Etalage COC-pand Gorinchem besmeurd, organisatie gaat aangifte doen
Het raam van het pand van de COC-werkgroep Gorinchem in de Gasthuisstraat is door onbekenden besmeurd. In de etalage achter het raam stonden onder meer regenboogvlaggen. Het COC Rotterdam, waaronder de werkgroep valt, gaat aangifte doen.
Dat meldt het COC op zijn website. Dinsdagochtend troffen leden van de Gorcumse werkgroep een grote vlek aan op het raam. Er was een onbekende vloeistof tegen het raam gegooid.
,,Het lijkt er op dat mensen aanstoot nemen aan de regenboogvlag en de regenbooggemeenschap’’, zegt voorzitter Arjan Beune van COC Rotterdam. ,,Dat sterkt ons in de overtuiging dat er ook in Gorinchem nog veel werk te verzetten is voor een diverse en inclusieve gemeente waar iedereen zichzelf kan zijn. Daar gaan we op volle kracht mee door. We willen dat de politie de toedracht van dit voorval grondig uitzoekt.’’
Het COC Rotterdam hoopt dat er getuigen zijn geweest van het besmeuren van het raam. De organisatie roept hen op zich bij haar te melden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
PREMIUM
COC: Deze regio is klaar voor Roze Zaterdag
Het COC, de organisatie die opkomt voor de belangen van de LHBTI-gemeenschap, wil Roze Zaterdag naar de regio halen. Coördinator Maarten Venhovens van de werkgroep Gorinchem mikt op 2024 of 2025. -
Vrijwilligers noodopvang Lexmond naarstig op zoek naar koffers voor vertrekkende vluchtelingen
Vrijwilligers van de noodopvang voor asielzoekers in Lexmond, hebben online een oproep gedaan: ze zijn hard op zoek naar koffers voor de vertrekkende bewoners van de opvang. ‘Kwamen aan met alleen een plastic tasje’.
-
update | met video
Brandweer redt 60 varkens uit mestput nadat stalvloer het begeeft: boer flink geschrokken; één dier overleden
-
-
-
PREMIUMen passant
‘Anderhalf uur reizen is met een beetje muziek goed te doen’
Waar luisteren al die mensen naar die onderweg zijn van A naar B? En wat is hun bestemming? Je leest het in deze rubriek. Vandaag: Linda Vaags (19) uit Lintelo. -
PREMIUMmet inbraakcijfers
Een jaar lang geen inbraken: wat is het geheim van Gendt? ‘Dit is geen toevalstreffer’
GENDT - Een jaar lang bleef Gendt in 2022 gevrijwaard van woninginbraken. Bijzonder voor een dorp met zevenduizend inwoners. En toch verbaast het de wijkagenten Marco Willemsen en Frans Nijholt niet.