Bijna 1,5 miljoen kijkers zien cynische Derksen over onderzoek OM: ‘Ik doe geen oog dicht’
Met videoBijna 1,5 miljoen kijkers zagen gisteravond dat Johan Derksen zich niet bepaald druk maakt om het onderzoek dat het OM naar hem doet. ,,Er is dus een proces-verbaal opgemaakt, ze hebben mijn verhaal aangehoord en nu gaat hij beslissen wat hij ermee gaat doen. Nou, je begrijpt dat ik geen oog dichtdoe”, zei een sarcastische Derksen in Vandaag Inside, dat maandagavond na twee weken afwezigheid terugkeerde op televisie.
Na het kaarsenverhaal van Derksen liet het OM weten een onderzoek in te stellen naar de uitspraken van de presentator. Derksen besloot niet af te wachten en zelf naar de zedenpolitie in Groningen te stappen. ,,Ik was niet verplicht om te komen, maar ik ben wel gegaan, want ik ga niks uit de weg”, stelde Derksen aan tafel in de studio. De ontmoeting met de rechercheur leverde Derksen bovendien nog een indirect compliment op. ,,Ze vertelde dat haar man erg blij was dat het programma zou terugkeren.”
Volgens de rechercheur, zo stelt Derksen, is de zaak verjaard. Toch heeft hij zijn verhaal aan de officier gedaan, waarna er een proces-verbaal is opgemaakt. ,,Nu gaat hij beslissen wat hij ermee gaat doen”, legde Derksen uit. Echt last van de zaak lijkt Derksen niet te hebben. ,,Nou, je begrijpt dat ik geen oog dichtdoe”, reageerde hij cynisch.
Kijkcijfers
Naar de terugkeer van Vandaag Inside keken gisteravond 1,48 miljoen mensen. Daarmee moest de talkshow alleen het Achtuurjournaal (1,75 miljoen kijkers) voor zich laten in de lijst best bekeken programma's. Het is voor het programma een betere score dan een willekeurige uitzending: de heren trokken de afgelopen maanden gemiddeld tussen de 800.000 en 900.000 kijkers.
Heleen van Royen en Roxane Knetemann schoven aan in het praatprogramma. Ook zij bespraken de commotie die ruim twee weken geleden was ontstaan. Van Royen stelde dat Derksen wellicht het verschil had kunnen maken als hij in de tweede uitzending, waarin hij de uitspraken afzwakte, ‘niet zo bokkig’ was geweest. De schrijver liet bovendien los dat ze ontzettend veel reacties had gehad van mensen die de ophef ‘overdreven’ vonden.
Knetemann kon begrip voor Derksen opbrengen, maar was ook van mening dat zijn woorden bij slachtoffers van seksueel misbruik ‘hard binnen konden komen’. ,,Ik ben blij dat dat nu wel bij jou binnen is gekomen. Die mensen zijn gewoon gekwetst.”
Afstand
Derksen herhaalde nog maar eens dat hij stopte met het programma omdat hij het gevoel had dat Talpa hem niet steunde. ,,Ik was er even goed zat van. En dan krijg je het probleem: al die mensen aan die talkshowtafels gaan heel braaf en politiek correct eisen dat ik mijn excuses moet aanbieden. Ik moet ‘sorry’ zeggen of ‘het spijt me’, maar zij hoeven mij de woorden niet aan te geven. Ik red me heel goed. Ik had er al afstand van genomen”, aldus de presentator, die zijn middelvinger opstak en richtte aan de mensen die vinden dat hij het boetekleed had moeten aantrekken.
Bekijk hier het fragment waarbij Derksen zijn middelvinger opsteekt:
Ik voel een beetje dat Nederland opgewonden is. Ik heb dat niet zo
De presentator heeft het kaarsenverhaal bovendien nooit gedeeld om slachtoffers van seksueel misbruik te kwetsen, zo legde hij aan Genee uit. ,,Ik heb het verteld om al die brave Nederlanders, die nooit iets op hun kerfstok hebben, duidelijk te maken dat dat natuurlijk onzin is.”
Voorafgaand aan de uitzending liet Derksen al weten niet bepaald spanning te voelen voor zijn comeback. ,,Ik voel een beetje dat Nederland opgewonden is. Ik heb dat niet zo. Ik heb wel een paar uitgesproken meninkjes, als je daar in geïnteresseerd bent.” Genee haakte daarop in door te grappen over een anekdote. ,,Ik heb er nog wel een van een jaar of vijftig geleden”, grapte Derksen.
