Organiseren kinderontbijt kost in Roosendaal meer dan ontbijt zelf
ROOSENDAAL - De ontbijtjes die de gemeente Roosendaal via de stichting Social Klus verstrekt aan 55 kinderen uit armoedegezinnen kosten de gemeente 17.732 euro. De administratieve rompslomp die met de verstrekking gepaard gaat, kost Social Klus 18.204 euro.
Met andere woorden: het organiseren van het jeugdontbijt kost meer dan het ontbijt zelf. Volgens wethouder Klaar Koenraad gaat dat veranderen.
Een oplichter
Het uitdelen van ontbijt aan 55 kinderen uit armoedegezinnen was een paar jaar geleden een initiatief van Selda Bozkurt (Burger Belangen Roosendaal). Het idee is door de gemeente overgenomen, maar er werd per ongeluk gekozen voor een oplichter. Die kostte de gemeente vele duizenden euro's. De stichting Social Klus verklaarde zich toen bereid de verstrekking over te nemen.
Wethouder Koenraad noemde Social Klus de redder in nood. En zei dat ruim 18 mille voor de coördinatie helemaal niet zo veel is. Karen Suijkerbuijk-Ader (ChristenUnie) en Selda Bozkurt vonden van wel. Bozkurt zei dat de organisatie naar vrijwilligers moest. ,,Dan blijft er 18.000 euro over en kunnen 110 kinderen dagelijks een ontbijt krijgen.”
Het is op termijn de bedoeling dat de kosten van de ochtendmaaltijd door sponsoren worden betaald, zoals Jumbo nu al flink bijdraagt. Volgens Bozkurt haken nu sponsoren af omdat ze geen zin hebben om de coördinatiekosten te betalen. Koenraad zegt dat er niet te licht over die kosten moet worden gedacht.
Jeugdprofessionals
Nicole Roeken (CDA) is van mening dat juist de mensen uit het onderwijs goed zicht hebben op kinderen die thuis problemen hebben. ,,Het onderwijs weet wat er speelt. Ze hoeven het armoedeprobleem niet op te lossen. Maar nodig ze ook uit aan tafel.” Wethouder Koenraad noemde dat ‘een hele goeie suggestie’ maar zei dat de jeugdprofessionals op de scholen dergelijke signalen al oppikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Scooterrijder botst met lesauto in Roosendaal en raakt lichtgewond
ROOSENDAAL - Bij een botsing is dinsdagochtend een scooterrijder lichtgewond geraakt in Roosendaal. De man botste op het Stationsplein met een lesauto. Zijn scooter raakte zwaar beschadigd. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Tip ons | Hoe je de redactie van BN DeStem gemakkelijk kunt bereiken
-
PREMIUM
Dit jaar betaal je een hoger prijsje voor je ijsje: ‘Sommige smaken maken we niet eens meer’
MOLENSCHOT / SCHIJF - Zelfs een bolletje ijs ontkomt niet aan de inflatie. De prijs stijgt, maar of we een frisse hap laten staan? Bij ijsboerderijen in de regio merken ze daar voorlopig amper iets van: ,,Dit is toch niet duur?”
-
PREMIUMin memoriam
Gemeenteraadslid en betrokken Willebrorder Hans Gordeijns (68) overleden
SINT WILLEBRORD - Gemeenteraadslid Hans Gordeijns (RVP) uit Sint Willebrord is deze week op 68-jarige leeftijd overleden. Gordeijns was al langer ziek, maar zijn overlijden komt toch onverwacht, zegt fractievoorzitter Johan van den Beemd. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Bezorgwagentje van Picnic botst tegen boom in Oud Gastel, bezorger lichtgewond
OUD GASTEL - Een bezorger van boodschappenbezorgdienst Picnic is donderdagmiddag lichtgewond geraakt in Oud Gastel. Hij botste met zijn elektrische bezorgbusje tegen een boom op de Nieuwenberg.