Costa! is terug: met meer muziek, dans en humor
Costa! is terug. Geen vervolg op de hit van 2001, wel een gloednieuwe film, Costa!! geheten, die in het voorjaar van 2022 in de bioscopen moet verschijnen. Mét dezelfde ingrediënten: zon, zee en de liefde.
Op het strand van Salou kropen toeristen vanmiddag even omhoog van hun badlaken. Aan de rand van de Middellandse Zee verzamelden de castleden van de nieuwe Costa!! zich voor de presentatie van de gloednieuwe film.
Acteurs als Abbey Hoes, Soy Kroon, Stephanie van Eer, Oscar Aerts, Zoey Ivory van der Koelen en Roeland Fernhout poseerden in de Spaanse hitte voor de fotografen en leken zo weggelopen uit scènes van de nieuwe Costa!!-film. Twintig jaar na de eerste Costa met Katja Schuurman, Georgina Verbaan en Daan Schuurmans komt er dus weer eentje, zo’n feelgoodfilm over zon, zee, liefde en vriendschap. ,,Maar het is geen deel twee”, waarschuwt Jon Karthaus, regisseur en samen met Diederik Jekel verantwoordelijk voor het script. ,,Costa!! staat op zichzelf, maar er zitten wel herkenbare dingen in.”
Costa verbrak destijds op de eerste bioscoopdag records. Niet eerder trok een Nederlandse film op een openingsdag zo veel bezoekers, namelijk 22.000 in 82 bioscopen. Na het eerste weekend stond dat aantal al op 100.000. Na het succes van de film volgde de televisieserie met vier reeksen.
Tekst gaat verder onder de foto.
Porren
Van de cast van de eerste film is alleen Katja Schuurman overgebleven. ,,Uiteraard moest ze eerst het script lezen, maar ze was er wel voor te porren”, vertelt Karthaus. ,,We hebben in Nederland wat gedraaid en morgen gaan we hier aan de slag.”
‘Hier’ is het Spaanse Salou waar crew en cast de komende vier weken de film in elkaar draaien. In het verhaal van toen speelde Katja SchuurmanFrida, de propper die bezoekers naar de club Costa moest lokken. In de nieuwste film, die in het voorjaar van 2022 in de bioscopen zal verschijnen, vertolkt ze de rol van moeder. Haar dochter Anna (Abbey Hoes) reist af naar de Spaanse kust om met Bibi (Stephanie van Eer) avonturen te beleven. Andere rollen zijn weggelegd voor Tina de Bruin, Roeland Fernhout, Lisa Zweerman, Sinan Eroglu, Ella June Henrard, Zoey Ivory van der Koelen en Oscar Aerts.
Hoe anders deze Costa is? Karthaus lacht. ,,Het wordt een echte romantische komedie. Met meer humor, meer muziek en meer dans.” Voor dat laatste, de choreografie, schakelde hij Timor Steffens in. ,,Daarmee kan de cast zo goed uit de voeten. We hebben zoveel multitalenten in een groep. Een feest om mee te werken.”
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Showbytes
Noa geniet met volle teugen van droomreis en Connie’s gestolen ‘city car’ is gevonden
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUMOranje Franje
Zowel voor het plaatje als de hygiëne had Máxima haar haar beter in een staart kunnen laten
Josine Droogendijk, Nederlands bekendste Máxima-kenner, bespreekt wekelijks de mode van royals in binnen- en buitenland. Deze week opvallend: Camilla op staatsbezoek. -
PREMIUM
Ze lijkt van de aardbol verdwenen, maar verdient nog miljoenen: zo gaat het met Susan Boyle
Veertien jaar na haar iconische auditie bij Britain’s got talent dook de Schotse Susan Boyle (61) weer op sociale media op, in een post die meteen viraal ging. De zangeres leek van de aardbol verdwenen, al dikt haar bankrekening nog steeds lekker aan met dank aan die ene cover die de hele wereld overging. Hoe een voormalige huisvrouw haar dromen werkelijkheid zag worden. ,,Ik zou graag een kind adopteren, maar ik denk dat m’n kat jaloers zal zijn.’’
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
-
-
PREMIUMvideo
Genderneutraal Kalf valt slecht bij acteurs: ‘Het is om van te kotsen’
De beslissing van het Nederlands Filmfestival (NFF) om voortaan de acteursprijzen genderneutraal uit te reiken, waardoor de categorieën Beste Acteur en Beste Actrice worden samengevoegd, is bij een deel van de Nederlandse filmgemeenschap slecht gevallen. -
Fast & Furious 9 passeert in Nederland 500.000 bezoekers
Het negende deel in de succesreeks Fast & Furious heeft in Nederland meer dan 500.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Universal Pictures bekendgemaakt. Fast 9 is daarmee de eerste film die dit aantal behaald heeft sinds de laatste coronalockdown van de bioscopen.