Extra theatercolleges over WK 1974 met Van Hanegem, Rep en Rijsbergen
Het theatercollege over het iconische WK voetbal van 1974 in West-Duitsland krijgt een vervolg. De voorstelling is binnenkort ook te zien in Hoofddorp en Steenwijk. Drie basisspelers van toen, Johnny Rep, Wim Rijsbergen en Willem van Hanegem, blikken onder leiding van presentator Eddy van der Ley terug op het toernooi dat Oranje eeuwige roem opleverde, maar net geen wereldtitel.
Op 6 mei staan de mannen in De Meerse in Hoofddorp, op 20 mei in De Meenthe in Steenwijk. Oranje had in 1974 de uitgelezen kans wereldkampioen voetbal te worden. In West-Duitsland maakte het Nederlands elftal van aanvoerder Johan Cruijff furore met het hooggeprezen ‘totaalvoetbal’.
In de finale tegen het gastland zou de bekroning moeten volgen, maar het liep anders. Toch gaat het WK van 1974 als iconisch de boeken in, als de doorbraak van Nederland als mondiaal toonaangevend voetballand. 48 jaar later komt het toernooi in de setting van het theater tot leven, na een eerste reeks shows in 2021.
Rep, Van Hanegem en Rijsbergen nemen de bezoekers, aan de hand van beelden en uitgedaagd door Eddy van der Ley, mee op een voetbalreis. Over de totstandkoming van het ‘totaalvoetbal’, de legendarische wedstrijd tegen topfavoriet Brazilië, de relletjes, de hand van bondscoach ‘IJzeren’ Rinus Michels en het hoe en waarom van de verloren finale.
Na de pauze is er voor de bezoekers gelegenheid tot het stellen van vragen en na afloop is er een meet and greet met de topvoetballers van weleer. ,,Ik denk niet dat ik overdrijf als ik stel dat deze theatershow uniek is’’, zegt Van der Ley. ,,De finale tegen West-Duitsland had ik in de show liever onvermeld gelaten, maar we hebben geen keus dan nog een keer door de zure appel heen te bijten.”
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
Politie heeft vijf verdachten in beeld voor bedreigen van schrijver Pim Lammers
De politie heeft vijf verdachten in beeld voor het bedreigen en beledigen van schrijver Pim Lammers. -
Beter laat dan nooit komt terug, maar niet met Gerard Cox, Peter Faber en Barrie Stevens
Het televisieprogramma Beter laat dan nooit keert terug op de buis, maar niet meer bij RTL 4 . SBS 6 gaat de reeks uitzenden en zal een ander gezelschap op reis laten gaan. Peter Faber, Gerard Cox, Barrie Stevens en Willibrord Frequin waren het eerste gezelschap dat in 2018 Azië aandeed met Olcay Gulsen als reisleider. -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Je moet wel een enorm grote Koffietijd-fan zijn om dit zonder kromme tenen te doorstaan
De laatste Koffietijd ooit was een twee uur durende uitzending vol zelfbevlekking en zelfverheerlijking zoals alleen dat programma dat kan, zag Angela de Jong. -
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
Showbytes
Kim gaat voor een nieuwe look en Ellie heeft wat weg van een toiletborstel
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
Met video
Elise Schaap krijgt eigen programma waarin ze accenten leert en test moet doorstaan
Elise Schaap krijgt een eigen programma op RTL 4. De 40-jarige actrice reist in Blablabla met Schaap, vanaf donderdag 27 juli wekelijks op de buis, door heel Nederland om verschillende accenten en dialecten te leren. Daarvoor gaat ze ook undercover.