De Van Rossems wandelen in augustus met een kritische blik door vestingstad Gorinchem
Historicus Maarten van Rossem wandelt in augustus samen met zijn zus Sis en broer Vincent door Gorinchem. Ze maken er opnames voor het achtste seizoen van Hier zijn de Van Rossems. De uitzending is volgend jaar te zien bij de NTR.
Dat meldt Gorinchem Citymarketing in haar nieuwsbrief. In het programma nemen de drie Van Rossems de kijker mee tijdens een wandeling door een stad. Daarbij vertellen ze elkaar op locatie verhalen en bijzonderheden. Het is dus niet ondenkbaar dat het trio bijvoorbeeld bij de Dalempoort zal belanden die verbonden is met de sage over Jan van Arkel alias Jan de Sterke. Bij deze stadspoort zou Van Arkel zich bij binnenkomst met paard en al hebben opgetrokken aan een balk in de poort.
De broers en zus waren al eerder in de regio voor hun Hier zijn de Van Rossems: in 2015 bezochten ze Dordrecht. Dat leidde het weekeinde na de uitzending prompt tot meer toeristen in de stad. Iets waar Gorinchem Citymarketing ook stiekem op hoopt.
Mooiste vestingstad
Maarten van Rossem oordeelt mogelijk nog een keer over Gorinchem. Op verzoek van de ANWB. Van Rossem zit in de jury voor de verkiezing ‘Mooiste vestingstad van Nederland’. De Arkelstad werd samen met vestingsteden Woudrichem en Nieuwpoort op voorhand door de ANWB geselecteerd voor een online-verkiezing. De top 5 moet nog bekend worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
MET VIDEO
Trucker Justin (26) stort van viaduct A15 bovenop busje: ‘Gorinchem is aan ramp ontsnapt’
Bij een bizar ongeluk op de A15 bij Gorinchem is maandagochtend rond 08.30 uur een vrachtwagen van een viaduct enkele meters naar beneden gestort. Daarbij kwam het voertuig terecht op een personenbusje op de onderliggende Zandkade. Zijn oplegger met container vol met ziekenhuisafval volgde. -
MET VIDEO
Man neergestoken op straat in Geldermalsen, drie mannen aangehouden
Een man is zondagavond neergestoken in Geldermalsen. Hij zou op straat zijn neergestoken en even verderop in elkaar zijn gezakt. -
PREMIUMmet inbraakcijfers
Een jaar lang geen inbraken: wat is het geheim van Gendt? ‘Dit is geen toevalstreffer’
GENDT - Een jaar lang bleef Gendt in 2022 gevrijwaard van woninginbraken. Bijzonder voor een dorp met zevenduizend inwoners. En toch verbaast het de wijkagenten Marco Willemsen en Frans Nijholt niet. -
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn.
-
De Graafschap verhuurt Jesse Schuurman aan Roda JC
-
-
-
DE KWESTIE
Lezers over beter verdelen van asielzoekers door de regio: ‘Betere spreiding voorkomt spanningen’
Dordrecht gaat op zoek naar een plek in de stad voor een asielzoekerscentrum, waar minstens 500 mensen kunnen worden opgevangen. Maar de stad wil graag ook in gesprek met omliggende gemeenten, om te kijken wat zij kunnen en willen doen om de asielcrisis het hoofd te bieden. Straks moet een spreidingswet gemeenten dwingen ‘mee te doen'. Wat vindt U als lezer hier van? ‘Al dat geld is beter besteed in de regio op de plek waar deze mensen vandaan komen!’ -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.