Startschot voor 35ste Nationale jeugdronde in Roosendaal
ROOSENDAAL - De officiële start van de vijfendertigste Nationale Jeugdronde is maandagavond op het Kadeplein met prima weer verlopen. De weersvoorspellingen zijn voor de 435 deelnemers aan het fietsevenement prima tot en met zondag.
Het startschot voor de jeugdronde is gelost door wethouder van sport Rene van Ginderen.
Voorafgaand aan de start reden de deelnemers de traditionele voorstellingsronde door Roosendaal. Drieendertig ploegen rijden mee met van negen tot vijftien kinderen per ploeg, met een leeftijd van tien tot en met veertien jaar.
Het eerste officiële element was maandagavond ook gelijk voor de hele ploeg, een tijdrit over 1250 meter voor een groot deel over het parcours van de Draai.
De eerste ploegen begonnen de eerste meters van de 250 kilometer, die ze deze week moeten fietsen, heel fanatiek.
De eerste etappe gaat dinsdag naar Stampersgat, waar een achtervolging van 800 meter op het terrein van de Suikerunie is.
Woensdag staat de etappe in het teken van Roosendaal 750 jaar, met 's morgens een verkeersdoolhof en daarna een picnic in het Vrouwenhof. In de middag is er nog een speciale puzzelrit over de geschiedenis van Roosendaal.
Op donderdag viert de Nationale Jeugdronde het eigen jubileum met een bezoek aan Drievliet zonder fietsen. De andere dagen zijn de prijsuitreikingen om 20.00 uur op de Markt met een avondprogramma.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Stones-duo woensdag in Time Out Roosendaal
ROOSENDAAL - Het Roosendaalse Stonesduo Spider & The Fly verzorgt woensdag 17 augustus vanaf 22.00 uur een gratis toegankelijk optreden in café Time Out aan de Bloemenmarkt 15 te Roosendaal. -
Nationale Jeugdronde houdt vast aan succesformule
ROOSENDAAL - Ruim vierhonderd kinderen van tien tot veertien jaar oud die een week lang elke dag ongeveer vijftig kilometer fietsen. Dat is in een notendop fietsvakantie de Nationale Jeugdronde, waarvan volgende week de 34ste editie begint. -
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
Drukte op de Kade in Roosendaal voor eerste avond Nationale Jeugdronde
ROOSENDAAL - "Klaar voor de start?", schreeuwt wethouder Toine Theunis over de microfoon richting een bomvol Kadeplein. "Af!" Wanneer hij het openingsschot lost is de 34ste editie van de Nationale Jeugdronde officieel begonnen. -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om?
-
PREMIUMCOLUMN
Weten Wopke en Sigrid nog waar ze minister van zijn?
Soms lijken ministers vergeten waarvoor ze ook alweer waren aangesteld. Neem Wopke Hoekstra, onze bewindsman op Buitenlandse Zaken. -
Nationale Jeugdronde viert een jubileum met Miss Tessa Reuvers
ROOSENDAAL - De tweede etappe van de Nationale Jeugdronde staat woensdag 11 juli in het teken van 750 jaar Roosendaal. De ronde viert zelf ook een jubileum. Het is de 35e keer dat de Jeugdronde wordt gereden. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen.