Valpartijen door spekgladde stoepranden in Leerdam zijn verleden tijd
In het centrum van Leerdam zijn tientallen spekgladde stoepranden ingespoten met een milieuvriendelijke coating. Het goedje moet de kans op uitglijden verminderen.
Hartstikke mooi, een natuurstenen stoeprand. Maar ieder jaar krijgt de gemeente Vijfheerenlanden meerdere meldingen van mensen die hard onderuit zijn gegaan als het geregend heeft. Voetgangers, maar ook fietsers die plots moeten uitwijken voor een auto gaan regelmatig onderuit op de gladde randen van de historische trottoirs.
De steentjes zelf zijn redelijk stroef, de randen waren gladder. Vanaf nu zijn ook die een stuk minder glad. Ze zijn allemaal ingespoten met een milieuvriendelijk goedje. Het 'opent’ het natuursteen en maakt het oppervlak ruwer, zonder te beschadigen. Met precies de juiste stroefheid hoeft er niemand meer onderuit te gaan.
Klachten bij gemeente
Hoeveel valpartijen de stoepranden ieder jaar opleveren, daarover kan de gemeente niets kwijt. ,,Het klopt dat we klachten hebben gehad over de natuursteenbanden stoepen in het centrum", zegt woordvoerster Lilian ter Burg van de gemeente Vijfheerenlanden.
,,De gemeente krijgt jaarlijks een aantal meldingen over de gladde natuursteenbanden. Naar aanleiding van deze meldingen heeft de gemeente een stroefheidsmeting laten uitvoeren. Daaruit blijkt dat het beter is als sommige natuursteenbanden op de stoepen wat stroever zijn. We hebben meerdere stoepranden een anti-slipbehandeling gegeven. Zo zijn we zeker van de juiste stroefheid. Ook de natuursteentegels op de markt worden behandeld.”
Dat werk is als alles goed gaat nog deze week helemaal afgerond. Het gaat om in totaal 2000 meter aan stoeprand. Kleinere tegels, zoals bijvoorbeeld in de Fonteinstraat, worden niet behandeld. Daar zorgen de voegen namelijk voor de nodige stroefheid. Het gaat alleen om de straten in het centrum. Buiten het centrum is deze steensoort niet gebruikt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het dorp Meteren kreeg deze eeuw bijna drie keer zoveel inwoners: ‘Soms piept en kraakt het aan alle kanten’
-
Kringloopwinkels in de regio geven gratis spullen weg: ‘Anders belanden ze bij het restafval’
Vier kringloopwinkels in de regio geven in de Week van de Circulaire Economie gratis spullen weg die anders worden weggegooid. Ze zijn licht beschadigd of incompleet, maar voor iemand met handige handen zeker bruikbaar. -
MET VIDEO
Man neergestoken op straat in Geldermalsen, drie mannen aangehouden
Een man is zondagavond neergestoken in Geldermalsen. Hij zou op straat zijn neergestoken en even verderop in elkaar zijn gezakt. -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol? -
PREMIUM1
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun.
-
NIEUWS GEMIST? | MET VIDEO
Kapper wast ruim een miljoen euro wit • Varkens gered van wisse dood • Klimaatactivisten toch A12 op
-
-
-
PREMIUM
Twee tegels brede stoep in Leerdam wordt toch aangepast, maar breder kan écht niet
De stoep van het Laantje van Van Iperen in Leerdam wordt toch aangepakt, na kritiek van omwonenden. Het trottoir verbreden, gaat alleen écht niet. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
Een patiënt komt in paniek de spreekkamer van huisarts Rutger Verhoeff binnen. Het condoom is kwijt en zou nog in haar vagina moeten zitten. Hij schrijft erover in de rubriek Huisarts Vertelt.