Griekse componist Vangelis (Chariots of fire) overleden
De Griekse componist en muzikant Vangelis is op 79-jarige leeftijd overleden. Hij was onder meer bekend van de muziek van de film Chariots of Fire uit 1981, waarvoor hij een Oscar won en de in Nederland reusachtige hit Conquest of paradise.
In Nederland staat Vangelis, echte naam Evangelos Odysseas Papathanasiou, nog altijd in de top 5 van langst genoteerde nummer 1-hits in de Top 40. Zijn single Conquest of paradise werd in 1992 nauwelijks opgemerkt als titelsong van de geflopte film 1492: Conquest of paradise. Twee jaar later werd het nummer populair in Duitsland, toen bokser Henry Maske de song gebruikte als begeleidingslied op weg naar de ring, voor een belangrijk gevecht. De hype rond het nummer bereikte in 1995 Nederland, waarna Conquest of paradise in de zomer van dat jaar 10 weken bovenaan in de Top 40 stond.
Nooit volgde Vangelis een formele muziekopleiding, al was dat volgens hemzelf vooral een zegen. Hij ontvluchtte als mid-twintiger Griekenland, na de staatsgreep door de militaire junta. In zijn ballingsoord Parijs ontwikkelde hij zijn eigen stijl en geluid, vooral dankzij elektronische synthesizers.
Jon & Vangelis
Successen boekte Vangelis ook met Yes-zanger Jon Anderson, met wie hij begin jaren 80 het duo Jon & Vangelis vormde. I hear you now en I’ll find my way home waren hits van dit tweetal, dat ook tekende voor de single State of independence. Met dat nummer had Donna Summer later nog meer succes.
In 2002 bereikte Vangelis misschien wel zijn grootste publiek ooit, door de themamuziek te componeren voor het wereldkampioenschap voetbal in Japan en Zuid-Korea.
Waar Vangelis dinsdag door stierf, is niet bekendgemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Red Hot Chili Peppers annuleren optreden Glasgow wegens ziekte
De Red Hot Chili Peppers laten op Twitter weten dat het optreden van de band in Glasgow vandaag niet door kan gaan wegens ziekte. Wie er ziek is, laat de Amerikaanse groep in het midden. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Debuutroman Kimberley Klaver over leven jonge moeder in Amsterdam-Zuid wordt tv-serie
Het boek Zuid-Moeders Breken Niet van actrice en schrijfster Kimberley Klaver wordt verfilmd. MediaLane gaat er een tv-serie van maken, heeft producent MediaLane vandaag bekendgemaakt. -
Showbytes
Yolanthe flaneert in glitterpakje en Richard laat zijn neusharen waxen
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari.
-
R. Kelly veroordeeld tot dertig jaar cel in misbruikzaak
R. Kelly is veroordeeld tot dertig jaar cel. De 55-jarige zanger werd vorig jaar al schuldig bevonden aan onder meer het leiden van een organisatie die als doel had vrouwen en minderjarige meisjes te misbruiken. Kelly was woensdag zelf in de rechtbank in New York aanwezig. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
‘Glam rock’ David Bowie-barbie vliegt de winkels uit
Speelgoedfabrikant Mattel heeft een tweede op David Bowie gebaseerde barbie op de markt gebracht. De pop is gemaakt ter ere van het 50-jarig jubileum van het Bowie-album Hunky Dory.