zorg waarbij de wensen van patiënten en de kwaliteit van leven voorop staan. Na de opening van het nieuwe hoofdgebouw kreeg hij een rondleiding en sprak hij met medewerkers van het Radboudumc. Het gebouw van de Radboud, met zowel verpleegafdelingen als poliklinieken, is aan het begin van de zomer in gebruik genomen.
Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia werden vorige week tijdens Prinsjesdag ook uitgejoeld toen zij met de Glazen Koets door het centrum van Den Haag reden. Ook tijdens de traditionele balkonscène op Paleis Noordeinde klonken wanklanken richting de koninklijke familie.
De demonstranten hadden vandaag weinig geduld. Het groepje was al weg toen de koning zijn werkbezoek afsloot. Een woordvoerster van het ziekenhuis laat weten dat de demonstratie niet vooraf was aangekondigd. ,,Anders hadden we misschien nog met hen in gesprek kunnen gaan.” Ook is niet duidelijk of het om losse demonstranten ging of over een belangengroep.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Slavernijtentoonstelling Rijksmuseum naar Verenigde Naties
De tentoonstelling Slavernij die in de zomer van 2021 te zien was in het Rijksmuseum gaat binnenkort naar het hoofdkantoor van de Verenigde Naties (VN) in New York. Een speciale versie van de tentoonstelling is daar van 27 februari tot en met 30 maart te zien in de openbare entreehal. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Dit zijn de winnaars van Op zoek naar... die hoofdrollen gaan spelen in nieuwe Grease
Tristan van der Lingen en Danique Graanoogst worden Danny en Sandy in de nieuwe Nederlandse versie van de musical Grease. Dat bleek vrijdagavond tijdens de finale van het NPO-programma Op zoek naar.... Zij kregen 59 procent en 52 procent van de stemmen. -
Kopen zonder kijken-koppel zet huis na drie jaar weer in de verkoop
Ze hebben drie jaar in hun compleet verbouwde stulpje gewoond, maar Joeke en Fernant zetten hun huis in Haarlem weer in de verkoop. Het stel was in 2020 te zien in het hitprogramma Kopen zonder kijken, waarin te zien was hoe ze zich aanvankelijk rot schrokken toen ze hun door makelaar Alex van Keulen aangekochte woning zagen.
-
KRO-NCRV: nog een mismatch Spoorloos, rapport in voorjaar
KRO-NCRV heeft nog een onjuiste match gevonden in het onderzoek naar de mogelijk frauduleuze Colombiaanse tussenpersoon die voor het programma Spoorloos werkte. Dat heeft de omroep woensdag bekendgemaakt. Eerder werden al drie mismatches geconstateerd. -
-
-
PREMIUMAngela Kijkt TV
Willy sleept al 70 jaar twee hagelwitte onderbroeken met zich mee, voor als het weer mis gaat
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.