Hoera! Fop Kijlstra-Wilkens uit Gorinchem viert 106e verjaardag
Fop Kijlstra-Wilkens uit Gorinchem is donderdag 106 jaar geworden. Ze is daarmee de oudste inwoner van de Arkelstad.
Burgemeester Reinie Melissant ging op bezoek om haar te feliciteren. Tot december vorig jaar was Geertje Kuijntjes met haar 114 lentes de oudste inwoner van Gorinchem én Nederland. In tegenstelling tot Kuijntjes is Kijlstra-Wilkens geen geboren Gorcumse. Ze verhuisde na het overlijden van haar man (1978) naar de Arkelstad om dichterbij haar kinderen te zijn.
De eeuwlinge werd op 23 juli 1914 geboren in Oudega, gemeente Smallingerland. Ze ontmoette haar man in haar geboortedorp en trouwde met hem nog voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. Het paar verhuisde naar Eindhoven omdat haar man daar aan de slag ging als schoolhoofd van een basisschool.
Canadese soldaat
Na de bevrijding van het zuiden bood het paar onderdak aan twee Canadese soldaten. Met een van hen is het contact gebleven. Na het overlijden van haar man ontmoette ze soldaat Dave samen met een van haar dochters in Canada. De manchetknopen die hij van haar en haar man cadeau kreeg bij zijn vertrek, kregen zij en haar dochter weer als cadeau toen zij afscheid namen.
De jarige heeft twee dochters, zes kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. Nummer negen wordt binnenkort verwacht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhet gesprek
Tweede Kamerlid Lisa Westerveld leeft in een glazen kooi: ‘Ik fiets nooit door rood’
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
FC Winterswijk maakt de competitie weer heel spannend
Door een knappe 2-0 winst hield FC Winterswijk titelkandidaat De Bataven van de periodetitel af in 1D. Ploeg van trainer Martijn Beltman brengt de spanning in de top terug. -
PREMIUMen passant
‘Anderhalf uur reizen is met een beetje muziek goed te doen’
Waar luisteren al die mensen naar die onderweg zijn van A naar B? En wat is hun bestemming? Je leest het in deze rubriek. Vandaag: Linda Vaags (19) uit Lintelo. -
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
PREMIUM
AZSV-speler Jonathan Goosen moet vrezen voor schorsing
-
-
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
PREMIUM
Doetinchemse burgemeester: ‘Achterhoek hangt aan laatste mem als het gaat om politiebezetting’
DOETINCHEM - ,,De Achterhoek hangt aan de laatste mem als het gaat om politiebezetting’’, zegt Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem. De gemeenteraad nam donderdagavond unaniem een motie aan waarin grote zorg wordt uitgesproken over dat er geen arrestantencellen meer zijn in de Achterhoek.