Piloot (62) uit Goes overleden bij crash van reclamevliegtuigje bij Breda Airport, vliegverkeer ligt stil
UPDATE + VIDEOBOSSCHENHOOFD - Een reclamevliegtuigje is donderdagmorgen rond 11.00 uur neergestort nabij Breda Airport. De 62-jarige piloot uit Goes is hierbij om het leven gekomen. Het toestel is na de crash in brand gevlogen en brandde helemaal uit. Het vliegverkeer op Breda Airport ligt momenteel stil.
Delen per e-mail
Het toestel van CNE Air Luchtreclame, een Piper Pawnee, zou volgens een ooggetuige, de ervaren vliegtuigspotter Ton de Haan uit Delft, zijn neergestort tijdens het opstijgen. Er hing een sleep achter het toestel, vermoedelijk een reclamedoek. Het lijkt erop dat de kabel van die sleep ergens achter is blijven hangen. Het vliegtuig kwam vervolgens in de buurt van het kleine vliegveld in Bosschenhoofd terecht in een weiland langs de A58, waar ook twee woningen staan.
De Onderzoeksraad voor Veiligheid gaat onderzoek doen naar de oorzaak van het ongeluk. Een politiehelikopter vliegt over het gebied om foto's te maken. Over de oorzaak kan de woordvoerder nog niet veel kwijt. ,,We kennen het verhaal over de reclame-uiting die zou zijn blijven hangen, dat wordt meegenomen in het onderzoek." Ook over de identiteit van het slachtoffer kon de politie nog niets kwijt.
A58
De A58 werd richting Bergen op Zoom tijdelijk afgesloten. Iets voor 12.00 uur werd de weg weer vrijgegeven. De oprit bij Rucphen is nog wel dicht.
Brandweer en ambulancepersoneel plus een traumahelikopter kwamen ter plaatse. Rookwolken waren tot in de verre omtrek van het ongeluk te zien.
Op onderstaand filmpje is te zien hoe de reclame-uitingen aan dit soort vliegtuigjes wordt bevestigd.
Tom de Ruyter
@1Taxitom
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Voldoende SUEZ-warmte voor de hele Westrand, inclusief Stadsoevers
ROOSENDAAL - Ook als de inwoners van Roosendaal straks nog maar 30 kg restafval per jaar inleveren, zal de afvalverbrander van SUEZ aan de Potendreef voldoende warmte produceren om de woningen in de Westrand mee te verwarmen. -
Willebrorder verdacht van ontucht met 7-jarige meisjes mag berechting niet in vrijheid afwachten
ST. WILLEBRORD/BREDA - Hevig trillend zit de 61-jarige Willebrorder in het beklaagdenbankje. Hij wil graag met de feestdagen thuis zijn, maar de officier van justitie voelt daar bar weinig voor. -
voeg jouw knelpunt toe In welke straat sta jij vaak in de file? Vul het in op de kaart
Alsof filerijden op de snelweg nog niet erg genoeg is: soms kun je ook in je eigen woonplaats achteraan aansluiten. Verkeersknelpunten, de ergernis van bijna iedere automobilist. -
100% Voetbal Futsal Cup heeft voor het eerst profclubs
ROOSENDAAL - FC Den Bosch, FC Eindhoven, De Graafschap, Vitesse uit Nederland en KSC Lokeren en Waasland-Beveren uit België zijn enkele profclubs die zaterdag 21 december meedoen aan de 100% Voetbal Futsal Cup in Wouw. -
Steekpartij na ruzie om kamer in Raadhuisstraat in Roosendaal
ROOSENDAAL - Een 20-jarige man is zondag rond 14.45 uur aangehouden op de Raadshuisstraat in Roosendaal. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een steekpartij in de hal van een woning.
-
PREMIUM
Aanpak illegaal gebruikte grond in Roosendaal wil maar niet vlotten: ‘We hebben ons hier op verkeken’
ROOSENDAAL - Het wil maar niet opschieten met de aanpak van illegaal gebruikte gemeentegrond in Roosendaal. Van de ongeveer 700 percelen waar het om gaat, is er nog niet een verkocht of ontruimd. -
PREMIUM
poll Kritiek op spoedcursus theorie-examen: ‘Kennis blijft niet hangen’
In één dag je auto theorie-examen halen? Steeds meer jongeren doen het met een spoedcursus, aldus vakblad RijschoolPro. Maar de branchevereniging en verschillende rijscholen zijn kritisch. -
De trots van Oud Gastel vertaalt zich in oprichting Samenstichting
OUD GASTEL - Waar Stampersgat al dertig jaar over een Samenstichting beschikt, krijgt Oud Gastel er nu ook één. Dinsdag ondertekenen het nieuwe stichtingsbestuur een convenant met de gemeente Halderberge. Daarmee is de Samenstichting Oud Gastel officieel een feit.