2,2 miljoen kijkers zien Anouk opnieuw Jan Smit fileren in The Voice: 'Vréselijk liedje, blij dat het voorbij is’
In zijn nieuwe rol als coach in The Voice of Holland lijkt Jan Smit (35) in de ogen van zijn collega Anouk maar weinig goed te kunnen doen. Waar de rockdiva hem in een eerdere aflevering sommeerde dat ‘hij zijn bek moest houden’, viel zij de kersverse coach gisteravond voor het oog van 2,2 miljoen kijkers ongenadig hard aan op diens georkesteerde battle. ,,Met nieuwe coaches krijg je nieuw repertoire. Ik vond het echt een vréselijk liedje.”
Halverwege de aflevering kondigt Jan Smit blakend van zelfvertrouwen het liedje aan waarmee twee van zijn kandidaten het tegen elkaar op moeten nemen. ,,Ik wil jullie laten knallen”, vertrouwt hij zijn zangeressen toe. ,,Meteen aan het begin laten zien waar team Jan voor staat.” Smit kiest voor Some Nights, de aanstekelijke meezinghit van de Amerikaanse indiepopband Fun.
‘Ik dacht: fuck’
Een omstreden keuze, blijkt uit de reacties van de deelnemers. ,,Toen ik het hoorde dacht ik: fuck”, vertelt countryzangeres Hilde Vos (34) in alle eerlijkheid. ,,Natuurlijk was het voor mij fijner geweest om een doorgewinterd countrynummer te doen, maar dit daagt me ergens ook weer uit.”
De half-Franse Lisa Post, die veel indruk maakte met een Franstalige cover van Lady Gaga, is evenmin enthousiast. ,,Om heel eerlijk te zijn is het niet een nummer dat ik zelf uit zou kiezen. Het valt heel erg buiten mijn comfortzone.”
‘Heel raar nummer’
Post valt later in de aflevering uit en dat betekent dat de battle gaat tussen Hilde Vos en de nuchtere Brabantse Evie van der Heijden. Hun optreden roept duidelijk gemengde reacties op. Ervaren coach Waylon geeft Jan Smit zelfs een compliment. ,,Goed gekozen voor deze twee knallers. Jullie waren aan het spetteren.”
Zijn collega Anouk, die met een stalen gezicht naar het optreden keek, is duidelijk een andere mening toebedeeld. ,,Ik denk er iets anders over”, oordeelt ze, alsof ze zich al minutenlang had zitten opvreten. ,,Ik vond het liedje echt vreselijk. Ik vond het een heel raar nummer. Ik begrijp met nieuwe coaches, dan krijg je een nieuw repertoire. Dan weten we ook meteen wat op de Spotify van Jan staat. Ik was eerlijk gezegd blij dat het voorbij was.”
‘He, gezellig!’
Tijdens de Battles is het gebruikelijk dat een coach een voorkeur uitspreekt voor een van de kandidaten. Maar ook daar lijkt Anouk weinig trek in te hebben. ,,Als ik zou moeten kiezen... Ik weet het niet. Ik zou het erbij laten”, geeft ze de zangeressen mee. Het leidt tot een korte stilte in de zaal, en presentator Martijn Krabbé lijkt even van zijn stuk gebracht. ,,He, gezellig!” zegt hij, waarna hij vervolgens in de lach schiet. Ali B. houdt het op een kwestie van smaak. Smit staat nog steeds achter het nummer en slaat daarmee het commentaar van Anouk in de wind. ,,Ik heb dit liedje bewust gekozen. Daar kun je iets van vinden of niet.“
Het is niet voor het eerst dat Anouk haar pijlen op haar nieuwste collega richt. ,,What the fuck, hou je bek, Jan. Gast, het is gewoon vermoeiend dit. Come on man, maak een keuze”, beet ze hem in december toe tijdens de blind auditions.
Bekijk hier al onze video’s over Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
AD Media podcast
‘Derksen is geen strijder van het vrije woord, maar van zijn eigen ijdelheid’
Het vaste mediapanel is na al het tumult in Turijn weer compleet en natuurlijk wordt het Europese liedjesfestijn besproken. Met onder andere de vraag: als Oekraïne het Eurovisie Songfestival niet kan organiseren, moet het dan weer naar Rotterdam komen? -
Showbytes
Loiza doet nonchalant in lingerie en zoontje Chantal is eigenwijs
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
PREMIUMde stijl van...
Verstopt onder kleur en hysterie heeft Martien Meiland een heel herkenbare, consistente kledingstijl
Een broek is nooit zomaar een aan elkaar genaaide lap stof, zeker niet bij beroemdheden. Modejournalist Josine Droogendijk duikt daarom iedere dinsdag in een walk-in closet om een kledingstijl te ontrafelen. Met deze keer: Martien Meiland.
-
Gudo in Cannes
Cannes kijkt reikhalzend uit naar de komst van Tom Cruise
Het Filmfestival van Cannes is vandaag losgebarsten. Was het meest prestigieuze filmfestival ter wereld vorig jaar nog pandemie-pover, met eindeloze wachtrijen voor de testtent (spugen in een tuitje), overal mondkapjes (en direct worden aangesproken wanneer je je kapje ook maar een seconde afdoet) en (pogingen tot) ‘social distancing’, tijdens déze editie moet de glamour er weer vanaf druipen. Het is bovendien een jubileumjaar, het evenement in Cannes bestaat 75 jaar. -
Met video
Ere-Palm voor Cruise en acht straaljagers voor Top Gun in Cannes
Acteur Tom Cruise heeft gisteravond op het festival van Cannes vrij onverwacht een ere-Palm gehad voor zijn volledige oeuvre. De 59-jarige superster kreeg de onderscheiding tijdens de Europese première van zijn nieuwe film Top Gun: Maverick. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg?