Japanse kledingreus betreedt Nederland via Borchwerf II
OUD GASTEL - De Japanse kledingwinkelketen Uniqlo heeft woensdag op Borchwerf II een distributiecentrum geopend voor de Europese markt. Het bedrijf gaf eerder aan een geduchte concurrent te willen worden van winkels als Zara en H&M. In Nederland heeft Uniqlo nog geen winkels. Wel in België, onder meer aan de Meir in Antwerpen.
Woensdag was de ambassadeur van Japan te gast bij de opening van het pand van 3,2 hectare. Voor de logistiek heeft Uniqlo het bedrijf Ceva Logistics gevraagd. Dit bedrijf - voorheen TNT Logistics - is een van de grootste logistieke ondernemingen ter wereld. Ceva heeft voor de Japanners een hal aan de Rietschotten gehuurd, die al een poosje leegstond.
Pers
De feestelijke bijeenkomst was besloten, pers was niet welkom en werd door Uniqlo ook niet te woord gestaan. Een woordvoerder van Ceva zegt dat beleid te respecteren en wil op haar buurt ook niets kwijt over het werk dat voor de Japanners wordt uitgevoerd. Vragen over het aantal werkplekken, welke landen vanuit Borchwerf II worden bevoorraad en of Uniqlo plannen heeft om in Nederland een winkel te openen, blijven onbeantwoord.
Uniqlo is onderdeel van het Japanse Fast Retailing, de op drie na grootste modeverkoper ter wereld. In Japan bevindt zich meer dan de helft van de Uniqlo-winkels. Het merk profileert zich als tijdloos, kwalitatief en casual, tegen een toegankelijke prijs voor vrouwen, mannen en kinderen. De kleding voor alledag wordt gepresenteerd als LifeWear, voortgekomen uit de Japanse waarden eenvoud, kwaliteit en duurzaamheid. Opvallend zijn de vele kleuren waarin de kledingstukken worden gemaakt en in de winkels worden aangeboden.
Mannenboetiek
Het bedrijf ontstond in 1949 als een textielfabrikant. De eerste winkel was een mannenboetiek, in Hiroshima. Die ging in 1984 open onder de naam Unique Clothing, wat werd afgekort tot Uniclo. Na het maken van een tikfout ging het bedrijf verder als Uniqlo. De oversteek naar Europa ging via Londen in 2001. Dat was in het begin geen succes, tot het assortiment werd aangepast naar de Europese smaak. Inmiddels is er een dertigtal winkels in Engeland, Duitsland, Frankrijk en België. Voor het ontwerpen van kleding hebben de Japanners ontwerpers in de arm genomen als Jil Sander, Carine Roitfield en Ines de la Fressange. Wat ze voor Uniqlo maken zit in tussen basic en wat je op een catwalk wil laten zien.
De komst van Uniqlo is voor Borchwerf II een bevestiging van de status als centrum voor logistiek fashion retail. Eerder vestigden zich grote warehouses van Warnaco (Tommy Hilfiger en Calvin Klein) en Primark op het park.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Profwielrenner als kartrekker in het handbal: ‘Teamsport past eigenlijk veel beter bij mij’
Geen Muur van Geraardsbergen meer, maar sportpark Harella als strijdtoneel voor voormalig profwielrenner Sjoerd van Ginneken. Na het beëindigen van zijn wielercarrière keerde hij terug bij zijn oude liefde in eigen dorp: handbal. Bijna exact vier jaar nadat hij deelnam aan zijn laatste Ronde van Vlaanderen, viert hij als aanvoerder zijn tweede kampioenschap op rij met Heerle.Heerle -
Bestelwagen op zijn kant op A58: snelweg dicht naar Bergen op Zoom
ROOSENDAAL - Door een gekanteld busje bij Roosendaal is de A58 volledig afgesloten richting Bergen op Zoom. Volgens Rijkswaterstaat ligt er veel rommel op de weg.Roosendaal -
PREMIUM
Naweeën corona: miljoenenschuld bij West-Brabantse bedrijven
Zo’n 400 bedrijven in West-Brabant hebben nagelaten de coronasteun te verantwoorden die ze tijdens de pandemie van de overheid kregen. Daardoor moeten ze nu 11 miljoen euro terugbetalen aan uitkeringsinstantie UWV. De totale coronaschuld ligt nog veel hoger.Roosendaal -
Steeds meer gemeentes schaffen hondenbelasting af, maar in deze Brabantse steden betaal je nog altijd fors
Het aantal gemeentes dat hondenbelasting heft neemt landelijk af, maar in Brabant moet er op veel plaatsen nog - flink - worden betaald voor de trouwe viervoeter. Tilburg is veruit de duurste. Hier betaalt een hondenbaasje 118,74 euro per jaar aan hondenbelasting. Hoe zit het met de andere gemeentes?Roosendaal
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
PREMIUMInterview
Vera Hersbach is de nieuwe directeur van S&L Zorg: ‘Ik denk dat de samenleving kan leren van onze cliënten’
Voor Vera Hersbach (51) klopte alles aan de vacature ‘bestuurder S & L Zorg’. Sinds november zwaait ze de scepter over 800 medewerkers en 380 mensen met een verstandelijke beperking in Roosendaal en Bergen op Zoom. ,,De doelgroep is overal om me heen. Daar geniet ik elke dag van.”Roosendaal -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.