Hollands Hoop-regisseur maakt NPO-drama over Big Pharma
Regisseur Dana Nechushtan, eerder verantwoordelijk voor series als Hollands Hoop en Dunya & Desie, gaat een nieuwe grote dramaserie voor de NPO en BNNVARA maken. De achtdelige serie heet Elixer en gaat over de wereld van de Big Pharma. Dat heeft Nechushtan vandaag verteld in een groot interview op NPO Radio 1.
Zij is nu bezig met de casting van de serie, de opnames moeten binnenkort van start gaan. De serie gaat over een vrouw die de leiding krijgt over het internationale familiebedrijf LXR Pharma. Al snel stuit zij op grove misstanden. Het scenario is geschreven door Maaik Krijgsman, die eerder Vechtershart maakte.
Nechushtan kreeg het idee voor de serie acht jaar geleden, toen zij werd behandeld voor borstkanker. ,,Ik lag in het ziekenhuis en zag dingen waar ik echt enorm door geschrokken ben”, vertelde ze in het programma Nooit Meer Slapen. ,,Ik ben niet tegen medicijnen. Maar ik zet wel hele grote vraagtekens bij de industrie en het hele zorgsysteem er achter.”
Het is nog niet bekend wanneer de serie klaar is. Nechushtan maakte recent de speelfilm Piece of My Heart, over de bijzondere vriendschap tussen twee balletdanseressen in de jaren zeventig. De film, met onder anderen Roos Englebert en Jan Kooijman, draait vanaf deze week in de Nederlandse bioscopen.
Luister hieronder ook naar de AD Media Podcast of abonneer je via Spotify of iTunes. Vind alle onze podcasts op ad.nl/podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
‘Adam Levine en Behati Prinsloo verwelkomen derde kind’
Adam Levine en Behati Prinsloo hebben een derde kind gekregen. Dat melden bronnen aan People. Dit betekent dat Gio (4) en Dusty (6) een broertje of zusje erbij hebben. -
Urker realityster Gerda bevallen, vernoemt dochtertje naar tweelingzus
Gerda Keuter, bekend van het realityprogramma Urk!, is donderdagavond de trotse moeder geworden van een dochtertje. Het meisje luistert naar de naam Mathilde Lydia. Extra bijzonder, want de kleine spruit is vernoemd naar Gerda’s tweelingzus. Zij verwelkomde in oktober ook haar eerste kindje, zoon Jason. -
PREMIUMReportage met video
Nu de koninklijke familie naar Bonaire komt, worden ineens alle kuilen in de weg gedicht
Twee weken lang trekt het koningspaar vanaf zaterdag met prinses Amalia over de Antillen, om haar voor te stellen op de zes eilanden. Een beladen reis. Niet alleen door de bedreigingen rond Amalia, maar vooral ook door de discussies rond het Nederlandse slavernijverleden. Dat is ook op startpunt Bonaire merkbaar. -
Vanavond op tv: De faker, Watersnoodjournaal en De perfecte verbouwing
Na een lange werkdag lekker op de bank ploffen? Hier lees je dagelijks wat er te zien is op tv. Dit zijn de kijktips voor maandag 30 januari. Bekijk het complete programma via onze tv-gids.
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
-
-
Bekende acteur geeft lintje terug waarmee koningin Elizabeth hem eerde: ‘Mijn ogen zijn geopend’
De gelauwerde Schotse acteur Alan Cumming (58), onder meer bekend van de serie The good wife, heeft onlangs de koninklijke onderscheiding teruggegeven waarmee Queen Elizabeth hem in 2009 eerde. Hij wil niet meer in één adem worden genoemd met het Britse Rijk vanwege ‘giftige’ wandaden uit het verleden. -
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs.