Duurzame mini-woningen: Stadsoevers krijgt tien tiny houses
ROOSENDAAL - Wonen op maximaal vijftig vierkante meter met een zo klein mogelijke ecologische voetafdruk. Dat is het idee achter Tiny Oevers: tien zogeheten tiny houses die op het veld ingeklemd tussen Innovitapark en de Industriestraat komen te staan. De inschrijving is inmiddels geopend.
Daarmee wordt er opnieuw een stukje van de nieuwbouwwijk Stadsoevers ingekleurd. De wens voor die tiny houses bestaat al langer. Klaar Koenraad - toen nog raadslid, tegenwoordig wethouder - wist de Roosendaalse gemeenteraad al in 2017 te overtuigen van de noodzaak voor deze innovatieve manier van wonen.
Tiny houses worden gemaakt met de meest duurzame materialen en zitten voor met de nieuwste technieken op het gebied van energie. Zo moeten de nieuwe bewoners bijna energieneutraal kunnen leven.
Samen ontwerpen
Hoe de huizen er straks uit komen te zien, is aan de toekomstige bewoners zelf. Die gaan straks samen met het bureau Rezone, dat de bouw van de tiny houses begeleidt, de woningen ontwerpen. Daarnaast komt er in het gebied een gezamenlijke ontmoetingsplek met een werkruimte. Verder moet hele perceel van flink wat groen worden voorzien.
Inschrijven
In aanloop daarnaartoe wordt er eerst nog een aantal informatieavonden gehouden: één op maandag 22 juni op locatie en één online-bijeenkomst op dinsdag 23 juni. Belangstellenden kunnen zich daar al voor inschrijven. Inschrijven voor een van die minihuisjes kan tot en met 1 juli.
Uiterlijk op 15 juli moeten de geïnteresseerden horen of ze een plekje toegewezen hebben gekregen. Wanneer de woningen precies gebouwd moeten gaan worden, is nog niet bekend.
Meer informatie over Tiny Oevers is te vinden op de site van Stadsoevers. Daar kunnen mensen zich ook inschrijven voor de de informatiesessies en de woningen: www.stadsoevers.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Klasbakken in Wielercafé in De Kring
ROOSENDAAL - Nog honderd dagen en de karavaan van de Ronde van Spanje trekt door de gemeente Roosendaal. Woensdag was de aftrap met het Wielercafé in de grote zaal van De Kring. -
PREMIUM
Vlietpark straks neusje van de zalm in Roosendaalse nieuwbouwwijk Stadsoevers
ROOSENDAAL - Het Vlietpark tussen het Herstaco-stadion en het EKP-gebouw op het Kadeplein moet de kers op de taart van nieuwbouwwijk Stadsoevers in Roosendaal worden. Een ambitieus plan voor een gebied dat nu nog grijs en grauw is, maar waar straks mensen ‘prettig wonen, werken, studeren en recreëren’. -
Roosendaal trekt de knip voor extraatjes
ROOSENDAAL - De Roosendaalse gemeenteraad trekt in verkiezingsjaar 2018 de knip voor allerlei extraatjes voor de stad. -
Celstraffen tot 9 jaar voor bouw martelcomplex van de onderwereld in Wouwse Plantage
De rechtbank heeft de groep mannen die verantwoordelijk was voor de bouw van een martelcomplex in het Brabantse Wouwse Plantage woensdag veroordeeld tot straffen tot 9 jaar cel. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Eldorado toont alle facetten van het boerenleven in Brabant; première bij Rucphense melkveehouderij
RUCPHEN - In een van de vele schuren van Frans van Kalmthout staat tussen twee enorme muren van strobalen een tribune met 400 zitplaatsen opgesteld. Het boerenerf van de Rucphense melkveehouder fungeert als locatietheater voor de première van Eldorado.