Armie Hammer spreekt zich voor het eerst uit na vermeend misbruik
Armie Hammer heeft zich voor het eerst sinds lange tijd openlijk uitgesproken sinds hij begin 2021 beschuldigd werd van seksueel misbruik en kannibalisme. In een interview met schrijver James Kirchick ontkent de acteur opnieuw alle aantijgingen, geeft hij aan vroeger zelf te zijn mishandeld, bekent hij een zelfmoordpoging te hebben ondernomen en vertelt hij hoe het nu met hem gaat.
,,Ik was machteloos in die situatie”, vertelt de 36-jarige acteur over het vermeende misbruik door een pastoor toen hij zelf 13 jaar oud was. Het was volgens Hammer de oorzaak van zijn eigen drang om in de toekomst “controle” te krijgen over seksuele situaties. De Amerikaan zou meerdere vrouwen hebben aangerand en zich dominant hebben opgesteld tijdens seksuele handelingen waarbij vrouwen onderdanig aan hem waren.
In mei 2021 ging hij naar een kliniek om te werken aan zijn problemen met drugs, alcohol en seks. Daarvoor zou Hammer echter een zelfmoordpoging hebben ondernomen. ,,Ik liep de zee in en zwom zo ver als ik kon en hoopte dat ik dan zou verdrinken, door een boot geraakt zou worden of opgegeten door een haai. Toen realiseerde ik me dat mijn kinderen nog op het strand waren, dat kon ik hun niet aandoen”, zegt de acteur over de situatie in februari 2021.
Egoïstische klootzak
Hammer doet zijn verhaal naar eigen zeggen nu omdat hij zijn fouten onder ogen wil komen en verantwoordelijkheid wil nemen. ,,Ik ben hier om mijn fouten te erkennen en verantwoordelijkheid te nemen voor het feit dat ik een klootzak was, dat ik egoïstisch was, dat ik mensen gebruikte om mezelf beter te voelen en verderging als ik klaar met ze was.”
De acteur is nu, zegt hij, op een betere plek in zijn leven. ,,Ik ben een gezonder, gelukkiger en meer gebalanceerd persoon. Ik kan er nu voor mijn kinderen zijn zoals nooit tevoren. Ik ben erg dankbaar voor mijn leven en mijn herstel.”
Praten over gedachten aan zelfdoding kan anoniem: chat via 113.nl, bel 113 of bel gratis 0800-0113.
Luister hieronder ook naar de AD Media Podcast of abonneer je via Spotify of iTunes. Vind alle onze podcasts op ad.nl/podcasts.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koningin Máxima: We kunnen de mentale gezondheid van jongeren echt sterker maken
Koningin Máxima heeft woensdagmiddag in het MECC in Maastricht het 51ste voorjaarscongres van de Nederlandse Vereniging voor Psychiatrie (NVvP) geopend. Tijdens haar openingstoespraak zei de koningin onder meer dat het belangrijk is om mentale problemen uit de taboesfeer te halen. -
A Whiter Shade of Pale-schrijver Keith Reid (76) overleden
Songwriter Keith Reid, een van de oprichters van Procol Harum, is op 76-jarige leeftijd overleden. De Britse band meldt dat de schrijver op 23 maart in het ziekenhuis in Londen is gestorven aan de gevolgen van kanker. -
met video
Tien passages uit de nietsverhullende biografie van Maxime Meiland
In navolging van vader Martien en moeder Erica heeft nu ook Maxime Meiland (27) een boek uit over haar leven. In Maxime: Misbruikt, ontspoord en nu... gelukkig!, dat werd opgetekend door huisbiograaf Jan Dijkgraaf, vertelt de realityster onverbloemd over de diepe dalen uit haar jeugd en laat zij een heel andere kant van de familie Meiland zien. Tien passages uit de nieuwe, nietsverhullende Meiland-biografie. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Prins Harry in rechtbank: ‘Familie heeft informatie achtergehouden’
De Britse koninklijke familie heeft informatie achtergehouden voor prins Harry. Dat beweerde althans de Britse prins dinsdag in de rechtbank in Londen, waar hij samen met enkele andere bekende Britten tegenover uitgever Associated Newspapers staat.
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
-
-
PREMIUM
Imanuelle Grives voor docu terug naar de gevangenis na drugsvangst: ‘Blij dat ik toen ben opgepakt’
Imanuelle Grives (37) was wereldnieuws toen ze op het Belgische festival Tomorrowland werd opgepakt met haar zakken vol drugs. De Nederlandse actrice verdween een paar maanden achter de tralies en krabbelde weer op. Ze gaat dinsdagavond opnieuw de cel in, maar nu voor de Vlaamse docureeks Recht naar de gevangenis. ,,Dat ik toen werd opgepakt beschouw ik als een goddelijke interventie.” -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?