Vrouw (27) aangehouden na doden van hond met dweilstok
Een 27-jarige vrouw is maandagochtend aangehouden, nadat zij haar hond doodde met een dweilstok. Dat meldt Jaap de Groot, wijkagent van de binnenstad van Gorinchem.
Maandagochtend plaste de Pomeriaan, populaire naam voor dwergkeeshond, in de woning op de grond, zo meldt De Groot op Instagram. De eigenaresse van de hond pakte vervolgens de dweil erbij om de urine op te ruimen. ,,Uit nijd gaf zij het hondje een forse tik met de dweilstok waardoor deze tegen de muur klapte, wat het hondje het leven kostte’’, schrijft De Groot over de noodlottige gebeurtenis.
De eigenaresse is vervolgens door de politie aangehouden wegens dierenmishandeling. Ze is in Dordrecht gehoord door een collega van de dierenpolitie en zal zich later voor de rechter moeten verantwoorden.
Ook nog een chihuaua
De Groot meldt dat de dode Pomeriaan door medewerkers van de dierenambulance is meegenomen. Ook een chihuahua, die in de woning aanwezig was, is meegenomen door de dierenambulance. ,,Met betrekking tot de chihuahua is sprake van zaakwaarneming voor de veiligheid van de hond’’, aldus de wijkagent.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
NIEUWS GEMIST? | MET VIDEO
Kapper wast ruim een miljoen euro wit • Varkens gered van wisse dood • Klimaatactivisten toch A12 op
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zaterdag 28 januari. -
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
PREMIUMCOLUMN
Het Doelendrama: wie wordt door wie genaaid?
Zomer 2020 presenteerde Pandemonium een plan om de Nieuwe Doelen te verbouwen tot een anderhalve meter theater. Peeriscoop, ’t Pand en de IFFG konden uitvoeringen laten plaatsvinden en er was ruimte voor amateur voorstellingen. Op dat moment een uitstekende noodoplossing.
-
PREMIUM
Het jaar van de flexwoning: een cruciaal maar tijdelijk tussendoortje om jongeren tevreden te houden
-
-
-
PREMIUM
In de ene gemeente 7 euro, in de andere 223! Kritiek op ‘dure’ gehandicaptenparkeerkaart Vijfheerenlanden
De politieke partij GroenLinks uit kritiek op de kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart in Vijfheerenlanden. In de gemeente moet hiervoor 223 euro worden betaald, terwijl bijvoorbeeld Sliedrecht nog geen zeven euro rekent. Het Platform Gehandicaptenbeleid Vijfheerenlanden noemt het tarief ‘kwalijk’. -
PREMIUM
Doelman Jasper te Kolste held bij AZSV, gehavend DZC’68 klopt Achilles’29
AZSV heeft in de vierde divisie B een belangrijke 1-0 overwinning geboekt op Ajax. In de eindfase stopte de Aaltense doelman Jasper te Kolste een strafschop van ex-Graafschapper Rydell Poepon. Een klasse lager won het Doetinchemse DZC'68 met 1-0 van Achilles'29.