Roosendaal krijgt 2 ton om jongeren uit de criminaliteit te houden
ROOSENDAAL - Minister Dilan Yesilgöz van Justitie en Veiligheid trekt de portemonnee om Roosendaal te helpen in de strijd tegen ondermijnende criminaliteit. De gemeente ontvangt zo’n 200.000 euro om te helpen voorkomen dat jongeren in Roosendaal op het slechte pad belanden.
Dat schrijft burgemeester Han van Midden aan de gemeenteraad. Hij voerde vorig jaar met het ministerie gesprekken over hoe jongeren kunnen worden weerhouden van een ‘carrière’ in de ondermijning, zoals drugscriminaliteit.
Daarbij is de manier waarop de vuurwerkrellen in Roosendaal werden bestreden een inspiratiebron, schrijft Van Midden: ‘Die leert dat de combinatie tussen repressieve aanpak en preventieve aanpak succesvol is.’
Repressie, oftewel handhaving, staat in Roosendaal eveneens hoog op de agenda. Van Midden kondigde onlangs nog aan dat er bijvoorbeeld scherper en gerichter gaat worden gecontroleerd op asociaal gedrag in het verkeer.
Dat wordt vaak vertoond door jonge mensen die op vaste tijden veel te hard en erg luidruchtig door bepaalde wijken en straten scheuren. Dat doen ze in auto's 'die je met een normale baan op die leeftijd niet kunt betalen’, aldus de burgemeester, en is daarmee volgens hem een ‘belangrijke indicator’ van ondermijning.
Nauwere samenwerking
Voor de preventieve aanpak gaat de gemeente samenwerken met het ministerie en het RIEC Zeeland-West-Brabant: een speciale taskforce gericht op ondermijning. Insteek is om op wijkniveau organisaties die met jongeren werken, zoals politie, scholen en jongerenwerk, nauwer samen te laten werken.
Zij moeten jongeren eerder in beeld krijgen bij professionals, en samen bepalen wat er in de wijk moet gebeuren om hen meer perspectief te bieden. Zo moet, met name in kwetsbare wijken, worden voorkomen dat jongeren afglijden, aldus Van Midden.
De lessen uit deze nieuwe aanpak in Roosendaal worden met het ministerie en andere Nederlandse gemeentes gedeeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Benefietavond voor ColSensation in Rucphen: ‘Ik heb mijn leven aan dit soort initiatieven te danken’
Rucphen -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Van rennend over de vluchtstrook naar hardlopend door de Oudenbossche basiliek: AVO’83 viert jubileum
OUDENBOSCH - Hardlopen een individuele sport? Niet voor de leden van AVO’83 uit Oudenbosch. Zij trainen samen voor marathons, hebben samen wel eens het bevrijdingsvuur opgehaald - rennend over de snelweg - en lopen binnenkort hun rondje dóór de Oudenbossche Basiliek.Oudenbosch -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
Muziekvereniging bijt het spits af in Nispens theater
Nispen -
-
-
PREMIUM
Via verkeershufters wil Roosendaal zwaardere criminaliteit aanpakken: ‘Teken van ondermijning’
ROOSENDAAL - Niet de huis-, tuin- en keukenhardrijder uit eigen stad is het voornaamste doelwit van scherpere controles op asociaal verkeersgedrag in Roosendaal, maar (jonge) mensen van buitenaf die op vaste tijden door bepaalde buurten racen. Dat zegt burgemeester Han van Midden. ,,Laten we man en paard noemen: dat zijn drugsrunners.” -
Ongeveer acht op de tien 17-plussers in Roosendaal is in het bezit van een rijbewijs
In Roosendaal is 79 procent van de inwoners van 17 jaar of ouder in het bezit van een rijbewijs. Dat blijkt uit onderzoek van de dataredactie van deze site.