Aangifte bij OM om grensoverschrijdend gedrag is tegen Ali B., rapper ontkent
UpdateDe aangifte wegens grensoverschrijdend gedrag die het OM deze week ontving, is tegen Ali B. Dat heeft de advocaat van de coach van het programma The Voice of Holland vandaag bevestigd.
Ali B. bevestigde dit zelf al eerder vandaag. Het OM zegt enkel dat de aangifte is gedaan tegen een persoon ‘gerelateerd aan’ het tv-programma The Voice. Eerder vandaag meldde RTL voorlopig te stoppen met het uitzenden van het programma na berichten van mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag en machtsmisbruik rondom de show.
SPEC, het artiestenmanagementbureau van Ali B en zijn vrouw Breghje Kommers, laat op Instagram weten kennis te hebben genomen van de aantijgingen. ‘Er is nog veel onduidelijk, maar een ding is wel duidelijk: Ali heeft nooit misbruik gemaakt van zijn positie en heeft zich nooit seksueel grensoverschrijdend gedragen. We wachten het onderzoek met vertrouwen af’, luidt het korte statement.
De rapper reageert ook op zijn persoonlijke pagina op de aantijgingen. ‘Ik ben 100 procent overtuigd van mijn onschuld. Het gaat om een beschuldiging van iets dat lang geleden gebeurd zou zijn, maar daar is niets van waar. Ik word hierdoor overvallen. Er is geen naam gegeven, niets concreets. Daar kan ik mij niet tegen verdedigen, laat staan in de media, maar de schade is wel aangebracht.’
Ali zegt nog geen oproep van de politie te hebben gehad, maar is bereid om aan alle onderzoeken mee te werken. ‘Nogmaals, het is niet waar en ik heb er vertrouwen in dat het onderzoek dat zal uitwijzen. Ik vind deze gang van zaken erg onrechtvaardig’, besluit hij.
Voorlopig niet uitzenden
RTL en producent ITV hebben besloten The Voice of Holland voorlopig niet uit te zenden. De zender meldt dat er aantijgingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag en machtsmisbruik zijn binnengekomen en wil tot de bodem uitzoeken wat er precies speelt.
Het stilleggen van de tv-show volgt op onderzoek van het BNNVARA-programma BOOS. Eerder op zaterdag liet muzikant en bandleider Jeroen Rietbergen, partner van presentatrice Linda de Mol, weten direct te stoppen met medewerking aan The Voice. Hij bevestigt relaties ‘van seksuele aard’ te hebben gehad met vrouwen betrokken bij het programma.
Bekijk hier al onze video’s over Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
Update
Meerdere namen genoemd na seksueel grensoverschrijdend gedrag The Voice
RTL en producent ITV hebben besloten The Voice of Holland voorlopig niet uit te zenden. De zender meldt dat er aantijgingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag en machtsmisbruik zijn binnengekomen en wil tot de bodem uitzoeken wat er precies speelt. Bandleider Jeroen Rietbergen bekent zijn betrokkenheid en stapt per direct op. -
Jeroen Rietbergen bevestigt: ‘Ik heb tijdens The Voice contact van seksuele aard gehad’
Jeroen Rietbergen bevestigt vandaag dat hij contact van seksuele aard heeft gehad met vrouwen die betrokken waren bij The Voice of Holland. Vanochtend meldde RTL dat er aantijgingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag en machtsmisbruik zijn binnengekomen. ‘De dingen die ik heb gedaan had ik nooit moeten doen’, aldus Rietbergen in een verklaring. -
Bijna 1,3 miljoen kijkers zien enthousiaste Cevar het uitgillen in Kopen zonder kijken
Shannon en Cevar willen niets liever dan een ruimer huis in een landelijke omgeving. Cevar ziet zichzelf al met z'n grasmaaier in de weer kan en Shannon staat te trappelen om een plek voor haar kookkunsten te hebben. Maar hun budget van 360.000 is allesbehalve een garantie in de 'rampzalige’ Groningse woningmarkt. Na lang zoeken zijn ze ten einde raad. Van het harde werken van het Kopen zonder kijken-team slaan de twee uiteindelijk steil achterover, zo zagen gisteravond bijna 1,3 miljoen kijkers. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s.
-
PREMIUMAngela Kijkt TV
Coldeweijer had zelfreflectie nodig, zei professioneel aandachtszoeker Talitha Muusse
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Netflix verwijdert Bumperkleef en 11 andere titels
Hans (Jeroen Spitzenberger) is met zijn gezin onderweg naar zijn ouders aan de andere kant van het land. Tijdens de rit krijgt hij ruzie met een man in een wit busje. Om Hans een lesje te leren, begint de wraakzuchtige chauffeur hem te achtervolgen. Deze situatie loopt al snel volledig uit de hand. De Nederlandse thriller was geen hit in de bioscoop, maar kon wel rekenen op goede recensies en een trouwe schare fans. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn.