Minder woninginbraken in de regio, maar niet in Gorinchem en West Betuwe
KAARTJEIn de meeste gemeenten in de regio nam het aantal woninginbraken in 2020 flink af ten opzichte van een jaar eerder, maar in Gorinchem en West Betuwe werd juist een toename geregistreerd.
Delen per e-mail
Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De sterkste daling was te zien in Hardinxveld-Giessendam: werd in die gemeente in 2019 nog 25 keer ingebroken, in 2020 daalde dat aantal naar 10 inbraken. Dat komt neer op een afname van 60 procent. Over het hele land genomen daalde het aantal inbraken met zo’n 23 procent.
In Altena werd 35 keer minder ingebroken (van 80 naar 55 inbraken in 2020), een daling van 31 procent. In Molenlanden was de daling met 22 procent iets minder sterk, en in Vijfheerenlanden nam het aantal inbraken af met ‘slechts’ 14 procent.
In Gorinchem en West Betuwe werden in 2020 juist meer woninginbraken gepleegd. Gorinchem zag het aantal inbraken met 10 toenemen naar 45; in West Betuwe werd 75 keer ingebroken, een toename van 15.
Minder ‘traditionele’ criminaliteit
Het aantal geregistreerde ‘traditionele’ misdrijven lag het afgelopen jaar een stuk lager dan de jaren ervoor, zo meldt het CBS. Zakkenrollerij en winkeldiefstal kwam in 2020 een stuk minder vaak voor. Daartegenover staat dat er juist veel meer online criminaliteit als verkoopfraude en hacken plaatsvond.
Het CBS heeft geen onderzoek gedaan naar de onderliggende oorzaak van de daling in het aantal diefstallen en inbraken, maar het is ‘aannemelijk’ dat de coronapandemie een belangrijke rol speelt. Zo werken mensen meer thuis en zijn we het afgelopen jaar minder op vakantie geweest.
In het hele land werden in 2020 ruim 30.000 woninginbraken geregistreerd. De sterkste daling werd genoteerd in Amsterdam: 29 procent, een afname van 1000 inbraken. Een op de vier gemeenten zag het aantal inbraken juist stijgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Leerdam zoekt in afwachting van toeristen naar gastheren en gastvrouwen
Leerdam is naarstig op zoek naar (vrijwillige) gastheren en gastvrouwen, om binnenkort toeristen in de stad te ontvangen. Die moeten bezoekers gastvrij ontvangen, de weg wijzen vanuit het Toeristisch Informatie Punt (TIP) en informeren over activiteiten en uitjes. -
Politie arresteert in Leerdam twee cokedealers
De politie Vijfheerenlanden heeft in Leerdam een 29-jarige man en een minderjarige jongen aangehouden op verdenking van dealen. Beide verdachten werkten, zover nu bekend, los van elkaar. Dat maakt het politieteam bekend via Instragram. -
Wijkagenten furieus door gebarricadeerde straat en vandalisme in Molenlanden
,,Weg afgesloten? Nee hoor een ‘geintje’ van de jeugd”, klinkt het instagrambericht van wijkagenten uit de Molenlanden. Zij storen zich op de Irenestraat in Groot-Ammers aan vandalisme en het blokkeren van de toegang. Door jongeren, zo vermoedt de politie. -
PREMIUM
Dit jaar wéér digitaal proosten en op afstand tompouce eten, maar Oranjeverenigingen houden moed erin
Het is niet anders; Koningsdag wordt opnieuw digitaal en kleinschalig gevierd. Oranjeverenigingen in de regio houden de moed erin en kijken naar wat er wél kan. -
PREMIUM
‘Eigen inwoners eerst’ op de woningmarkt, dat kan volgens Vijfheerenlanden écht niet
Eigen inwoners voorrang geven op de woningmarkt om zo het nijpende tekort aan huizen in Vijfheerenlanden op te lossen. Politieke partijen riepen daartoe op, maar het kan écht niet, zegt de gemeente.
-
Hardloopster overleden aan verwondingen na aanrijding op fietspad langs N830 bij Vuren
Een hardloopster die vrijdag is aangereden op een fietspad langs de N830 bij Vuren is aan haar verwondingen overleden. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland. -
Klimmen, boogschieten en bootcamp voor Altenase jongeren in de meivakantie
Reconnect Youth krijgt een vervolg in de meivakantie en biedt weer een uitgebreid activiteitenprogramma voor jongeren van 12 tot en met 23 jaar in Altena. De organisatie is in handen van vrijwilligers van Jongerencentrum de Pomp uit Almkerk en verschillende samenwerkingspartners. -
PREMIUM
Eerst vuilvissen in de Gorcumse haven en daarna gratis in een kajak de Linge op
Lekker gratis de Linge op met een kajak? De havenmeesters van de Gorcumse Lingehaven lenen hun bootjes voor niets uit aan iedereen die eerst een uurtje door de haven peddelt en zwerfafval uit het water vist. ,,Het is helaas hard nodig’’, zegt Annelieke Haubrich.