Een groep demonstranten verzamelde zich vlak voordat de uitzending van start ging voor de studio waar Vandaag Inside wordt opgenomen. De demonstranten protesteren tegen de terugkeer van het programma op televisie. Het ging om een groep van tien tot vijftien personen, die joelend voor het gebouw stond. Mensen droegen borden en spandoeken bij zich met teksten als ‘Rape culture inside’, ‘Geen platform voor rape culture’, ‘Stop die kaars in je eigen aars’ en ‘Geen bühne voor racisme en seksisme’.
Bekijk hier hoe enkele demonstranten zich verzamelden voor de studio:
Commotie
Ruim twee weken was het SBS 6-programma van de buis nadat er eind april over het programma bijna traditioneel commotie was ontstaan. Johan Derksen had in de televisie-uitzending een verhaal opgehangen van vijftig jaar geleden. De Snor zou destijds, in zijn tijd als profvoetballer, na een stapavond met een keeper van Veendam bij twee vrouwen thuis zijn beland. Aanvankelijk stelde hij dat hij daarvan een vrouw, bewusteloos van dronkenschap, met een kaars had gepenetreerd. Een dag later wijzigde hij zijn verhaal en vertelde hij dat hij een kaars ‘tussen haar benen had achtergelaten’.
Derksen werd bedolven onder kritiek. Sponsors trokken zich terug, tafelgast Roos Schlikker zegde haar medewerking op en het Openbaar Ministerie verklaarde een onderzoek in te stellen. Hij stapte op, voelde zich niet gesteund door de Talpa-directie, maar ging toch de gesprekken aan met de top van de zender. Onderwijl raakte hij veel kwijt. Zijn radioprogramma’s bij Radio Rijnmond, Radio West en RTV Noord-Holland kon hij niet meer presenteren. Bij het Bluesfestival in Grolloo was hij niet meer welkom en zijn theatershow werd gecanceld. Naar verluidt wilden de muzikanten niet zonder Derksen verder. Derksen: ,,Die hele cancelbeweging is me rauw op mijn dak gevallen, maar het is tegenwoordig de trend. Daar ontkom je niet aan. Mensen van wie ik dacht dat ze vrienden waren, hebben me keihard laten vallen.”
Bekijk hier de reactie van Marcia Luyten op de uitzending bij Op1:
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk alle video's over Vandaag Inside in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VI-trio Genee, Gijp en Derksen terug: ‘We gaan gewoon weer zitten’
Alle ogen zullen vanavond gericht zijn op Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen. Het trio van Vandaag Inside is terug van even weggeweest na de zoveelste rel binnen het programma. ,,Ik denk dat we vanavond goeie cijfers hebben”, zegt Derksen, de analyticus, vooraf. -
Tentoonstelling over liefde, tragedie en obsessie beleeft première in Hermitage Amsterdam
De Britse tentoonstelling Love stories - Art, passion & tragedy beleeft in september haar première in Nederland. Met exclusieve portretkunst van prins Charles en prinses Diana, David en Victoria Beckham en John Lennon en Yoko Ono, toont de tentoonstelling de liefde in al haar vormen. -
OM: onderzoek naar Johan Derksen loopt nog
Het is nog niet duidelijk wanneer het onderzoek van het Openbaar Ministerie is afgerond naar de beweringen die Johan Derksen vorige maand deed in het tv-programma Vandaag Inside. Volgens het OM gaat het om ‘een kortlopend onderzoek naar de feiten en omstandigheden’ maar ‘lopende het onderzoek doen wij geen mededelingen’. -
Vanavond op tv: De streken van Van Boven, Boven water en De gouden lichting
Omdat er iedere dag heel veel te zien is op televisie, lees je hier iedere ochtend de kijktips voor vanavond. Dit zijn de aanraders voor maandag 27 juni. Bekijk hier de volledige tv-gids. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf.
-
Makers: Spin-off Stranger Things wordt heel anders
Fans van Stranger Things hoeven niet te verwachten dat de spin-off lijkt op de originele Netflixserie. Bedenkers en broers Matt en Ross Duffer vertellen aan vakblad Variety dat het nog titelloze project heel anders gaat zijn. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.