Bandleden Rowwen Hèze getroffen door watersnood: ‘Water kabbelt tegen voordeur’
Twee bandleden van Rowwen Hèze hebben net als veel andere Limburgers last van de overstromingen in de provincie. Bij gitarist Theo Joosten en bassist Wladimir Geels staat het water ‘tegen de voordeur aan te kabbelen’, zei zanger Jack Poels vandaag op NPO Radio 2, kort nadat de zender begonnen was met het draaien van 777 liedjes voor Limburg.
Rowwen Hèze zou toevalligerwijs al in de studio optreden, maar kwam vanwege de watersnood nu met een kleine delegatie. ,,Het is vooral heftig voor degenen die er niet zijn”, zei Poels, die nu alleen met accordeonist Tren van Enckevort naar Hilversum was gekomen.
Volgens Van Enckevort besloten Joosten en Geels vanochtend niet mee te gaan, gezien hun tuin al geheel onder water was verdwenen. ,,Ze stuurden een berichtje dat ze normaal nooit een optreden zouden afzeggen, maar ze durfden hun huis niet achter te laten. Dus toen besloten we het op een andere manier te doen.” Poels heeft alle begrip voor de beslissing van de andere bandleden. ,,Als er iets gebeurt en je moet terug, dan is Hilversum heel ver weg. Dat begrijpt iedereen natuurlijk.”
Voor Rowwen Hèze was er juist wat te vieren dit weekend. De groep kwam gisteren binnen op de eerste plaats van de Album Top 100 met het nieuwe album Onderaan beginne. ,,We vieren het stilletjes vanbinnen”, aldus Poels. ,,Je wilt het eigenlijk van de daken schreeuwen, maar je houdt het nu toch een beetje binnen.”
NPO Radio 2 draait sinds vanmiddag 777 liedjes om aandacht te vragen voor de watersnood in Limburg. De zender wil de Limburgers die getroffen zijn door de overstromingen steunen. Luisteraars kunnen verzoeknummers aanvragen en worden opgeroepen te doneren aan Giro 777.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
-
Showbytes
Heleen bijt van zich af na kritiek en Gijs wordt voor de eerste keer opa
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
Estavana Polman maakt debuut als presentatrice: nieuw gezicht van Beter laat dan nooit
Tophandbalster Estavana Polman (30) debuteert dit jaar als tv-presentatrice. Ze neemt de rol van reisleider op zich in de nieuwe reeks van Beter laat dan nooit op SBS 6. -
met video
Eerste beelden nieuwe documentaire van Humberto Tan
Presentator en fervent hobbyfotograaf Humberto Tan gaat voor een nieuwe documentaire de jungle van Suriname in om zijn droom waar te maken: het perfecte plaatje schieten van de imposante jaguar. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides.
-
PREMIUM
Jack Poels: ‘Om 23.00 uur nog het podium op? Ik moet er nog niet aan denken’
-
-
-
Juristen Till Lindemann dreigen met stappen tegen vrouwen die hem beschuldigen van wangedrag
De van seksueel wangedrag beschuldigde zanger van Rammstein lijkt de tegenaanval te hebben ingezet. De advocaten van Till Lindemann laten in een verklaring op Twitter weten dat zij juridische stappen zullen ondernemen tegen mensen die beschuldigingen tegen de zanger hebben geuit. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.