Commerciële teststraat Roosendaal moet werknemers met verkoudheid sneller weer aan het werk krijgen
ROOSENDAAL - Mensen die thuis zitten met verkoudheidsklachten en moeten wachten op een coronatest, kosten hun werkgevers geld. Daarom is er in Roosendaal sinds vorige week ook een commerciële teststraat, waar mensen via hun werkgever dezelfde dag nog terecht kunnen.
Delen per e-mail
Daarvoor hoeven de werknemer niet eens klachten te hebben, vertelt woordvoerder Marlous Jongerhuis van Meditel, het bedrijf dat de teststraat aan de Gastelseweg heeft opgezet. ,,Je mag je ook gewoon laten testen om zéker te weten dat je geen corona hebt.”
Werkgevers kunnen zich bij de teststraat registreren en via een persoonlijke link hun werknemers aanmelden voor een test. De werkgever betaalt vervolgens de kosten van de test. Want die moet wel worden afgerekend, waar een overheid de kosten bij de GGD-teststraten vergoedt.
Binnen een halfuur
Daar tegenover staat dus dat een negatief geteste werknemer snel weer aan de slag kan. ,,Want het wachtverzuim - dat mensen thuis zitten omdat ze op een test moeten wachten - is duur voor werkgevers. Deze teststraat is er om dat te verkorten.”
Dat kan behoorlijk schelen; is de wachttijd bij de GGD soms een paar dagen, bij deze commerciële teststraat kan een test meestal dezelfde dag nog. ,,We zijn wel alleen tijdens kantooruren geopend. Maar in principe zou je je dus om 16.30 uur nog kunnen aanmelden en voor 17.00 uur nog getest worden.” Het wachten op de uitslag duurt wél ongeveer even lang als bij de GGD. Meestal is er binnen 48 uur is er duidelijkheid, maar uiterlijk binnen 72 uur.
Gespecialiseerde artsen
Meditel is een Rotterdams bedrijf dat zich specialiseert in medische keuringen, preventieve medische onderzoeken en (reis)vaccinaties voor het bedrijfsleven. ,,We werken dus gewoon met gespecialiseerde artsen, die allemaal een BIG-registratie (bevoegdheid voor zorgverleners, red.) hebben”, benadrukt Jongerhuis.
Na de teststraat van de GGD in een bedrijfsloods aan de Tussenriemer, is dit de tweede coronatestlocatie in Roosendaal. Particulieren kunnen zich bij de commerciële teststraat echter niet laten testen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
COLUMN Kom op, Klaas Dijkhoff, meteen ‘staatscrèche’ roepen is echt te flauw
Gratis kinderopvang? Klaas Dijkhoff moet er niks van hebben. ,,Voor je het weet heb je staatscrèches”, sneerde hij in de Tweede Kamer. -
Quiet Community steunt Roosendalers die in armoede leven
ROOSENDAAL - Een mevrouw die na een boswandeling graag een kopje thee drinkt bij het Vishuis, maar geen cent te makken heeft. Een gezin dat geen geld heeft voor een fiets voor het jongste kind. Een ouder echtpaar dat nog één keer een weekendje naar zee wil, maar de reis er naartoe niet kan betalen. -
duke challenge Gespannen Dick Jaspers stoot door naar halve finale Duke Challenge
Na tien maanden coronapauze mocht Dick Jaspers gisteren in Nistelrode uiteindelijk weer aan de bak in een groot driebandentoernooi. ‘De spanning gierde door mijn keel’. Het verhinderde de Willebrorder niet om soeverein door te stoten naar de halve finale van de Duke Challenge. -
Tien keer zoveel positieve tests als een maand geleden, in Roosendaal
ROOSENDAAL - Het coronavirus heeft zich de afgelopen weken ook in Roosendaal in hoog tempo verspreid. In de week van 5 tot en met 11 oktober registreerde het RIVM 231 positieve tests in die gemeente. Precies een maand eerder, van 5 tot en met 11 september, waren dat er nog 20. -
PREMIUM
Moeder Chantal over thuisonderwijs: ‘Eén brok frustratie’
-
Grote zorgen over oplopende coronacijfers in Roosendaal: ‘Hou je in vredesnaam aan de regels’
ROOSENDAAL - Het aantal Roosendalers dat positief test op corona loopt schrikbarend hard op. Stond de teller begin september nog op vier positieve gevallen per week, vorige week werden er in totaal 113 nieuwe besmettingen gemeld. Verwacht wordt dat de cijfers van deze week nóg hoger uit zullen vallen. -
PREMIUM
Bloembakken Bredaseweg stuiten op weerstand: ‘Maar misschien is het gewoon even wennen’
ROOSENDAAL - Bepaald niet elke Roosendaler is even gelukkig met de negen bloembakken aan de Bredaseweg als de bewoners van die straat. Hingen zij nog net niet de vlag uit, een week na plaatsing wordt er op sociale media vooral geklaagd over de obstakels. Ook in de gemeenteraad zijn er twijfels. ,,Dit verhoogt juist het risico op ongelukken.” -
Bas van 't Wout uit Hoeven voor tweede keer in half jaar tijd door de koning beëdigd
DEN HAAG/HOEVEN - Koning Willem-Alexander heeft woensdagochtend Bas van ‘t Wout benoemd tot minister van Economische Zaken en Klimaat. De VVD-er, woonachtig in Hoeven, volgt Eric Wiebes op, die vorige week opstapte vanwege zijn verantwoordelijkheid in de toeslagenaffaire. Wiebes wilde niet net als de rest van het gevallen kabinet demissionair aanblijven.