Stamtafels als nieuwe ontmoetingsvorm voor ouderen
ROOSENDAAL - Zorglocaties Bloemschevaert, Wiekendael en Sint Elisabeth in Roosendaal krijgen in de loop van volgende maand een eigen aparte inloopvoorziening voor ouderen. Wiekendael bijt op 1 april het spits af. Deze zogeheten stamtafels zijn een initiatief van zorginstellingen Groenhuysen en Sint Elisabeth. Die twee organisaties werken hierin samen.
Het mes snijdt daarbij volgens die twee instellingen aan twee kanten: ouderen kunnen er gratis terecht voor ontspanning, maar er wordt ook informatie gegeven om te zorgen dat ouderen langer zelfstandig thuis kunnen blijven wonen.
Peter van den Broek, lid van de raad van bestuur van Groenhuysen: ,,Het is de bedoeling dat mensen daar terecht kunnen met hun zorgvragen, maar ook om hulp en tips te krijgen om langer zelfstandig thuis te kunnen blijven wonen.’’ Daarbij valt volgens hem ook te denken aan bijvoorbeeld geheugentrainingen.
De opzet van dergelijke locaties is gebaseerd op de ervaringen in buurgemeenten Halderberge en Rucphen, in die gemeenten wordt ook met dergelijke steunpunten gewerkt. De ervaringen zijn daar positief, volgens Van den Broek. De eerste stamtafel die van start gaat, is in Wiekendael. De officiële opening is op 1 april, vanaf 10.00 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Halderberge grijpt in: boa’s controleren vrachtverkeer in Bosschenhoofd
BOSSCHENHOOFD - De gemeente Halderberge stuurt binnenkort boa’s op pad om het verbod op doorgaand vrachtverkeer in Bosschenhoofd te handhaven. Ze controleren een dag in de week alle vrachtwagens in het dorp. -
PREMIUM
Schieten huisartsen iets op met Haags zorgakkoord? ‘Het is een hol verhaal met loze beloften’
BREDA/BOSSCHENHOOFD - Schieten de overbelaste huisartsen echt iets op met het eerste landelijke zorgakkoord? De verdeeldheid hierover is groot, ook in West-Brabant. ,,Het is een hol verhaal van loze beloften.” -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
PREMIUM
Meer aanvragen bij stichting Leergeld: ‘Zonder die stichting zouden mijn kinderen niet kunnen leren’
ROOSENDAAL - Dat het moeilijke tijden zijn voor veel mensen, merkt de Stichting Leergeld heel goed. De afdelingen Roosendaal en Noord-West Brabant (Etten-Leur) zien een sterke stijging in het aantal aanvragen voor schoolgerelateerde artikelen.
-
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
Arrestatieteam houdt man aan in Roosendaal voor bedreigen en stalken van ex: wapens, cash en drugs gevonden
ROOSENDAAL - Een 34-jarige man is vrijdag door een arrestatieteam aangehouden voor het bedreigen en stalken van zijn ex. Dat gebeurde in een woning aan de Koraaldijk. Daar werd ook een 23-jarige vrouw uit Roosendaal aangehouden voor onder meer verboden wapenbezit. -
PREMIUM
Waarom schoten huizen in 2022 als paddenstoelen uit de grond in Rucphen? ‘Wij doen niks anders dan anderen’
RUCPHEN - De gemeente Rucphen doet op het gebied van woningbouw niet veel anders dan andere gemeenten in de regio. Toch nam in West-Brabant het woningbestand in de gemeente Rucphen volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek vorig jaar het sterkst toe.