Beroerde ventilatie in de klas? Deze school heeft juist een ‘topinstallatie’
ROOSENDAAL - Rector Charles van Wettum van het Roosendaalse Jan Tinbergen College (JTC) prijst zich gelukkig. Terwijl veel scholen in de rats zitten vanwege gebrekkige ventilatie en het effect daarvan op verspreiding van corona, beschikt het JTC al sinds de opening van het hoofdgebouw in 2012 over een ‘topinstallatie’. Met dank aan de ligging langs snelweg A58.
Delen per e-mail
Die locatie aan de Burgemeester Schneiderlaan in Roosendaal, vlakbij de A58, zorgde in de aanloop naar de nieuwbouw voor de nodige kopzorgen. Ook de GGD mengde zich in de discussie vanwege de luchtverontreiniging (fijnstof) door het voorbij razende verkeer in de nabijheid van de middelbare school.
Lang verhaal kort: de bouw ging door waarbij de portemonnee werd getrokken voor een ‘topinstallatie’ wat betreft luchtverversing. Kern daarvan: in het schoolgebouw (1200 leerlingen) wordt géén gebruikte lucht gerecycled.
Alle uitgeademde lucht met de CO2 wordt door het ventilatiesysteem naar buiten geblazen. Elk leslokaal en elke verblijfsruimte (zoals aula, spreekkamers en toiletten) is aangesloten op buizen die de gebruikte lucht afzuigen naar het dak en daar op de buitenlucht lozen.
Via andere pijpen wordt verse buitenlucht de school ingeblazen. Die lucht wordt direct gefilterd (fijnstof wordt eruit gehaald) en gekoeld of opgewarmd, afhankelijk van wat nodig is. De installatie is, aldus de rector, zo gemaakt dat ‘vele malen per uur’ het hele gebouw van verse lucht wordt voorzien. Er hoeft dus geen raam open voor de broodnodige ventilatie. Sterker: de ramen mogen niet eens open. De klimaatinstallatie doet het werk.
Het hele schoolgebouw wordt vele malen per uur van verse lucht voorzien. De ramen mogen niet eens open
Toch nog een check
Van Wettum is er ‘heel blij’ mee en zegt nog geen enkele vraag te hebben gehad van ouders die zich vanwege corona mogelijk zorgen maken over de ventilatie. Voor alle zekerheid liet de rector de installatie in de voorbije weken toch nog een keer checken door een onafhankelijk bedrijf. ,,Alles is gemeten, gecontroleerd en goed bevonden.” Het ventilatiesysteem op de nieuw gebouwde dependance van het JTC is eveneens volledig up-to-date, aldus de school.
Het huidige ziekteverzuim bij de leerlingen ligt met zeven procent een fractie hoger dan normaal. ,,Dat komt neer op twee, drie leerlingen per groep. Een derde deel daarvan is corona gerelateerd. Kan dus ook zijn dat de leerling thuis blijft in afwachting van een testuitslag van een gezinslid.” Een paar docenten (’één of twee’) wachten momenteel op een test.
Begin september werd op het JTC een medewerkster van de schoonmaak positief getest op corona. Zij had geen contact met leerlingen.
Kijk hier naar onze meest bekeken video’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Raad Halderberge realiseert zich dat energietransitie doorvoeren hard werken is
OUDENBOSCH - Om doelstellingen uit het Klimaatakkoord te halen moet de gemeente Halderberge alles uit de kast halen om de inwoners tot energiebesparende maatregelen te bewegen. D66-raadslid Frits Harteveld wil dat het college daar beter over gaat communiceren. -
Judoka Ennio Mertens maakt debuut tussen ‘de grote mannen': ‘Belangrijkste is dat je op gewicht bent’
Judoka Ennio Mertens (20) uit Roosendaal voelt zich als topsporter in deze tijden een bevoorrecht persoon. Met Team NL was hij afgelopen week actief op de European Open in Praag, zijn eerste toernooi bij de senioren. „Voordat we de mat opgaan, houden we allemaal anderhalve meter afstand. Tijdens de wedstrijd telt dat natuurlijk niet meer.” -
PREMIUM
Nepagent (19) betrapt door omstanders als hij boete uitschrijft: 'Hij heeft spijt en wil in toekomst écht agent worden’
OUD GASTEL/STEENBERGEN - Een 19-jarige Steenbergenaar is vrijdag aangehouden omdat hij zich voordeed als politieman tijdens een verkeersruzie. De jongeman wil volgens zijn advocaat in de toekomst graag agent worden, maar vreest nu dat zijn droom door het voorval niet doorgaat. -
Borden, borden en nog eens borden op rotonde De Scherpenberg
SCHIJF - Twee borden gesloten in beide richtingen, een bord eenrichtingsverkeer, twee verbodsborden voor fietsers en bromfietsers en dat allemaal op een paar vierkante meter. Bij de nieuwe rotonde op de Scherpenberg tussen Rucphen en Zundert ziet de weggebruiker door de borden de weg niet meer. -
PREMIUM
Kooplieden protesteren op Roosendaalse weekmarkt: ‘Laat non-foodkramen weer toe’
ROOSENDAAL - Marktkooplieden met non-foodkramen houden maandag een demonstratiemarkt in Roosendaal. Uit protest tegen de coronamaatregelen zijn ze op de weekmarkt aanwezig. ,,We zitten al twaalf weken thuis met nul inkomen. We zien door de bomen het bos niet meer”, zegt initiatiefnemer Johan Magielse die zelf een ondergoedkraam heeft.
-
Organisatie van De Draai vaker ‘maatschappelijk verantwoord’ in actie
ROOSENDAAL - Zoals veel ondernemers zich heden ten dage bezig houden met maatschappelijk verantwoord ondernemen, zo toont de organisatie van wielercriterium De Draai in Roosendaal zich ook vaker van zijn sociale kant. -
PREMIUM
Man misbruikte dochtertje (7) van Oosterhoutse vriendin en moet de cel in
BREDA/OOSTERHOUT - Hij heeft het 7-jarige dochtertje van zijn Oosterhoutse vriendin een half jaar misbruikt en mishandeld. Er zaten spermasporen op haar kinderdekentje en ze had blauwe plekken. Bij de ouders wás al geen twijfel over de schuld van Tilburger G.N. (35). De rechter veroordeelde hem vrijdag tot 30 maanden celstraf, waarvan zes voorwaardelijk. -
25-jarige man uit Roosendaal aangehouden voor bezit softdrugs
BERGEN OP ZOOM - Een 25-jarige man uit Roosendaal is dinsdagavond aangehouden in Bergen op Zoom nadat hij bij een controle softdrugs bij zich bleek te hebben. De politie meldt dat hij een proces-verbaal heeft gekregen.