Wie zijn deze jongens die de portemonnee van een oudere dame stelen in Lexmond?
Wie zijn deze twee jongens die op 1 februari de portemonnee van een oudere dame hebben gestolen in supermarkt Spar in Lexmond? Dat wil de politie weten en daarom heeft ze beelden van bewakingscamera’s gedeeld.
De slachtoffer deed op vrijdagochtend 1 februari rond 10.45 uur boodschappen in de supermarkt aan De Laak in Lexmond. In het pad met de frisdrank laat ze haar karretje even staan. Dan slaan de daders toe. Zo beschrijft de politie de zakkenrollerij.
Terwijl een van de daders de portemonnee van de dame uit de tas haalt, doet de ander alsof hij interesse heeft in frisdrank. De winkelier ziet het duo verdacht snel naar de uitgang lopen en vertrouwt het niet. Hij rent ze achterna. Ook de naastgelegen rijwielhandelaar sluit zich bij de achtervolging aan. Zij zien dat de twee iets verderop in een Mercedes met een Pools kenteken stappen en wegrijden.
Signalementen
De politie heeft de volgende signalementen. De eerste dader is een blanke tot licht getinte jongen met een normaal postuur. Hij heeft zwart kort haar en een dun zwart snorrertje. Hij droeg op de dag van de diefstal een wit T-shirt, een blauwe spijkerbroek, een paarse gewatteerde jas en blauwe sportschoenen met een witte zoolrand. Ook had hij een zwart petje op zijn hoofd met een wit logo aan de voorkant.
De tweede dader is een blanke jongen met een normaal postuur. Hij heeft donkerblond kort haar, waarvan de zijkanten zijn opgeschoren. Deze jongen droeg een zwarte broek en een grijze jas met capuchon. Aan de voorkant van de jas zit een donker deel rond zijn middel en aan de achterzijde zit een donker deel van zijn middel tot zijn schouderbladen. Verder had deze dader een zwarte sportschoenen met een witte zoolrand aan.
Mensen die iets gezien of gehoord hebben, worden verzocht om hun tips door te geven aan de politie. Dat kan via de opsporingstiplijn: 0800-6070. Anoniem een tip doorgeven kan via 0800-7000.
Elke ochtend up-to-date met het laatste nieuws uit Lexmond en omstreken? Schrijf je hier in!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMDE ONTMOETING
Manuela vindt werken bij afslankrepenfabriek niet leuk, dus ging ze er ijsjes bij verkopen: ‘Ik maak ze weer dik’
In de Ontmoeting reist verslaggever Gijs Kool door het Rivierenland en schrijft verwonderd over de mensen, dieren en dingen die hij daar tegenkomt. Vandaag: Ijsverkoper Mauela, haar vrouw Diana en hun grote hond Grando. -
Het ‘gele goud’ volop in bloei in Uppel
Het is ieder jaar weer een lust voor het oog. Het koolzaad dat de bermen en velden in de regio, zo ook hier in Uppel, heldergeel kleurt. Daar zijn de bijen, fotografen en voorbijgangers die genieten van de gouden gloed, maar wat blij mee. -
PREMIUMSTRUINEN DOOR DE STREEK
Wim en Tom maken zich sterk voor meer openbare kunst in Leerdam: ‘Veel positieve reacties’
Wekelijks struint verslaggever Levien Vermeer door de geschiedenis van deze streek. In het Internationale Jaar van het Glas doet een prachtige muurschildering in Leerdam het ambacht van glasblazen eer aan. -
Een viool die kan lachen, zingen en huilen in Rumpt
Een belofte wordt op 2 juni ingelost. Tijdens corona konden slechts zestig mensen bij een optreden van Hollands Baroque in het Rumpts kerkje zijn, veel liefhebbers konden toen niet aan een kaartje komen. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
De grootste scheepvaartbeurs in het land brengt maritieme ondernemers samen: ‘Dé plek om elkaar weer te zien’
Ondernemers in de maritieme sector hebben handenvol werk, maar ze maken bewust tijd vrij voor de driedaagse vakbeurs Maritime Industry. ,,Dit is de plek om elkaar eindelijk weer eens in alle rust te zien’’, zeggen zowel exposanten als bezoekers. Donderdag is de allerlaatste beursdag. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?