Jury Beat Me verbijsterd door keuze die Talita 25.000 euro kost: ‘Wat een domme beslissing’
Verbijstering gisteravond aan de jurydesk van het programma Beat Me. Zangeres Talita Blijd durft niet door te spelen in het zangprogramma, waardoor ze niet 50.000, maar 25.000 euro wint. Juryleden Gordon, Jim Bakkum en Samantha Steenwijk trekken hun haren uit het hoofd. ,,Ze had dit lachend gewonnen, wat een slechte beslissing.”
Mark den BlankenLaatste update:15-08-21, 13:44
Ik kan met opgeheven hoofd naar huis en ik kan gewoon lekker die step voor mijn zoontje halen
Talita Blijd
In de SBS 6-show Beat Me nemen zangers en zangeressen het tegen elkaar op. Elk duel dat een artiest wint, wordt hij of zij meer geld waard. De hoofdprijs ligt te wachten na zes gewonnen duels: 50.000 euro. Op die magische grens stond Talita Blijd gisteravond. Ze weet al wekenlang de vak- en publieksjury te overtuigen en als ze ook haar laatste duel wint, gaat ze met die 50.000 euro naar huis.
Daarvoor neemt ze het op tegen Falco Neering, een 21-jarige jongen met weinig podiumervaring. Hij brengt het nummer Mandy van Barry Manilow, maar maakt geen grote indruk. Het optreden blijft vrij vlak. Daarna is het de beurt aan Talita. Op verzoek van Gordon, die vorige week ook in de wisselende vakjury zat, zingt ze een gospelnummer. Met haar uitvoering van When you believe van Whitney Houston en Mariah Carey blaast ze de hele zaal omver.
Er lijkt een makkelijke keuze te volgen. Talita mag beslissen of ze doorgaat - en als ze dan wint met 50.000 euro naar huis gaat - of dat ze stopt en 25.000 euro krijgt. Eerst mag ze nog een jurylid kiezen, die alvast zijn of haar punten onthult. Ze gaat voor Gordon en die overlaadt haar met complimenten. Voor Falco heeft hij minder mooie woorden: ,,Je bracht het zo lief dat het eigenlijk niet het niveau ontsteeg van een karaokeavond”, stelt hij hard. De entertainer geeft negen van zijn tien punten aan Talita en slechts één aan Falco.
Talita lijkt te beseffen dat het keuzemoment er aan komt en ze zegt vertwijfeld: ,,Oh my god!” terwijl Gordon ,,doe het!” roept. De angst wint het echter van de logica bij de zangeres, die in het dagelijks leven werkt als verpleegkundige. ,,Ik ga stoppen", zegt ze. ,,Meisje, niet doen!” roept Gordon streng vanuit zijn jurystoel. Jim Bakkum stopt van verbijstering zijn pen in zijn mond. Maar haar besluit is definitief en Talita gaat naar huis met 25.000 euro.
Gordon: ,,Ze had dit lachend gewonnen, wat een slechte beslissing.” Maar voor Talita is het voldoende. ,,Ik weet dat ik een knaloptreden heb gegeven. Dus het maakt niet uit wat het eindresultaat is. Ik kan met opgeheven hoofd naar huis en ik kan gewoon lekker die step voor mijn zoontje halen.”
Dan wordt het tijd voor de andere juryleden om hun punten te onthullen. Ook Jim is verbijsterd door de keuze van Talita. ,,Wat een domme beslissing, wat een domme beslissing!” roept hij, voordat hij acht punten aan Talita geeft. Collega-jurylid Samantha van Steenwijk sluit zich aan bij de woorden van Gordon en Jim en roept: ,,Oh wat erg!”
Met de score van de publieksjury erbij wordt het nog pijnlijker. Talita krijgt 87 punten, terwijl Falco er slechts 13 ziet verschijnen. Ze had de 50.000 euro makkelijk gewonnen. Toch heeft Talita totaal geen spijt: ,,Ik ga met opgeheven hoofd hier weg. Ik ben als enige overgebleven. Ik heb alle zes shows van begin tot het eind overleefd.” En ze kan de elektrische step voor haar zoon kopen.
Matige kijkcijfers
Beat Me is al zes weken te zien op SBS 6, maar kampt met matige kijkcijfers. Gisteravond schakelden er slechts 268.000 kijkers in voor de zangshow. Daarmee belandde het programma op de negentiende plek in de kijkcijferlijst van Stichting KijkOnderzoek.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.